Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
MDudas

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od MDudas »

Haluzoidna foto-prihoda dnes vecer:
Podla medii dnes vraj mame nejaky specialne velky mesiac. Zrejme to inspirovalo kade-koho, nedaleko od domu som videl chlapika so zrkadlovkou - tresne fotku, cumi do displeja... tresne fotku, cumi do displeja... tresne fotku, cumi do displeja ... a furt nejaky nespokojny. OK, nemal stativ - kazdy nema. Ale ze mu nepomohol ani ten blesk, co mal stale zapnuty... to sa divim... :D :D :D

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to, ze vlastnis fotoaparat neznamena, ze jsi fotograf ;-)

MDudas

Příspěvek od MDudas »

To, ze vlastnis fotoaparat, znamena presne to, ... ze si si kupil fotoaparat. A to, ze si si kupil fotoaparat, znamena ... ze si na neho mal peniaze.
A kedze penazi obycajne nemame neobmedzene, tak dokopy to mozno znamena ... ze ked vyrasties, tak sa chces stat fotografom. 8)

Pan mal zrkadlovku, tak by mohol skusit aj ine rezimy, nez len to zelene policko. Napr. to s tym mesiacikom a hviezdickami, alias nocny rezim. :idea:
V kazdom pripade - blyskal do oblohy, takze nevidel odraz toho blesku - a zrejme mu to fakt nedoslo, lebo bol hodne vytrvaly. A bolo vtipne - naokolo to museli vidiet vsetci aspon tak na 100m. :P

bassline

Příspěvek od bassline »

peteness píše:Pec pod Sněžkou
Obrázek
výborné

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kdyz uz jsme u tech blesku...

Obrázek

delay

Příspěvek od delay »

Tak to je dost dobrá karkulka kamaráde. Sice nevím, jeslti se ti tady správně povedlo vyvážit bílou, u mě to padá trochu do červena, což nemám rád, ale je to pěkná fotka!!!

biscuit

Příspěvek od biscuit »

zadni blesk ma zlatavej gel, predni byl neutralni. je s tim barevne hejbano "kreativne", abych trosku podtrhnul atmosferu. pak jsem to jen dotahoval, aby ton kuze byl jakztakz prirozenej. no mam asi pet verzi a porad nevim, ktera se mi zda nejlip vyvazena. jak do toho clovek furt cumi, je z toho za chvili zmatenej. i vizual je dobry s nekym konfrontovat, ne jen zvuk :-)

jinak jsme to fotili se dvema ceskoslovenskejma vlcakama, ale byly to fenky, takze byly drobnejsi. poradnej vlk vypada jeste trochu jinak. ale byly skvely, i kdyz trochu roztrzity. foceni se jim potvoram zacalo nejvic libit az ve chvili, kdy ja uz byl ko :-) btw. nemelo to bejt uplne tematicky foceni ve stylu karkulka (na tyhle veci uz jsem starej ;-) )

maux

Příspěvek od maux »

Nijak zvlášt nefotim, ale zabiják hezky seděl v průjezdu v proužku sluníčka, tak jsem to zmáčknul. No a teď, když je z něj omylem hvězda instagramu, tak se podělim.... :D
Daemon sun.JPG

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Obrázek
5 minut ;-)

jackies

Příspěvek od jackies »

Tak já dám taky něco, co se líbí lidstvu a hlavně maminkám :)
Bylo to dělané podle hlášky " jéééé koukni tady na ten obrázek, ty vóóčičkááá !! tak to chci taky vyfotit !!!"
A tak se tedy stalo ;)

Obrázek
muzikant

delay

Příspěvek od delay »

jackies... to mě čéče nějak nebaví, tak leda jako domácí úkol na lokální coloring v Ps... :P

jackies

Příspěvek od jackies »

taky nejsi lid a maminka :wink:
muzikant

MDudas

Příspěvek od MDudas »

biscuit píše: btw. nemelo to bejt uplne tematicky foceni ve stylu karkulka (na tyhle veci uz jsem starej ;-) )
biscuit, a co to vlastne malo byt ? Pretoze na stylizovanu fotku je to (IMHO) trosku malo stylizovane. Take nejake ... ako by to nedrzalo dokopy. Slecna stoji, nevie co s rukami, pes kuka na majitela za fotakom a vzadu to istia mimozemstania so svetlom. A este je to cele uletene na stranu.

Vyvazenie bielej by mi tu vadilo uplne najmenej - aspon to ide k tomu kabatu...
Ale ked uz, tak aspon tie pohlady mali smerovat jednym smerom. Mozno by bol super nejaky naznak pohybu vpred.
Samozrejme, doma od pocitaca sa mi lachko machruje, ale ako nezaujaty pozorovatel to tak vidim...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

kompozicne mi to prijde v poradku. to ostatni jsi mistama vystihnul, ale ber v potaz, ze to bylo silne experimentalni. menili jsme na posledni chvili misto, vsude bylo mokro, blato, klouzalo to. psi pobihali, blejskali na ne blesky, byli s cizimi lidmi - proste chaos. kazdej cvak byl vlastne nahoda. stylizace tam zadna neni - proste jen holka a psi.
ani jsem to sem nedal jako nejakou svou ultimatni fotku, ale spis jen jako ukazku prace s bleskama v terenu, kdyz jsi psal o blejskani na mesic ;-)

peteness

Příspěvek od peteness »

Dudas, mě teda ten superúplněk taky zlákal, ale noční režim na to není. Naopak to chtelo kratky cas, pokud nechces bily kruh. Na třetí pokus manuál, teleobjektiv:
Přepočtená ohnisková vzdálenost 450mm (300 x 1,5)
clona f/5.6
čas 1/400
ISO 100
Obrázek

Odpovědět