Presonus STUDiO ONE / 2

Trackery, Reason, FL Studio...
Odpovědět
listonos
Příspěvky: 314
Registrován: 08 říj 2006 07:29

Presonus STUDiO ONE / 2

Příspěvek od listonos »

Obrázek

Vyzera to dobre zatial.

-Elegant single-window work environment
-Powerful drag-and-drop functionality
-Unlimited audio tracks, MIDI tracks, virtual instruments, buses, and FX channels
-Content browser with convenient sort options and preview player
-Integrated mastering solution with automatic mix updating, waveform editing, effects, Red Book CD burning, and digital release
-Automatic delay compensation
-Advanced automation
-64-bit processing (even on 32-bit machines)
-Easy-to-use sidechain routing
-Awe-inspiring 64-bit effects suite
-Stunning virtual instruments
-User-friendly sampler
-Most intuitive MIDI-mapping system available
-Real-time audio timestretching and resampling
-AU, VST2, VST3, and ReWire support
-K System metering
-Gigabytes of inspiring content
-Compatible with any ASIO-, Windows Audio-,or Core Audio-compliant audio interface

Co mna zaujalo je, ze interne efekty a sends sa zobrazuju na mixe vedla sable - ma to tak yelowtools independence a je to super - len neviem ci len niektore interne lebo tam je verb ako normalne okno - mozno to bude na tom mixe zobrazovat aj ine efekty ale bez gui - to by bolo skvele - renoise to ma podonme a je to uzitocne ked clovek potrebuje rychlo nieco nastavit.

studio One na kvraudio
Presonus Web

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

vyzera to dobre .. otazka znie : potrebujeme dalsiu DAW ?

listonos
Příspěvky: 314
Registrován: 08 říj 2006 07:29

Příspěvek od listonos »

No ja by som to aj bral. Moje zakladne poziadavky su: single screen interface, moznost priradovat k notam midi kanal a podpora vsti midi pluginov (moznost vesat vst instrumenty za sebou) - no a toto splnuje pod win snad iba Reaper - ktory mne v jednom kuse pada.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

osobne si neviem predstavit single screen interface .. to musi byt strasne neprehladne ..

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

co sa vlastne mysli pod single screen interface .. sak tu sa otvara compresor nad tym ..

http://static.kvraudio.com/i/b/studioone.jpg

listonos
Příspěvky: 314
Registrován: 08 říj 2006 07:29

Příspěvek od listonos »

Prave ze mne pridu single screen softy ovela prehadnejsie - mysli sa tym ale hlavne samotny program - timeline, mix, pianoroll. Urcite nie vselijake dialogy, okna s nastavenim a podobne a u efektov je problem ze co efekt (synth) to iny rozmer, takze by to asi ani neslo nejak rozumne spravit.

Ono je fajn ked ma clovek hore timeline a dole podla potreby mix, pianoroll a podobne. A skvele je to na dvoch monitoroch,na jednom DAW a na druhom podla potreby pootvarane pluginy. Skus si len tak zo srandy zmixovat skladbu v Tracktion - bohovsky sa v tom robi.

Ale na tom obrazku je vidno ze na mixe je vedla kanalu Insert Sends. Keby to bolo zapinatelne/vypinatelne a vedelo byto tam zobrazovat aj ine pluginy len ako parametre bez gui, tak by to bolo uplne najlepesie - taky quickedit.

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

no tracktion som videl obrazky a to sa mi zdalo katastrofalne neprehladne .. tento Studio One sa mi zda lepsi , prehladnejsi .. pripomina mi to acid , alebo vegas .. Ale ono je to vsetko o style prace .. Mne vyhovuje Cubendo .. Lebo bud striham, aranzujem, alebo mixujem .. cize mi vyhovuje ze bud vidim jedno alebo druhe .. alebo pri 2och obrazovkach clovek moze vidiet obe naraz .. je to o tom , co komu vyhovuje a naco je zvyknuty .. musim povedat ze ked sa divam na ten velky screen Studio One a uvedomim si trebars 50 stop , na kazdej efekty , tak mi to pride dole dost neprehladne .. velky mix na celu obrazovku sa mi zda lepsi ..

Uživatelský avatar
Ivo
Moderátor
Příspěvky: 11515
Registrován: 19 črc 2003 06:02

Příspěvek od Ivo »

Myslím že je opravdu zbytečné přicházet s novou DAW. Co mohlo existovat, už existuje v mnoha variantách a ty léta vývoje, pilování, x verzí, odtranování bugů, uživatelská základna atd. to se prostě nedá jen tak vypustit ... ani rychle nahradit ... Je to jako začít s úplně novou automobilkou ...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

predpokladam ze to bude lacne .. ako Tracktion.. inak to nema sancu ..

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

nezabudajte ze vzdy prichadza nova generacia ludi ktora s nijakym DAW nerobila, a to je presne ta skupina ludi ktoru to moze oslovit..
napriklad mam pocit ze aj Abletonu ked prichadzal tak mu moc ludi neverilo, dnes je uz uplne inde.. to iste caka kazdy DAW.. ludi pribuda a maju vacsi vyber..

zas by som taky skeptik nebol...

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

ja sa musim priznat , ze som ableton nikdy v zivote nevidel :)

Uživatelský avatar
EXCOM
Příspěvky: 5627
Registrován: 10 črc 2005 10:43

Příspěvek od EXCOM »

Pytkin : ja som si len demo pozeral :) ze by to bola moja salka kavy nemozem povedat.. ale je prijemny a dobre sa etabloval, v case ked vychadzal tiez boli ludia skepticki naco dalsi DAW :)

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

excom : ale sak samozrejme .. cas vsetko preveri ..

Uživatelský avatar
kexik
Příspěvky: 12152
Registrován: 08 bře 2004 13:43

Příspěvek od kexik »

hosi abletom neni dalsi daw. v case ked vychadzal, ziadny soft nebol optimalizovany na prehravanie loopov v realnom case. prva verzia ak si dobre pamatam ani nemala midi
a stale je to hlavna ficura toho softu, realtime processing bez sekancov a beatsyncovanie vsetkych zmien co tam clovek urobi

Uživatelský avatar
Pytkin
Moderátor
Příspěvky: 22401
Registrován: 23 kvě 2002 16:23

Příspěvek od Pytkin »

kexik : samozrejme viem na co je vhodny ableton live .. nikdy som ale taketo veci nepotreboval , takze som nikdy nemal dovod ho skusat ..

Odpovědět