Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
delay

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od delay »

biscuit píše:delay: on nekdy staci i malinkej vanek :-( a tech par mm je pak strasne videt. jinak nemyslim, ze je ta vcela neostra, ale vim cos myslel. a pravdou je, ze vetsi hloubka ostrosti by to rozhodne resila..
jinak clona 5.6, cas 1/40s a iso 200.
Někam zmizela moje odpověď, asi se to nakonec neposlalo, pač mám pocit že se ti už odepisoval...
Já tomu rozumím, spousta fotek se právě nepovede kvůli nějakému detailu, ale myslím, že to je zároveň i odpověď pro Petenesse... prostě dobrá fotka nebo série vyžaduje hodně času, zažil jsem to pouze jednou, ale nebylo to typické focení. Navíc, když se vrátím třeba k té nedávné sérii z lesa co jsem sem dával, tak je to typický výsledek hodinového focení, kdy jsme prostě neměl možnost strávit na jednom místě třeba půl hodiny nebo čekat na světlo, fotit na dlouhej čas ze stativu, z tohodle pohledu ty fotky trpěj a jsou nezajímavý, o to víc z rukou amatéra. Byl sem asi moc okouzlenej tím místem, proto se tam chci vráti a počkat na magic hour.

Zpět k tobě - zkrátka je ta fotka tou dorbnou neostrostí, kteoru už nijak nenahoníš zkažená nebo jí to minimálně shodí o levela dolů... nevadilo by mi to, kdyby tam byla třeba atmosféra, tady ty makra asi vyžadujou velkou trpělivost, štěstí a vybavení + zkušenosti, který určitě zkracujou čas pro pořízení nejlepšího snímku, asi jako když mixuješ a přesně víš, co tam teď dát abys docílil čeho potřebuješ...
Naposledy upravil(a) delay dne 12 črc 2012 16:18, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay »

jackies píše:
pete ness píše: Dneska mám úlovek, který byl otázkou asi tří minut.
Stačilo vyběhnout na zahradu za barák.
Ale byla to klika :wink:
Tuhle potvůrku jsem vůbec neviděl a málem přešel.

ObrázekObrázek
Hm, přijde mi, že ta rovina neostrosti je udělaná uměle? Zvláště druhé foto. Je to možné? Přijde mi to nečím nereálné a asi proto se mi to nelíbí? Někdy mi to v rámci postprodukce nevadí, ale zrovna tady asi jo.

jackies

Příspěvek od jackies »

Takhle to vyšlo úplně samo, a všiml jsem si toho také.
Čím to je, čím to je ?

První je : f/9, 1/800, ISO-400, 210mm
Druhá je : f/5.6, 1/320, ISO-100, 280mm

delay

Příspěvek od delay »

Tak to je nejspíš tím zoomem.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

Jj - čím větší zoom, tím menší hloubka ostrosti.

P.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nekdy clovek prijde na spravny misto ve spravnej cas a pak uz jen staci mackat spoust a jde to samo...
Obrázek

...hned mu to zvedne naladu a zacne myslet kreativne a predstavuje si, jak fotku "dotahne"...
Obrázek

...jak je v tom rausi, foti i veci, ktery by jindy mozna prehlid. jasna predstava o fotce je uz pred zmacknutim spouste v hlave...
Obrázek

...pak udelate par kroku, dostanete se do kontralajtu... delate co umite a vysledek stejne nestoji za nic...
Obrázek

...boj s protisvetlem ale nevzdavam a nekdy i vitezim (nebo si to myslim :-) )...
Obrázek

...za tmy je to vdecny, svetla neni moc, tak jen nastavit ten spravnej cas...
Obrázek

...a proti barevnymu sklu, je to podobny ;)...
Obrázek
Naposledy upravil(a) biscuit dne 16 črc 2012 12:00, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay »

Ty Biscuite, kromě toho ozubenýho kola (až na to nic moc pozadí) se mi to teda vůbec nelíbí, hlavně postprodukčně je to vážně moc divoký, hlavně ta druhá věc. První mi jediná přijde OK, ale je tam trochu paradox rovin, voda je nakloněná na jednu stranu a zámek na druhou, což je podle mě zásadní chyba anebo naopak zajímavé, ale spíš bych hledal trochu jiné místo...
Naposledy upravil(a) delay dne 16 črc 2012 08:42, celkem upraveno 1 x.

peteness

Příspěvek od peteness »

Biscuit: Ve Francii jsem byl na vystave kristalu, tam bys udelal pekne fotky. Tady je par mojich, ale neumim to tak nafotit. Je to z levneho kompaktu.
ObrázekObrázekObrázek

biscuit

Příspěvek od biscuit »

delay: klidne se rozepis, co ti prijde postprodukcne divoky :-) hlavne co se ti nelibi na tech prazskejch. postprodukcne nejdivocejsi je prave ta "ozubene kolo". ta druha ma jen stazene modre a zelene tony - duvod jsem myslel, ze je zrejmej... no a k ty prvni - vidis tam ten strom? vic doprava na "narovnani" uz to proste neslo, tohle je limit prostredi, bohuzel - do vody se mi nechtelo ;) a naklon vody prece nemuzes posuzovat podle tvaru brehu.. fotku jsem musel otocit asi o dva stupne a ridil jsem se jen stredovou osou svislou.

peteness: to treti se mi libi jako motiv, ale krystaly bych asi radeji fotil jako makra - trpity a odlesky :-)

delay

Příspěvek od delay »

Okno katedraly se mi zdá přesaturované, dojem navíc kazí asi i poměrně vysoký šum, nepoznám to takhle z fotky této velikosti, ale přijde mi to focené z ruky, což je v tomto prostoru a s foťakem/objektivem jaky máš hodně těžké. Určitě stativ a zachytit více světla skrz, tady to prostě nežije. Na fotce hradu s Karlovým mostem mě nebaví pro změnu nízká saturace nebo vyšisované barvy, tady bych ocenil reálnější podání. K té první: ono to je mnohokrát o limitaci - zkreslení objektivu, na architektuře je to obzvlášť patrné a hodně fotek končí v koši, s tím holt nic nenaděláš leda to že to nezveřejníš :), vždycky to chce spíše hledat místo, kde to je OK anebo mít parádní objektiv :(
Jen bych tě nerad kritokou nějak shazoval... To zas ne. Je to jen můj názor.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

hele ja si rad poslechnu nazor a tim spis, kdyz se od myho lisi ;)
jinak k tomu zkresleni skla - to software kompenzuje skvele, myslim samozrejme geometricky, kresbu nedozene samozrejme.. ale tady byla rec o ty geometrii..

s tim karlovym mostem - ano, lehce jsem ubral saturaci, rozcilovala me ta fialova barva ze svetel kolem karlovyho mostu, navic to pomohlo i barevnymu sumu.. vitraz je ok, tam jsem nic nedelal. ale samozrejme je to z ruky, na vysoky iso, ale mne treba nejvic vadi, ze vrsek je mirne rozoostrenej.. jinak na vsechny moje fotky jde kliknout, tyhle 800px siroky sem davam jenom kvuli tomu, ze ezone sirsi neumoznuje.
Naposledy upravil(a) biscuit dne 16 črc 2012 12:04, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay »

No, používám ten preset od Adobe na Canon 450 D a příslušnej objektiv, je to lepší, ale stále vzdálené realitě.
Hlavně to děláme pro zábavu, tak bych se tím netrápil. Je to relax :)

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Jestli myslis ten preset v LR, tak ten je na pikacu, mnohem lip se vady objektivu opravuji v Canon DPP.
BTW dneska uz se imho na techniku vymluvat neda, i kompakty delaji fotky jak lusk, zbytek je pixel peeping ;)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ja se tim ani tak netrapim, jako se spis snazim si z toho neco vzit, proto jsem treba rad, ze se ty fotky sem davaj a ze si k tomu muzeme rict nazory.. sice je to pro me zabava, ale to neznamena, ze to nechci delat stale lip..

delay

Příspěvek od delay »

Kermitak píše:Jestli myslis ten preset v LR, tak ten je na pikacu, mnohem lip se vady objektivu opravuji v Canon DPP.
BTW dneska uz se imho na techniku vymluvat neda, i kompakty delaji fotky jak lusk, zbytek je pixel peeping ;)
Jasně, myslím ten, pro mě, jakožto amatéra už nic dalšího, kde bych musel fotky votvírat snad ani nemá cenu, ani to neznám, ale kouknu o co jde.
Nicméně když třeba fotím klasicky ze země nahoru tak se ty věžičky sbíhaj, oproti reálnýmu pohledu okem, takže hledám buď abstraktnější místa nebo to nefotím, pač potom ten postproces zabírá moc času, kterej stejně nemám a navíc proč, když to někdo vyfotí parádně...? :)

Odpovědět