Akustická kytara.

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Jerry Forester

Akustická kytara.

Příspěvek od Jerry Forester » 06 črc 2007 17:35

Rozhodl jsem se si koupit nějakou solidnější akustickou kytaru.Chtěl bych ji využít na nahrávky doprovodů přes mikrofon.Akustika podle mne nejde nahradit ničím.Styl blues,mám rád silné basy,neslité středy a zvonivé výšky.Všechno by mělo být vyrovnané,patřící k sobě.Nějak jsem se o akustiky v poslední době nestaral,ale vím že si pochvalují Seagull,nebo Art Lutherie.Mohu pustit tak 10-15000.Prosím o váš tip.Děkuji.

rastis

Příspěvek od rastis » 06 črc 2007 19:24

Podla mojich skusenosti pri akustickych gitarach neexistuje tip. To sa da ako-tak pri elektrikach, ale pri akustikach plati, ze co kus, to unikat. Aj nastroje znamej znacky za vela desiatok tisic mavaju obcas problem so zvukom a ladenim a naopak - obcas aj azije za par supov prekvapia slusnym zvukom a ladenim. Nejde generalizovat, len obehnut vsetky obchody, vyskusat vsetky gitary a potom si vybrat.

demsky

Příspěvek od demsky » 06 črc 2007 20:49

Keby som mal oskusat vsetky gitary tak uz po pol hodine by som bol z toho magor. Ja som napriklad chcel pred troma tyzdnami Epiphone zhruba za 11 tisic a nechal som sa presvedcit na Yamahu FG700MS za 7 tisic Sk. Mam sice radsej tmavsie drevo ale ten zvuk - no naadhera. Viem ze mi vydrzi minimalne 10 rokov.
http://www.soundcloud.com/martindemsky | Kurzweil Forte | Arturia MatrixBrute

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 06 črc 2007 22:28

tiez som si pred par rokmi kupoval gitaru .. taku k taboraku .. tak som zobral durka buriana nech mi daku vyberie .. mal som predstavu tak okolo 5000 .. a celkom som bol prekvapeny , ze niektore gitary aj za 15.000 a viac hrali horsie ako niektore kusy za 5000 .. A to tie drahe boli znackove.. resp. tie vyhlasenejsie znacky ..

tiez by som poradil .. zobrat dakoho , komu pod rukami gitary hraju .. a nechat ho zahrat na vsetkom co je v obchode .. a vybrat si podla zvuku , ktory vyhovuje ..
Naposledy upravil(a) Pytkin dne 06 črc 2007 23:43, celkem upraveno 1 x.

peteness

Příspěvek od peteness » 06 črc 2007 22:58

Forester Jerry: vidim ze jsi z hane, nevim jestli ti to nak pomuze, ale nedavno jsem smejdil po Olomouci a na Zerotinove namesti meli za ctverku nakeho Hohnera a prekvapilo me jak to pekne hraje........ale je to spis takova taborakovka, proste mensi kytara, slabsi basy...ale to mi prave prijde jako plus. Treba ja mam Art Luterie Cedar CW za 12 a je to vyborny na doma nebo nekam mezi par znamych. Proste mensi kytara, slabsi v basech, trochu zatazene vysky, ale tim to zni prave vyrovnane oproti velkym kytaram v tehle cenove, ktere basuji a zvoni a mezi tim je dira..............tezko rict jak by to znelo v kapele.

peteness

Příspěvek od peteness » 06 črc 2007 23:14

Jako rozdil mezi znackama je. Jinak hraje Yamaha a jinak hraje Epiphone. Tohle se ale neda okecat, jedine fakt zajit do shopu a jednu po druhe zkouset, udelat si uzsi vyber a zase odzkouset. Rozhoduji subtilni rozdily. ........sorry, jsem cely den chrapal, tak ted tady prudim :D

PS: Art Lutherie je made in Kanada, taky pouzitelna informace......a zneji o dost jinak nez vsechno ostatni. ma to tak nejak (skoro se to slovo bojim pouzit) "americky" zvuk :-) , a to se u taboraku pocita :-)

rastis

Příspěvek od rastis » 06 črc 2007 23:19

Pytkin píše: .. a celkom som bol prekvapeny , ze niektore gitary aj za 15.000 a viac stalo horsie ako niektore kusy za 5000 .. A to tie drahe boli znackove.. resp. tie vyhlasenejsie znacky ..
to je to, co hovorim. ako-tak sa da generalizovat pri elektrikach, ale pri spanielach je to iba o kuse. je akysi predpoklad, ze lacne budu do ruky polena a drahe budu spravene lepsie, ale ani to nie je vzdy uplne pravidlo a hlavne neladivych / neznejucich akustik su bohuzial plne obchody znacka-neznacka

Becherius

Příspěvek od Becherius » 19 srp 2007 12:06

Taky bacha na krky, občas člověk v obchodě s kytarama může koupit i luk :-D
**** Becherius ****

kexik

Příspěvek od kexik » 20 srp 2007 10:04

Becherius píše:Taky bacha na krky, občas člověk v obchodě s kytarama může koupit i luk :-D
alebo mu po case v panelakovom byte s ustrednym kurenim luk vznikne...
a bohuzial aj zo skvele hrajucej lacnejsej gitary

delay

Příspěvek od delay » 20 srp 2007 10:32

Téměř před osmi lety jsem si nechával postavit kytaru v Krnově u Rieger-Kloss. Před nedávnem jsem jí prodal s tím, že již moc neladí. Popravdě jsem nechtěl platit za výměnu pražců a potřeboval jsem peníze, no a taky jsem se bál, že by to přepražcování nepomohlo. Krk OK. Její zvuk byl spíše surovej a plnej, no a zájemce jí porovnával s nějakým Seagullem (nevim typ), tak sem si myslel, že si veme toho, ale nakonec si vzal tu moji, prý byl Seagull moc uřvanej (nahlas) a středovej. Ale Rieger-Kloss jako firmu bych dnes nedoporučil, neměl jsem dobré zkušenosti se servisem. Už to není jak před lety.

Hodně mě zaujala značka Taylor. Ale je to malinko dražší.
Také toužím po pěkné akustice, ke které bych se už choval mnohem lépe...

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 20 srp 2007 11:16

jerry: sleduj 2nd hand.. hlavne za ty penize proboha nekupuj novou kytaru!!!!! za 15k muzes koupit opecovavany secondhandovy nastroj minimalne o tridu vejs!!!!

ja sem nedavno podobne koupil za velmi slusnou cenu stareho akustickeho gibsona, kterej se kvalitou materialu a uslechtilosti zvuku hodne priblizuje vintage martinum.. (pro ty, kteri nevi, martin je neco jako standard, pricemz stare kusy sou vubec kategorie sama pro sebe.. neco jako champions league akustickych kytar)

lukemarty

Příspěvek od lukemarty » 20 srp 2007 19:05

Furch! www.furch.cz mam vintage model 34 D http://www.furch.cz/cz/furchvintage/rada34.php a hraje to na mikrofon jak krava!!! doporucuju!

Becherius

Příspěvek od Becherius » 20 srp 2007 22:51

nick_valensi Já mám tu zkušenost, že lidi se dobrejch nástrojů málo kdy zbavujou, prodávají ty, se kterejma je nějakej problém. viz delay
:-)
**** Becherius ****

Becherius

Příspěvek od Becherius » 20 srp 2007 22:56

Jinak Rieger a Kloss mám dvanáctku. Před lety se mi začal strašně ohýbat krk. Nepomohlo ani dotahování těch imbusů. Měl jsem to tehdy dva roky, a záruka zrovna padla. Odvezl jsem to osobně do Krnova. Ten pán co to tam vyrábí byl z toho naprosto zdrcenej když to viděl. Nevěřil, že by to mohla jeho kytara udělat. Kupodivu mi kytara přišla za 14 dní a byla naprosto v pohodě. Platil jsem tehdy 200 kč. a do dneška je krk rovnej. Ani dotahovat jsem nemusel.
**** Becherius ****

fova

Příspěvek od fova » 20 srp 2007 23:06

Kytaram zas az tak moc nerozumim, takze moje rady ber s rezervou.

V tvoji cenove kategorii jsem se setkal s nasledujicimi kytarami:
V kapele mame akustiku Rieger Kloss, za kterou jsme dali pred lety nejakych 11000Kc a dokonce uz jsem ji nahraval doma ve studiu. Ten zvuk se mi osobne moc nelibi. Je spis stredove orientovana.

Pak jsem tu nahraval jednoho Furcha, ktery stal o neco vic a ten mel zajimavy zvuk, ale zase se mi nedarilo ho nahrat. Po nekolikerem nahravani jsem mel obtizne pouzitelne zaznamy.

Nakonec tady byl nahravat kamarad s Hohnerkou, kterou koupil pod 10000Kc (jestli si dobre pamatuju) a ta mela moc pekny zvuk - cinkave vysky, slusne stredy a pevne basy. Rikal, ze v obchode vyzkousel nekolik kytar a tahle mu nejvic sedla, prestoze byla dost levna.

Tady si ji muzes prohlednout a dokonce poslechnout, kdyz si odmyslis to rozladeni ;-) :

http://www.electrozone.cz/viewtopic.php ... &start=120

Ale take si osobne myslim, ze nejlepsi je zajit do obchodu s vice kytarami a zkouset, co ti sedne.

Odpovědět