Jak na bezpečné platby na internetu

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Pytkin
Moderátor

Re: Jak na bezpečné platby na internetu

Příspěvek od Pytkin »

ivo : a ty netusis , co su to za platby ?

peteness

Příspěvek od peteness »

Nevite nekdo, jak to funguje s refundacema?
Popslal jsem penize do UK, pak jsme se domluvili, ze mi to vrati. Platba prisla zpatky na Paypal a ted nevim jestli to automaticky jde zpatky na muj bankovni ucet spjaty s kreditkou a za jak dlouho to tam dorazi.
Potreboval jsem pak payPalem zaplatit podobnou castku na eBay a byl problem, protoze se to znovu snazilo stahnout celou castku z karty, jenze tam uz neni dostatek hotovosti (ale dohromady s tou refundovanou castkou by to pekne stacilo).
Pote co eBay/Paypal odmitl tu platbu, nabidlo to dve moznosti 1) zadat cislo jine karty (coz nemam), 2) poslat transferem penize z banky na Paypal - tohle by mozna slo (i kdyz to zabere den dva), jenze nevim co se mezitim bude dit s tou refundaci.
Budou ty penize dal lezet na Paypal uctu nebo se to automaticky posila zpatky na kartovy ucet (a jak dlouho to trva) ?

peteness

Příspěvek od peteness »

Tak jsem hodil na účet další peníze, aby tam bylo dost na tu platbu.
Nevím proč, ale stále nejde zaplatit PayPalem.
přesměruje to na paypal, přihlášení, povrdit platbu, a na poslední stránce se objeví: We couldn't process your PayPal payment".
Znáte tuhle situaci?

stamina

Příspěvek od stamina »

peteness píše:Nevite nekdo, jak to funguje s refundacema?
Popslal jsem penize do UK, pak jsme se domluvili, ze mi to vrati. Platba prisla zpatky na Paypal a ted nevim jestli to automaticky jde zpatky na muj bankovni ucet spjaty s kreditkou a za jak dlouho to tam dorazi.
...
Budou ty penize dal lezet na Paypal uctu nebo se to automaticky posila zpatky na kartovy ucet (a jak dlouho to trva) ?
Penaze ti ostanu na PayPal ucte. Ak ich chces na svojom kartovom, prihlasis sa do PP a v menu vyberet Withdraw -> Transfer money, tam zadas kolko presne chces transfernut na svoj ucet. Do dvoch hodin to tam budes mat.
Naposledy upravil(a) stamina dne 13 črc 2015 17:29, celkem upraveno 1 x.

stamina

Příspěvek od stamina »

peteness píše: Pote co eBay/Paypal odmitl tu platbu, nabidlo to dve moznosti 1) zadat cislo jine karty (coz nemam), 2) poslat transferem penize z banky na Paypal - tohle by mozna slo (i kdyz to zabere den dva), jenze nevim co se mezitim bude dit s tou refundaci.
?
Nebolo by rychlesie poslat penaze z bankoveho uctu na ten, s ktorym mas linknuty PayPal (volajme ho kartovy)? Predpokladam ze mas dva rozne ucty, z ktory jeden (kartovy) mas linknuty s PayPalom.
Na refund niekedy musis cakat 7 dni. Mne osobne sa to parkrat stalo, ked som posielal refund a ukazovalo to Pending 7 dni, potom to preslo.

peteness

Příspěvek od peteness »

diky, zkusim.
Ta nova platba asi nejde, protoze mam denni limit na internetove platby.

btw tohle prislo automaticky z PP supportu:
"B. Where is the refund I received?

Money is refunded according to the funding source you used to complete your original payment. If you completed this payment with your card this would been refunded to your card. If you paid part of the amount with your PayPal balance, that part will be returned to your PayPal balance.

PayPal makes every effort to ensure that refunds to cards are processed in a timely manner. Most refunds will appear on your card account within 2-5 business days. Depending on how often your card issuer issues you a statement, it may take up to 30 days for you to see the refund reflected on your card balance. I recommend that you contact your card issuer after these 30 days to confirm that you have received your refund."

....Ono je to cele zkomplikovane tim, ze eBay ma novou checkout proceduru pri tzv Global Shipping Program. Automaticky to spocita cenu i s postovnym. Kliknes Pay Now pro tu jednu cifru, ale pak z Paypalu se ty penize nejak rozdeli mezi prodavajiciho, eBay a nejakeho pravnika. Tudiz nehrozi alternativni platba, bo nevis, co komu poslat.

Odpovědět