Platíte pokuty?

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět
Ivo
Moderátor

Re: Platíte pokuty?

Příspěvek od Ivo »

V Německu nebo Rakousku nestojí měštáci za bukem 5 m za značkou obec v rámci "pay day".

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

a jakej problem je ject tech par metru 50 a prislapnout az za znackou?
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo: Muzes to zmenit, prostredky k tomu mas. Stejne jako kdokoliv jiny. Do te doby plati soucasna verze zakona a tu je treba dodrzovat.
Tenhle narod je moralne v peknejch srackach, to ovsem neni duvod ten rozklad jeste prizivovat.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Oxyygen píše:jezdim jen na zelenou, ve meste 50, na dalnici 130, predjizdim jen kde to je dovolene a nemam pocit, ze by me to nejak omezovalo...
Jinak v CZ se da jeste lecos resit domluvou, v nemecku nebo rakousku se s tebou nikdo nesere.
+1
Ivo asi ridi o par let dyl nez ja, ale jezdim v jednom kuse a za dobu co ridim (17 let) jsem dostal asi (nepamatuju si presne) tri pokuty, vsechny naprosto opravneny (rychlost) a jednou pri blbym odboceni domluvu.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Třeba na Černém Mostě na vjezdu z dálnice - je tam 70 km/h a pak najednou v půlce vedle křoví zarezlá značka konec omezené rychlosti (šedý přeškrtnutý kruh - které si skoro nikdo nevšimne) a 100 m za tím (pravidelně) policejní auto a fronta nedobrovolných zájemců o platbu (a další, kteří na stejné neměnící se čtyřproudovce jeli posledních 100m 68 km/h již s radostí vyhlíží soudruh dalekohledem). Jestli je něco opravdu svinstvo, pak tohle ... a na řešení podobných "nebezpečných" situací stojí celý tenhle nesmyslný systém.

(ted už tam tu značku dali novou, ale ještě před 1-2 roky to tam tak přesně bylo - a i mě to stálo 2500,- )

Já jezdím hodně bezpečně a s přehledem a najezdil jsem už určitě milion km u nás, po celé Evropě i v Indii, nikdy jsem neměl nehodu ani žádnou nezpůsobil.

Pokutu jsem platil jen několikrát . viz Černý Most a též jinde v Praze: značka za stromem odbočení jen pro MHD (kterou nikdo nevidí) a měštáci na správném místě tam mají happy day "ševče plať" (s frontou neštastníků)
A další pokutu před pár lety taky v Praze na T křižovatce s výhledem 2 km na každou stranu, kde jsem na stopce neskončil na 0 km/h ale cca 5km/hod (když všechno prázdné), samozřejmě za rohem stáli měštáci a měli z mého závažného přestupku velkou radost.
A před 2 roky - přímo v Jablonci, malý nachlazený, potřeboval jsem ho rychle vzít po cestě ze školy na oběd, jdeme po 15 min z oběda, auto nikde, žádná zpráva, myslel jsem že ukradli, pak jsem se na policii dozvěděl že ho odtáhli proto že jsem stál 3 m před přechodem (nikoliv 5 - nikde nebylo místo), tak jsem s ním musel jít 2 km pěšky a zaplatit 2000 za odtah + 300 za "parkování" na jejich odtahovém parkovišti + pokutu .. jednalo se o vedlejší uličku s minimálním provozem.
Pak se Honzo nediv, že mě tohle hodně štve (když to řeknu slušně)

A když pak v běžném provozu vidím často idioty a kretény předjíždějící přes dvojitou čárku s téměř srážkou, motorkáře jedoucí bez problému v obci 150 atd. tak výše zmíněné praktiky mi přijdou jako dementní a absurdní a nějakým způsobem je bojkovat mi přijde správné

a mimochodem - nechcipokutu.cz za mě řešilo zatím jediný případ: dopis z obecního uradu v místních kotěhůlkách že jsem před půl rokem jel ve 2 ráno v jejich obci 57 km/hod - tak plať ! (přiznejme si že oscilace mezi 50-60 je v běžném autě a na běžném tachometru skoro nepostřehnutelná + je mnohem bezpečnější sledovat spíše cestu než tachometr)

Oxyygen
Profesionál

Příspěvek od Oxyygen »

Samozrejme ruzne pasti jsou a kolikrat je to od vybercich pokut podlé... ale.... ty mista jsou vesmes znama, takze jedina obrana je, proste na tom miste pravidla dodrzovat a psat na dopravni inspektorat daneho mesta aby to zmenili... Vetsinou ta vule je. Jednou me mestsky chteli pokutovat za spatne parkovani, problem byl, ze to bylo znackama spatne oznacene. Tak jsem se odvolal na dopravni inspektorat, chybu uznali, omluvili se mi a podekovali za upozorneni na jejich nedostatek...
A ze treba rakusaci necekaji za bukem??.:)

Pamatuju si jak v 90 letech jsme se dostali za Lincem na dalnici a protoze nebyla moznost sject, zastavili jsme na prvni pumpe a sli koupit dalnicni znamku....
U naseho auta stal policajt s usmevem a blockem, ze nemame dalnicni znamku a pokuta byla na tehdejsi platy velika. Kdyz jsme se snazili vysvetlit situaci a ukazovali znamku, absolutne to ignoroval a jen vypisoval blocek...Tohle treba byla opravdu svinarna

To myslim, ze by se v Cesku nestalo..
Výroba reklam, jingles a prom pro síť rádií Media Club.
http://www.semamastering.cz | http://www.kiss.cz | http://www.bandzone.cz/mellowpower

peteness

Příspěvek od peteness »

Kermitak píše:Nechapu, jak tohle nekdo muze vubec resit. Kdo prestupky nedela, pokuty nedostava. Kdo je dostava, mel by si nasypat popel na hlavu a zaplatit. Kdo dostane pokutu za prestupek typu cervena nebo rychlost (neresim parkovani a podobny kraviny) a nezaplati, je u me normalni vychcana kurva (omlouvam se za silna slova, ale jinak to nejde, podobny nazory mi vzdycky pekne hnou zluci).
Tak ja nechci byt vychcana kurva. Klidne to i zaplatim. Problem je v tom, že pokud tohle 90% ridicu ochcava a normalne jim to prochazi, pak je spravedlnost ponekud pokrivena a to se mi nelibi - zvlast kdyz mi to prinasi financni znevyhodneni vuci temhle lidem.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo: fair enough Ivo, chapu tvoje rozhorceni a byl bych nasranej uplne stejne, pokud by se mi neco takovyho stalo (zatim nestalo), nicmene si nemyslim, ze bojkot systemu je spravny reseni a treba to co pise Oxyygen je imho dobrej zpusob jak s tim neco delat.

peteness: chapu, taky se mi z toho peni krev, ale nemyslim si, ze je spravna cesta zacit se chovat stejne (nerikam, ze to delas).

peteness

Příspěvek od peteness »

prave proto to davam sem do fora, at si udelam obrazek, jak to teda v praxi je. Jestli vetsina lidi rekne: platim pokuty, je to normalni, budu jedine rad.

hombrefeo

Příspěvek od hombrefeo »

kazdopadne mas narok na odvolani, dokonce ti pokutu muzou snizit castecne...

jo a jeste neco, tady kdyz pokutu platis dobrovolne, tak je to jen 50%

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo »

Minule som isiel za svojim doktorom,lebo ma seklo v krizoch. Prechadzal som cez obec, kde zije moj otec. Su tam dva prechody, mam k nim respekt, zabilo tam uz dost ludi,aj kamaratovho otca. Ten kamarat tam potom musel este aj upratat krv a tu strasnu kasu... Prosto, chodim tade takmer krokom. Ale nasi policajní vyberaci nemeraju na tychto rizikovych prechodoch, ale na vystupe z obce presne na znacke ! Na istotu. Nemal som silu vyliezt z auta ,nie sa este hadat, stalo ma to 20 eur. Vivat policie nasich spriatelenych republik ! To nie je o dodrziavani zakonov a moralke,to je jednoducho o vychcanosti !
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

jackies

Příspěvek od jackies »

Já bych pokuty zrušil.
Místo toho bych dával hned na místě někomu přes držku.
Je to rychlé, levné a vychovávající :wink:

Udělal bych pěkný sazebník.
Třeba by se mi líbilo 3 kopance bodlem do zadku za 10 km navíc ....

Myslím, že by takhle hodně ubylo zneužívání z obou stran.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

cundo : jaktoze tak malo ? sak najmensia pokuta je 60 eur ne ?

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo »

Manzelka minule platila 10 eur...
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Platit peníze mi přijde jako nesmysl a naprosto nevýchovné.

Mnohem lepší např. někdo jede rychle, policie zastaví a podle toho jak rychle jel si pěkně počká a zchladí se na odstavném parkovišti 15/30/60 min apod, Tohle by super fungovalo a bylo velmi výchovné.

Odpovědět