Fotokoutek uživatelů A/E zone

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
biscuit

Re: Fotokoutek uživatelů A/E zone

Příspěvek od biscuit »

mrtvy brouk neutece :mrgreen: :-) (ale to byl jen takovej buddhistickej vtip)

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

to "skladani" musi byt dobra pakarna :D

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

biscuit píše:mrtvy brouk neutece :mrgreen: :-) (ale to byl jen takovej buddhistickej vtip)
presne! :D

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Ivo píše:Ad krajina - v originále je ta fotka kromě oblohy úplně černá :) Takže to byla jen trochu umělá exhumace (už byl docela večer) - díky RAW 25 MB. Ale zítra mi dojde pár filtrů (včetně přechodového), to by mělo ten klasický nesoulad oblohy a zbytku řešit ..
klasicky nesoulad oblohy a zbytku myslis prepalenou oblohu, nebo podexponovanou krajinu? u krajinek doporucuju, ze stativu, udelat tri, nebo vice expozic. technikou hdr pak z toho udelas obrazek podle predstav... samozrejme neni nutne jit do kontrastniho extremu, pro ktery mnoho lidi hdr zatracuje. muzes klidne udelat uplne prirozenou fotku. mne osobne, tahle postprodukcni varianta prijde daleko lepsi, i kdyz samozrejme ma vyznam jen u statickejch scen. u toho filtru se mi nelibi, ze ti muze docela poznamenat kopcovitej horizont. i kdyz je ten prechod ze zatmaveny casti do ciry pozvolnej, podle myho nazoru to je obcas na vysledku stejne docela znat.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Jsou filtry s různými typy přechodů ... soft i hard ... Co to je technika HDR a kombinování více expozic ?

biscuit

Příspěvek od biscuit »

hdr znamena high dynamic range. podle me je ten nazev trochu zavadejici, ale budiz.. no jde o to, ze nafotis jednu scenu vice expozicemi. zaklad pro techniku jsou tri snimky, rekneme -1EV, 0 a +1EV. tedy snimek stredne podexponovany, "normalni" a preexponovany. z techto trech expozic, pak slozis pomoci software vysledny snimek. jde o to, ze pak dokazes zachytit na jednom snimku obraz, ktereho jednou expozici nedosahnes.

Obrázek
http://en.wikipedia.org/wiki/High-dynamic-range_imaging

jinak jako majitel hx9v, muzes vyzkouset i hdr mod na tomhle fotacku :-) ma to jakousi automatiku, ktera vzhledem k tomu, ze se nejedna o zrcadlovku, udela multishot a hned ho automaticky zkompiluje do vysledneho jpegu. tady je ukazka:
Obrázek

"agresivita" nastaveni je tady nizka, tudiz obrazek nevypada nejak nerealne, ale beznym snimanim nikdy nezachytis scenu tak prosvetlenou bez toho, aby nebyla nebesa prepalena ;)

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pomocí jakého softwaru ? Jinak ten výsledek přes Sony se mi líbí trochu víc ... ale nemá to jak vyzkoušet protože jsem někde ztratil nabíječku a je nesehnatelná ..

Jinak au au, tohle video bolí :) (má tam i mého canona :)

jackies

Příspěvek od jackies »

biscuit píše:hdr znamena high dynamic range....
Ajaj ! Už je to tady :)
IVO : hlavně žádné omalovánky prosím.
Je to opravdu jen pomocník při věcech na které je to fakt potřeba a žádný viditelný filtr.

MDudas

Příspěvek od MDudas »

Ivo píše: Jinak au au, tohle video bolí :) (má tam i mého canona :)
Uz len najst pre to jeho foto-nadobicko krstnych rodicov...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Spíše faráře na zádušní mši :)

rastis

Příspěvek od rastis »

biscuit píše:... co pouzivas? krouzky? podle ty silny aberace bych si tipnul... nebo cocku pred objektivem (ala filtr)? premejslim o necem pro makro, ale nemuzu se rozhodnout jestli mezikrouzek a nebo "filtr". do specialniho skla se mi zatim nechce...
ja si fotim len pre radost bez nejakych vacsich ambicii. mam Canon EOS. za par korun sa da kupit redukcia z EF bajonetu na M42. za dalsich par korun mam z bazaru pevnu 50/1.8 Carl Zeiss Pancolar z Praktiky, co je podla mna velmi slusny objektiv. no a ktomu za dalsich par korun medzikruzky. po nasadeni redukcie M42 telo nedokaze spravne merat expoziciu, cize treba bud externy expozimeter alebo pokus / omyl, co v pripade digitalu neni ziaden problem...

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

to skladani vice expozic je zalozeno na tom, ze musis kazdou vrstvu maskovat podle zvoleneho parametru.
ve finale je prolnes a navic muzes kazde vrstve pridelit jeste zvlastni filtr...

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Ivo píše:Pomocí jakého softwaru ?
např. Photomatix
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ne, prosim, HDR ne... ;]

biscuit

Příspěvek od biscuit »

nezlobte se, ale mne to prijde stejne hloupe, jako brojit proti kompresorum. je to jen technika a je na kazdem, jak ji pouzije. presaturovany a prekontrastovany fotky jsou omalovanky, ktery kazdyho soudnyho bud za chvilku omrzi, nebo vubec neoslovi. ale fotka s krasne vykreslenym nebem i dobre prosvetlenou scenou, to je prece sen kazdeho fotografa... nebo se pletu?
Ivo píše:Jinak ten výsledek přes Sony se mi líbí trochu víc ... ale nemá to jak vyzkoušet protože jsem někde ztratil nabíječku a je nesehnatelná ..
spis si ztratil ten kablik, ne? protoze nabijeni probiha bud pres generic usb nabijecku (dnes uz standard), nebo pres usb port. a ten kablik sehnat jde taky:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=0 ... SB&_sop=15

Odpovědět