Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
delay

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od delay » 18 zář 2013 14:18

Tonysss píše: Tady jsem také na zkoušku brutálně přehnal procesing,na fotkách z mého posledního výletu po okolí na kole.
http://tonysss.rajce.idnes.cz/Cejc_zari_2013/

Chtěl bych někdy mít zajímavé fotky i bez posprocesingu :-) ,Prostě pěkné fotky abych to nemuse nějak dohánět počítačově :-)
Máš je akorát mírně do žluta, prostě teplejší nádeh (proč ne) a u některých bych šel do plusu s expozicí, ale jinak na nich moc prasáren nevidím (koukal jsem se na pár prvních, pomalu se mi to načítá)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 zář 2013 14:22

delay píše:
A ty trubky pokládáš za něco extra? Jsou to prostě normální dokumentární fotky do tvýho archivu, co by jsi na nich chtěl upravovat?
Každou fotku můžeš upravovat donekonečna ... včetně dramatických transformací všeho druhu

delay

Příspěvek od delay » 18 zář 2013 14:26

Na to jsem se zrovna neptal, ale to je jedno...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 18 zář 2013 16:31

Tonysss píše:Mě se ty fotky "norbi" moc nelíbí po technické stránce, obsahově jsou výborné.Kéž bych měl takové foto "oko" jako dotyčný....
Ale podle mě jsou zbytečně zprasené posprocesingem, hlavně vytažením stínů (aury kolem postav) a poté hodně zkontrastováno a přidáno černé. Tak to na mě působí.
Přitom do obsahově dobré fotky netřeba dělat takto brutálních zásahů.

Tady jsem také na zkoušku brutálně přehnal procesing,na fotkách z mého posledního výletu po okolí na kole.
http://tonysss.rajce.idnes.cz/Cejc_zari_2013/

Chtěl bych někdy mít zajímavé fotky i bez posprocesingu :-) ,Prostě pěkné fotky abych to nemuse nějak dohánět počítačově :-)
uz aby se stacelo...

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 18 zář 2013 16:46

Tonysss píše:Chtěl bych někdy mít zajímavé fotky i bez posprocesingu :-) ,Prostě pěkné fotky abych to nemuse nějak dohánět počítačově :-)
chtel bych nekdy smichat pisnicku jen z cistejch tejku a bez masteringu... nerikam, ze je to stejny, ale prijde mi to hodne, hodne podobny

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 18 zář 2013 17:30

No jak to dělali dřív ? :wink: Vzpomínám si že jako malý jsem s tatínkem chodil do temné komory s červeným světlem, dávali jsme filmy do zvětšováku, papíry do vývojky a ustalovače atd. :) Ale moc se s tím dělat nedalo ... Ja se to vyfotilo, tak to bylo ...

peteness

Příspěvek od peteness » 18 zář 2013 17:44

jackies píše:
Ivo píše:V pohodě, prostě se mi to moc nelíbí ... Třeba můj kamarád Norbi Kovács dělá úžasné fotky a chystám se k němu na soukromou stáž :), ale když to dělá černobíle, tak mi to třeba tady přijde takové temné, trochu jak z pekla nebo hororu ... http://norbi.rajce.idnes.cz/TRUTNOV_2013 :)
Tak tady v tom případě se mi to také moc nelíbí.
1.) nějak mi k tomu "žánru" celkově BW nesedí
2.) polovinu fotek bych nemilosrdně osobně zahodil
3.) i bych tam často jinak řezal
.
Přesně. Mně to připadá, že ten člověk si ty fotky ani neprohlédl. Přefiltroval jednu a pak kliknul na něco jako "Použít efekt na všechny ve složce".

peteness

Příspěvek od peteness » 18 zář 2013 17:46

Ivo píše:No jak to dělali dřív ? :wink: Vzpomínám si že jako malý jsem s tatínkem chodil do temné komory s červeným světlem, dávali jsme filmy do zvětšováku, papíry do vývojky a ustalovače atd. :) Ale moc se s tím dělat nedalo ... Ja se to vyfotilo, tak to bylo ...
S tím se taky dalo hodně pěkných fotek odrovnat. Vím, jak to strejda vždycky upatlal, otisky prstů tam nechal atd :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 zář 2013 18:45

peteness píše:S tím se taky dalo hodně pěkných fotek odrovnat. Vím, jak to strejda vždycky upatlal, otisky prstů tam nechal atd :).
Otisky a spina ako kreativna sucast foto-processingu !!! :)
peteness, mas bod ! :lol:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 20 zář 2013 23:52

Byl jsem dnes s malým na kung fu, tak jsem si trochu krátil čas (teleobjektivem z 10 m :) a inspirován předchozími diskusemi přenesl do trochu náladovější konstelace

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MDudas

Příspěvek od MDudas » 21 zář 2013 00:21

3 a 5 su fajn

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 21 zář 2013 08:59

Mě se líbí 1, 8 a 9.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 zář 2013 18:06

Pár momentek z dnešní podzimní zahrady ... (EDIT: ale koukám že ten systém tady ty fotky ořezává (!) a komprimuje - tak to je nanic ...)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) Ivo dne 24 zář 2013 19:50, celkem upraveno 1 x.

biscuit
Vybavení

Příspěvek od biscuit » 24 zář 2013 18:59

ono to asi nekomprimuje, jen to nastavuje max. velikost, kvuli formatu sloupce. kdyz napises odkaz ve formatu

Kód: Vybrat vše

[url=http://www.savitamusic.com/links/zah3.jpg][img]http://www.savitamusic.com/links/zah3.jpg[/img][/url]
zobrazi se to takto:
Obrázek

a kazdej si jednoduse muze jen kliknout...

jinak tomu prvnimu "makru" barva pozadi super, bobule se na ni vyjima, ale ta prvni vetev tam neskutecne prudi... ja bych asi volil o neco vetsi hloubku ostrosti, aby se do ni dostaly i ostatni bobule.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 24 zář 2013 19:52

I když jsem ten odkaz dal i na ten první obrázek, pořád to usekává to zaoblení větvičky vpravo ... Ale to je jedno .. Dnes mi došel legendární objektiv Sigma 150mm makro (second hand levně), tak jsem to trochu zkoušel. Ale venku bylo temno a pod mrakem ...

Když dám větší hloubku ostrosti, tak se už neudržitelně sníží rychlost uzávěrky (v tom pošmournu) , to už nešlo

EDIT: jo tááák - kliknout na fotku :) Tak to jo ...

Odpovědět