Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Jaký film vás v poslední době zaujal ? (nemusi být nový)

Příspěvek od Ivo » 25 bře 2010 20:25

Dnes jsme byli na 3D Avatarovi ... V kině byli celkem 4 lidi :) Nečekal jsem že to bude až taková ptákovina, v rámci toho rozpočtu si možná mohli najmout někoho kdo napíše méně stupidní scénář ? :) 3D a barvotiskové efekty pěkné, to jo ... Ale příště si beru s sebou do kina dřevorubecké sluchátka :evil: Nechápu proč to musí pouštět tak šíleně hlasitě ??? Polovinu filmu jsme koukali se zacpanýma ušima (a to jsem je hned na úvod šel žádat at to ztlumí ...). Co je tohle za masochismus, nechápu. Nejbližších několik let myslím zase do kina nezavítám :)

peteness

Příspěvek od peteness » 25 bře 2010 20:59

Ivo: si ještě zajdi na oskarový The Hurt Locker. Myslím že rovněž nevyjdeš z údivu.

fova

Příspěvek od fova » 25 bře 2010 21:01

Mam podobny problem s tou urvanosti aparatur v kine a take si zacpavam usi. To same jsem delal i detem, kdyz jsme byli na detskem filmu. Nechapu tenhle fenomen dnesni doby.

Jinak Avatar: pro me velke minus, bez pribehu, ktery chytne za srdce. Diky 3D technologii vydela autorum penize, ale myslim, ze az pomine pocatecni nadseni, bude filmovymi kritiky casem oznacen za kulturne mene hodnotny film.

Vlad

Příspěvek od Vlad » 25 bře 2010 21:34

Ivo píše:Dnes jsme byli na 3D Avatarovi ... V kině byli celkem 4 lidi :)
to docela ziram. A byl jsi v Imaxu? Zhruba pred mesicem jsem tam byl a ani jedno volny mistecko
Ivo píše:. . . . (a to jsem je hned na úvod šel žádat at to ztlumí ...).
:D by me zajimalo kam jsi sel a co ti na to rekli
jinak ale souhlas, na Avatarovi jsem byl v kine po nekolika mesicich a ten rev je nesnesitelnej mistama. Z kina se pomalu stava rockovej klub, kde hraje nejaka space-war-noise-crossover particka z hvezdnejch valek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 bře 2010 21:38

Vlad píše: to docela ziram. A byl jsi v Imaxu? Zhruba pred mesicem jsem tam byl a ani jedno volny mistecko
V Cinema City na Floře
Ivo píše:. . . . (a to jsem je hned na úvod šel žádat at to ztlumí ...).
Vlad píše: :D by me zajimalo kam jsi sel a co ti na to rekli
Šel jsem za uvaděčkou, ta překvapeně kývala hlavou a kamsi šla. Nastražil jsem odborně uši a čekal o kolik dB se to sníží (řekl jsem jí ať to ztlumí tak o 2-3 stupně intenzity :mrgreen: ). Mám pocit že to pak bylo slabší o 0 dB :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2010 21:42

pani neviem, mam pocit ze ste trosku nepochopili zameranie a cielovu skupinu filmov tohto typu:) ak hladate nejaky vysoko intelektualny a komplikovany dej, ktory cloveka dojme, dozenie k slzam a donuti zamyslie sa nad zmyslom zivota a vobec vsetkeho;)... tak doporucujem filmovy klub a nejaku nezavislu tvorbu, nie holywoodsky megatrhak :-))

nic v zlom a nic osobne proti vam pani:) ale tieto kritiky mi pridu ako ked si niekto stazuje ze pizza s chilli a feferonkami moc stipe alebo ze maslo sa maze alebo ze voda tecie a nesype sa ... proste avatar je nadherne vyzerajuci holywoodsky blockbuster.. nic viac ani nic menej.. mne sa teda pacil a necitim sa preto menejcenny - mam rad aj nezavisle filmy pre "narocnejsich" ale proste ked idem do kina na megatrhak ktory zarobil 2 MLD $ tak preboha nebudem potom frflat ze mi v nom chybalo nieco, co v nom ani omylom nahodou nemohlo byt ... "kulturne menej hodnotny film" - z tohto oznacenia sa mi obracia zaludok.. preco by preboha kazdy film mal mat nejake hyperhlboke megaposolstva a superkomplikovane dejove linie ??? Avatar je proste presne to co mal byt - krasne vyzerajuca rozpravka s urcitou davkou kvazi-enviromentalneho poucenia zo sucasnosti (nenazranost ludi zniciacich vsetko co im pride do cesty pokial ide o tazbu surovin) .. nic viac.. jasne, predvidatelny dej - no a ? 99% rozpravok ma previdatelny dej... kazdy vie ze princ nakoniec draka zmasakruje, alebo ze horar rozpara vlka co zozral karkulku, pripadne ze baba jaga skonci v peci a janko a marienka po tom co jej zozeru strechu sa veselo vratia domov... nechapem v com je problem... Avatar je ROZPRAVKA. nieje to ani drama ani psychologicky thriller ..

btw. pokial niekto nesfilmuje (a minimalne ako trilogiu 3-4 hodinovych filmov) sagu endymion/hyperion od simmonsa tak sa brutalneho cistokrveno sci-fi eposu s mega dejovymi linianim a necakanymi rozuzleniami ani nedockame :)

Vlad

Příspěvek od Vlad » 25 bře 2010 21:46

ivo: zrejme se zachovala dle internich instrukci a kdyz nekam odesla, predpokladala, ze se ti to stlumi samo v hlave od te radosti, ze se s tim neco dela.
Bohuzel nepredpokladala, ze mas v hlave lampovy merak a nenechas se oblbnout :mrgreen:
Mozna kdyby jste za ni sli vsichni 4, tak byste ji ukecali :lol:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 bře 2010 21:48

dendy píše:Avatar je ROZPRAVKA. nieje to ani drama ani psychologicky thriller ..
Tak nikdo od toho nečeká Franze Kafku, že ? :) Ale vem si třeba Hvězdný prach - taky pohádka, ale JAKÁ :)) Avatar je na jedné straně pohádka - ale na druhé místy zase zbytečně brutální, vulgární a drsný ... a "příběh" tak černobílý jako by ho vymyslelo pětileté dítě ...

A co mě už taky štve na všech scifi filmech že buď tam všechny žere nějaká příšera, nebo se tam posádka hystericky hádá, nebo s někým válčí nebo je to přitroublá sranda. Copak nemůže letět výprava vesmírem a jen objevovat krásné úžasné věci ? To se furt musí někdo s někým mydlit ? Strašně primitivní myšlení ... Až někdo konečně natočí krásný scifi film o objevování úžasných překvapení ve vesmíru, budu moc rád

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo » 25 bře 2010 22:09

ja myslim, ze prvni pulka je dobre rozjeta, dokonce i trochu metafyziky se tam najde. to kdyz jeste jeste nema jasno co vlastne dela, jaka identita je mu blizsi. pak se to ale zvrhne v typicky americky propadak, kdy je z nej nejvetsi king a zachrani planetu, prakticky sam...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 bře 2010 22:23

Jinak jsme si k Avatarovi vzali sáček popcornu a 2 nápoje = 250 Kč :shock: V té Praze musí člověk asi fakt makat až zčerná :) Bylo nám taky řečeno, že parkování v podzemním parkovišti je 4 hodiny free po předložení lístků z kina, tak jsme je předložili a parking master nám sdělil že jsme si měli parkovací lístek nechat orazítkovat v kině ... takže navalte 150 Kč ... Takže odpolední rodinné kino = 1000 Kč ... Vzpomínám na kino mého dětství, tam byly vždycky lístky 2,4,6 nebo 3,5,7 Kčs (podle řady) a u nejdražších filmů 4,6,8 ... :)

No příště se budu raději dívat na Popcorn Hour C-200 :wink:

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 25 bře 2010 22:31

ano tieto ceny su fakt desne... inak ja ked idem do kina tak si zoberem nieco male "pod zub" a na napitie sa vacsinou z domu :) kupovat to v predajniach priamo v kine je peklo, tam maju "vysokohorske" prirazky :-)))

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 25 bře 2010 23:13

Ivo píše:Dnes jsme byli na 3D Avatarovi ... V kině byli celkem 4 lidi :) Nečekal jsem že to bude až taková ptákovina, v rámci toho rozpočtu si možná mohli najmout někoho kdo napíše méně stupidní scénář ? :) 3D a barvotiskové efekty pěkné, to jo ... Ale příště si beru s sebou do kina dřevorubecké sluchátka :evil: Nechápu proč to musí pouštět tak šíleně hlasitě ??? Polovinu filmu jsme koukali se zacpanýma ušima (a to jsem je hned na úvod šel žádat at to ztlumí ...). Co je tohle za masochismus, nechápu. Nejbližších několik let myslím zase do kina nezavítám :)
do kina bez spuntu nechodim. a kupovat si tam navic popcorn! aj, to je zacatecnictvi. :P

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 25 bře 2010 23:22

Brooklyn / juanita juarez píše:
do kina bez spuntu nechodim. a kupovat si tam navic popcorn! aj, to je zacatecnictvi. :P
No něco na tom bude, přiznám se, že jsem dnes byl v kině poprvé po 7 letech (a po popcornu zatoužil následník trůnu a jeho autorka :) a myslím že 7 let se v kině zase neukážu :)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 26 bře 2010 00:28

Zajimavy, tohle jsem nikdy nepocitil. Ac metalista a sam kytarista, tak si troufam rict, ze mam sluch docela citlivej, kolikrat si na koncertech cpu kapesniky do usi, i kdyz to ostatnim okolo nijak nevadi. Ale v kine jsem tenhle problem zatim asi nemel - ale mohu posoudit jen z brnenskeho Spalicku (pripadne Olympie, ale tam jsem nebyl leta), ale posledni dobou spis z male stare Lucerny, kde to moc nekotli.

wir

Příspěvek od wir » 26 bře 2010 08:44

mne sa za poslednu dobu najviac pacil film Čistá barva (Local Color), neskutocne pekny/pokojny/pravdivy film :) velice doporucujem :)
Apple MacPro 2x2,66Ghz,LogicStudio 8,RME Fireface 800,Dynaudio BM6A,EMU Xboard49,Oram Sonicomp,Roland R880,Lexicon PCM91,Soundtracs CM4400, Crysonic Plugs,Effectrix,Discovery Pro,Soundtoys Native,AbbeyRoad Brillance EQs,StillwellAudio TheRocket

Odpovědět