Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
delay

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od delay »

Ivo, tohle je čistě věc záměru, vyjádření, stylizace. Některý fotky v barvě prostě nefungujou. Krom toho, realita kolem každého jedince je taková, jak jí dotyčný vnímá sám a díky Bohu za černobílou.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

ivo, to je stejne blby, jako malovat jen realisticky obrazy. fotografie neni jen realita. fotografie je vedle zachyceni reality taky emoce, sdeleni, nazor, vtip... proste forma vyjadreni a jako takova by mela pouzivat vsechny dostupne prostredky. zaplatpanbuh za ty moznosti ;) navic i dokumentarni fotka v cb ma sve kouzlo... a co teprv fotka filmova a divadelni.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

V pohodě, každému jak se líbí ... ale nejde vůbec o realitu, i barevné fotky mohou být libovolně surrealistické ...

biscuit

Příspěvek od biscuit »

to mas pravdu :-)

ja si treba nedovedu predstavit klipy depeche mode z jiste ery v barvach. to by proste vubec nefungovalo. taky tam kde chces zvyraznit hru stinu a svetel je barva nekdy rozptylujici - muze i scenu kazit...

jackies

Příspěvek od jackies »

Jasně. IVO to pochopí časem :wink:
K tomu se musí člověk dopracovat.
Jsou fotografie které jsou o barvách a jsou fotografie kde barva vyloženě ruší ten zachycený okamžik a pocit s nějakou větší hloubkou obsahu.
Řekl bych, že udělat skvělou černobílou fotografii je daleko těžší disciplína než fotit v barvě.

delay

Příspěvek od delay »

Já si myslím, že Ivo to chápe, ale nebude aplikovat, protože on by třeba nikdy na housle nepoužil distortion :) (to nemyslím vůbec jako urážku Ivo, spíš jako příklad konstrastů a našich individualit) :)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

V pohodě, prostě se mi to moc nelíbí ... Třeba můj kamarád Norbi Kovács dělá úžasné fotky a chystám se k němu na soukromou stáž :), ale když to dělá černobíle, tak mi to třeba tady přijde takové temné, trochu jak z pekla nebo hororu ... http://norbi.rajce.idnes.cz/TRUTNOV_2013 :)

delay

Příspěvek od delay »

Fotky jsou to dobrý, ale na mě je tam moc černé, na můj vkus je to nevyvážené, takže jo, chybí mi tam tochu světla, resp ubrat kontrast. Já mám moc rád čb, kde černá je spíše tmavě šedá.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

jj, zejmena ta posledni, ta je z hororu :-D
ale prave kdyz ma mit fotka nejakej vyraz, sahnes po takovymhle prostredku. bez filtru, nebo odstraneni barev tomu "normalnimu" vyjevu vetsi temnotu nepridas - a o tom to je - cvaknuti je jedna disciplina a postprodukce druha. budme radi ze to tak je, driv se skoro vsechno muselo dit uz v ty prvni fazi. to sice dnesni pohled na fotografovani trochu meni, ale zase ji zpristupnuje i lidem, ktery se tomu neoddavaji "na plnej uvazek".

delay: je to o vkusu, ja zase rad podexponovane. miluju cernou. snimky, kde hraje prim svetlo, me vetsinou nebavej. a tam kde cernou nahrazuje seda, uz vubec (az na vyjimky)

jackies

Příspěvek od jackies »

Ivo píše:V pohodě, prostě se mi to moc nelíbí ... Třeba můj kamarád Norbi Kovács dělá úžasné fotky a chystám se k němu na soukromou stáž :), ale když to dělá černobíle, tak mi to třeba tady přijde takové temné, trochu jak z pekla nebo hororu ... http://norbi.rajce.idnes.cz/TRUTNOV_2013 :)
Tak tady v tom případě se mi to také moc nelíbí.
1.) nějak mi k tomu "žánru" celkově BW nesedí
2.) polovinu fotek bych nemilosrdně osobně zahodil
3.) i bych tam často jinak řezal

Ale jasný je, že všechno je o vkusu.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Mě se ty fotky "norbi" moc nelíbí po technické stránce, obsahově jsou výborné.Kéž bych měl takové foto "oko" jako dotyčný....
Ale podle mě jsou zbytečně zprasené posprocesingem, hlavně vytažením stínů (aury kolem postav) a poté hodně zkontrastováno a přidáno černé. Tak to na mě působí.
Přitom do obsahově dobré fotky netřeba dělat takto brutálních zásahů.

Tady jsem také na zkoušku brutálně přehnal procesing,na fotkách z mého posledního výletu po okolí na kole.
http://tonysss.rajce.idnes.cz/Cejc_zari_2013/

Chtěl bych někdy mít zajímavé fotky i bez posprocesingu :-) ,Prostě pěkné fotky abych to nemuse nějak dohánět počítačově :-)

jackies

Příspěvek od jackies »

Ano, třeba ty "spálené" okraje (norbi) jsou na můj vkus už přehnané.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Tonysss píše:
Chtěl bych někdy mít zajímavé fotky i bez posprocesingu :-) ,Prostě pěkné fotky abych to nemuse nějak dohánět počítačově :-)
Třeba na ty trubky ze Sibeliova monumentu na předchozí stránce jsem postprodukčně ani nesáhl :) Většinou se snažím jen lehce upravit jas, kontrast, saturaci ostrost apod. Je to trochu jako s pluginy ve studiu, když to člověk pěkně zprocesuje, často ocení jak to znělo skvěle bez toho :)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss »

Je to trochu jako s pluginy ve studiu, když to člověk pěkně zprocesuje, často ocení jak to znělo skvěle bez toho
Vytesat do kamene toto ....

delay

Příspěvek od delay »

Ivo píše:
Tonysss píše:
Třeba na ty trubky ze Sibeliova monumentu na předchozí stránce jsem postprodukčně ani nesáhl :) Většinou se snažím jen lehce upravit jas, kontrast, saturaci ostrost apod. Je to trochu jako s pluginy ve studiu, když to člověk pěkně zprocesuje, často ocení jak to znělo skvěle bez toho :)
A ty trubky pokládáš za něco extra? Jsou to prostě normální dokumentární fotky do tvýho archivu, co by jsi na nich chtěl upravovat?
Naposledy upravil(a) delay dne 18 zář 2013 14:19, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět