Rozumný, inteligentní smartphone za rozumný peníz

Vše, co se netýká hudebního šílenství, MIDI a audia
Odpovědět

Jaký OS používáte v telefonu:

Symbian
9
11%
Windows
7
9%
Android
26
33%
iOS
25
31%
Jiný...
13
16%

Celkem hlasů: 80

Ivo
Moderátor

Re: Rozumný, inteligentní smartphone za rozumný peníz

Příspěvek od Ivo »

nixx píše: Můžu se zeptat, co máš za telefon? Asi jsi to tady už psal, ale nějak mi to uniklo :-)
Zajímá mě to, protože jsem zatím lepší displej (960x640) ani foťák než má iPhone 4 na mobilu ještě neviděl.
Tak mrkni na Amolet LCD na Samsung i9000 Galaxy :wink: Jak říkal už Kermiták, rozdíl mezi tímto a iPhone 4 displejem je dost markantní :)

Na iPhone budík jsem se ptal i dnes prodejce mobilů, u kterého jsem kupoval nějaké drobnosti. Má iPhone4 a říkal že to normálně budí i při vypnutém mobilu, akorát si na to dal nějakou utilitku která to umožnuje. Manželka říkala že jí to někdy jde a někdy ne ...

nixx

Příspěvek od nixx »

Samsung i9000 jsem viděl prodejně, ale jeho displej mi nijak markantně lepší nepřišel. Je rozměrově o trochu větší, ale rozlišení má nižší. U iPhone 4 záleží, jak si člověk nastaví jas (na maximum jsem ho nikdy neměl, to už svítí jak debil :-) ), při nižším nastavení možná nevypadá tak atraktivně, ale od zhruba 65% je moc hezkej :-)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

nixx píše:
Ivo píše:Ale přiznám se že mám lepší pocit z toho že jsem za to dal jen 8k než kdybych dal dvakrát tolik za iPhone. Má to kromě toho lepší displej, foták i kameru, pravděpodobně i management telefonování a sms a taky
Můžu se zeptat, co máš za telefon? Asi jsi to tady už psal, ale nějak mi to uniklo :-)
Zajímá mě to, protože jsem zatím lepší displej (960x640) ani foťák než má iPhone 4 na mobilu ještě neviděl.
Jinak co se týče hudby, tak zatím na iPhone využívám metronom, ladičku a PDF prohlížeč na noty...
A u operátora se dá pořídit výrazně levněji (já za něj dal míň než 8k a to nemám žádný zabijácký tarif :) )
Tiez ma stal ~ 8k KC

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Super AMOLED displeje došly, od Samsungu je prý vykoupil Apple

http://mobil.idnes.cz/mob_samsung.asp?c ... amsung_ada

Před několika dny napsal na sociální síť Twitter dobře informovaný šéfredaktor ruského serveru Mobile-Review.com Eldar Murtazin, že Samsung přestal vyrábět modely Wave a Galaxy S kvůli nedostatku Super AMOLED displejů. Samsung je měl podle Murtazina nahradit modely s jinými displeji.
Zdroj: http://mobil.idnes.cz/mob_samsung.asp?c ... amsung_ada

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No ony tyhle slevy nejsou většinou vůbec zadarmo :) a člověk to zase doplatí (mnohonásobně) jinak ... (minimální měsíční utrata atd.) :) Operátoři jsou prefikaní a a nějaké dobrodiní nekonají ani náhodou ... Pro mě byl o něco zajímavější balík extra volných minut měsíčně (+ 600) než dotovaný telefon ...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Pytkin píše:Super AMOLED displeje došly, od Samsungu je prý vykoupil Apple
No pěkné :) takže už pomalu mám raritní vintage kousek :)

nixx

Příspěvek od nixx »

Ivo píše:No ony tyhle slevy nejsou většinou vůbec zadarmo :) a člověk to zase doplatí (mnohonásobně) jinak ... (minimální měsíční utrata atd.) :) Operátoři jsou prefikaní a a nějaké dobrodiní nekonají ani náhodou ... Pro mě byl o něco zajímavější balík extra volných minut měsíčně (+ 600) než dotovaný telefon ...
Já ten obnos spolehlivě provolám tak jako tak, navíc jsem k tomu dostal na 2 roky data zdarma :-)

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF »

Proslýchá se, že Samsung nestíhá vyrábět, proto už dříve utnul dodávky pro jiné odběratele a teď nejspíš dochází na škrty i ve vlastních řadách. .. Zatím není potvrzeno, že by Wave II měl zcela nahradit původní úspěšný model. Samsung si spíše jen vytvořil zálohu pro odbyt, pokud by se výroba Super AMOLED opravdu zastavila. http://www.mobilmania.cz/default.aspx?article=1126284
Super amoled je prostě parádní displej! Ještě si zjistím jak je to s tím budíkem a jdu do S8500. 8)
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo píše:Na iPhone budík jsem se ptal i dnes prodejce mobilů, u kterého jsem kupoval nějaké drobnosti. Má iPhone4 a říkal že to normálně budí i při vypnutém mobilu, akorát si na to dal nějakou utilitku která to umožnuje.
To nebude moc dobrej prodejce mobilu, kdyz nevi, jak se vypina iphone :] Na vypnutym iphone je ti jakakoliv utilitka na prd. Stejne tak ti nezazvoni zadnej jinej mobil, pokud ho vypnes (a ne, "vypnuta" Nokie neni vypnuta).

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

No já nevím :) To je dost solidní autorizovaný shop ... a pěkně mi nalepil folii na displej (naprosto transparentní). Ale nevím jak je to s jeho obchodními schopnostmi - přišel jsem tam že chci koupit 32 GB micro SD abych si trochu rozšířil kapacitu a on říkal, že to nemají a že za celý rok neslyšel o nikom kdo by to chtěl ... Tak jsem říkal OK, tak 16 GB. A on - jo to máme ... Tak říkám OK. A on se mi podíval do mobilu a říkal, že tam ještě mám 6GB volných , že to je úplně zbytečné tam něco přidávat ... tak jsem řekl OK :)

Ale s tím iPhonem jsem si to ověřoval - ptal jsem se ho výslovně - je to opravdu VYPNUTÝ iPhone ? A on že jo ... A manželka říkala že jí to taky zvoní při vypnutém, ale někdy ano a někdy ne. Tak ho raději nechává zapnutý . A ted si z toho má člověk něco vybrat :)

JInak s tou Nokií pozor ! Ta moje X6 se Symbianem mi zvonila jako budík po naprostém a jednoznačném vypnutí ... to je jistá věc ...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo píše:No ony tyhle slevy nejsou většinou vůbec zadarmo :) a člověk to zase doplatí (mnohonásobně) jinak ... (minimální měsíční utrata atd.) :) Operátoři jsou prefikaní a a nějaké dobrodiní nekonají ani náhodou ... Pro mě byl o něco zajímavější balík extra volných minut měsíčně (+ 600) než dotovaný telefon ...
Tak toto mi vysvetli .. jaka mesicny utrata .. ja volam rovnako , ci si kupim akciovy telefon , alebo ne .. cena pausalu je rovnaka , ci su kupim akciovy telefon , alebo ne .. takze co ? volne minuty su mi na nic ..

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Ivo: ja se klidne vsadim, ze vypnutej iphone ti proste nikdy nezazvoni :) Je to z principu nesmysl.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ivo píše:JInak s tou Nokií pozor ! Ta moje X6 se Symbianem mi zvonila jako budík po naprostém a jednoznačném vypnutí ... to je jistá věc ...
A to normalne napred nabootovala (30 sekund?) a potom zacala zvonit ? ci ako ?

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Me by taky zajimalo, jak jsi dosel k "naprostemu a jednoznacnemu" zaveru, ze byla vypnuta. Co jsem si tak hledal, tak X6, jako vetsina Nokii, se vypnout neda.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo »

Ale tak hoši , o tom přeci musím něco vědět, když jsem ji denně používal a mám ji pořád tady) ... Telefon byl VYPNUTÝ ! Ráno začal zvonit budík - hláška stop vs. sleep a po zastavení budíku se objevil dialog zapnout mobil ano/ne. Když ano, ,mobil začal klasicky bootovat až do spuštění, když ne, vypnul se opět ...

Odpovědět