Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

ja si myslim, ze by to chtelo daleko vic prace s vyberem mista, zas tak rychlej prirodni ukaz to neni, aby ve vterine zmizel...
pak si taky myslim, ze kdyz uz pouzit mesto ve spojeni s necim prirodnim, tak nechat mluvit jen siluety (jen muj pohled na vec). teda samozrejme, pri podobnejch zaberech

delay

Příspěvek od delay »

No, jde o to, že při pohledu na tu fotku jsem byl nucenej nejprve rozluštit levej a pak i prvej billboard, čili nějaká záře mi uplně unikla.
Osobně bych zvážil čtverec... to jediný mi tady trochu dává smyl - žádnej board napravo,kterej je první na ráně i co se týče roviny ostrosti, takže oko se dívat jinam musím nutit. Jak píše biscuit - tady ti budou dobře hrát jen siluety, což by byl i můj názor. Nechci dál prudit, a kritizovat, snad ti to ale malinko pomůže :P třeba se příště na celou situaci dokáže podívat i jinak :)

Obrázek

peteness

Příspěvek od peteness »

delay: díky za tvé rady, ale věř tomu, že nic bych si nepřál víc, než tam mít jen pěkný nenápadný reliéf se stromečkama a malinkýma chaloupkama. Bohužel tyhle nebeské útvary trvají velmi krátce a v hustém provozu v Praze mezi sloupama a bilboardama (je to sjezd z D1 na Jižní spojku) je 1) buď vyfotíš takhle, 2)zaparkuješ nekde na krajnici, budeš se proplítat mezi hustým provozem, riskovat úraz, riskovat policajty....ale stejně těžko najdeš lepší bod, 3)nenávratně o tuhle příležitost přijdeš.
Chtít a mít jsou dvě věci.
Jinak, je to o vkusu. Jde to i takhle, samozřejmě, jak navrhuješ. Já preferuju tu moji verzi. Tam jde taky o to, nezmenšovat ten prostor zbytečně moc, protože ta záře musí mít nějaké okolí ke kontrastu. Mimochodem už to ořezané je. Původní fotka vypadá takhle:
Obrázek

Biscuit: Sorry, Honzo, ale tvoje připomínka v praxi nefunguje. Stokrát jsem viděl na obloze něco zajímavého, stokrát jsem hledal lepší místo a stokrát to nedopadlo. Už to tam prostě nebylo v té fotogenické podobě.
Naposledy upravil(a) peteness dne 08 úno 2015 12:52, celkem upraveno 1 x.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

a vyretusovat obsah toho bibloardu vlevo?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

dobre, ale porad jde pouzit alespon ten trik se ztmavenim toho rusiveho na billboardu apod. i kdyz me i tak ten prvni billboard prijde rusivy. sam uz jsem tisickrat namiril fotak s umyslem zachytit neco a myslel si "to musi byt super fotka". jenze uz pri pohledu do hledacku jsem vedel, ze to co vidim ted a tady ocima, fotakem nechytnu. uz to ani nemackam ;-)

delay

Příspěvek od delay »

Je potreba se "vyfotit", získat nějaký názory a časem se ti asi změní pohled na starší fotky... a zároveň kvantita foceni cviči oko, takze jen to zkoušej, mimochodem, když už tam ten board mít musíš, tak skoro preferuju tu 16:9 bez ořezu levého boardu, vpravo bych to vzal v poměru hned za tím druhým a oželel spodní silnici...

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Jaaj, toto je tazka tema! Bud mas problemy s kompoziciou... alebo su tam nejake rusive objekty... Ked sa Ti podari oboje, potom je to casto nudne. A ked sa nahodou podari uplne vsetko, tak je to gyc ako z lacneho kalendara... Tazka tema....

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy »

pruser, asi budem mat zo syna knaza, to je konec.. spi a modli sa ..

Obrázek
Naposledy upravil(a) dendy dne 12 úno 2015 07:41, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Že by úspěšná reklamace u stvořitele ? :)

peteness

Příspěvek od peteness »

Pelf: mně se zase podařilo vyfotit tohle. Je to na turistické desce kousek za Štěchovicema. Dodatečně zjišťuju, že jde o slavné české foto z roku 1889, jmenuje se "první označovací družstvo při práci" a zřejmě je to fakt česká fotka, protože "práce" dle téhle fotky tehdy vypadala tak, že jeden stojí, vyvalený pupek, ruce v kapsách. Dva další pracovníci sedí a čumí, dva rovnou leží.
Obrázek

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Moc pěkné. Je vidět, že náš národ si umí vážit tradic! Jak vidím ty kapky, hned mě napadá variace - Pivní označovací družstvo při práci. Do ruk bych jim dal půllitry a bylo by to dokonalé.

Odpovědět