AUDIO ukázka-:-Pomoc s mixem-:-vysvětlení EQ+COMP+FÁZE

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 13:34

delay: hele to by sis mel precist, neni to zas tak slozita anglictina... je to skvela knizka. Kdybys nemohl sehnat dej vedet :) No a v cestine toho asi moc neni krome ezone a obligatni oldschoolovy Praxe zvukove techniky...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 08 úno 2007 13:36

Vlastne nechapu, proc nekdo nenapise MODERNI prirucku mixing engineera v cestine... asi je tu na to malej trh :(

Uz delsi dobu se mi v hlave rodi napad neco takovyho udelat... uvidime... dalo by se to udelat i jako kolektivni dilo ezone, nekdo by to editoval a kdokoliv prispival do vytycenejch kapitol... ale to je asi nerealny a navic- kolik lidi by to krome nas cetlo?

ale jinak se mi zda, ze tady se toho da naucit fakt hodne... paralelni komprese, sidechainy, transient designery, verby... proboha co vic by jeste clovek chtel... ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastika

Příspěvek od rastika » 08 úno 2007 13:47

Cyril v najnovsom cisle muzikusu tema mesiaca: frekvence,panorama,hloubka
su zakladne informacie a serial bude pokracovat

delay

Příspěvek od delay » 09 úno 2007 05:56

rastika píše:Cyril v najnovsom cisle muzikusu tema mesiaca: frekvence,panorama,hloubka
su zakladne informacie a serial bude pokracovat
Muzikus jsem četl, tak trochu mě to inspirovalo. Stále však postrádám odpověď na otázku fáze (co to vlastně je?, jak analyzovat a případně napravit?)...

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 09 úno 2007 16:11

Cyril píše:Vlastne nechapu, proc nekdo nenapise MODERNI prirucku mixing engineera v cestine... asi je tu na to malej trh :(

Uz delsi dobu se mi v hlave rodi napad neco takovyho udelat... uvidime... dalo by se to udelat i jako kolektivni dilo ezone, nekdo by to editoval a kdokoliv prispival do vytycenejch kapitol... ale to je asi nerealny a navic- kolik lidi by to krome nas cetlo?

ale jinak se mi zda, ze tady se toho da naucit fakt hodne... paralelni komprese, sidechainy, transient designery, verby... proboha co vic by jeste clovek chtel... ,)
Az vyrostes z te skepse dej vedet, stejne vsechno delas nakonec pro radost, a proto aby jsi skrze sve vytvory poznaval a rozvijel sam sebe :))

Takze to vzdycky ma cenu :)

kexik

Příspěvek od kexik » 09 úno 2007 16:58

tak som stiahol bez ceckov a snad sa dostanem aj k nejakym komentarom :)

peteness

Příspěvek od peteness » 09 úno 2007 19:31

Ty bici jsou nejak unaveny, hlavne srotak.....chtelo by to predelat, jinak poskladat

dedalebeda

Příspěvek od dedalebeda » 09 úno 2007 19:54

tak sem posluchal nahravku a mam pocit ze ma snizeny bpm a to roztrhalo zvuk?! mozna sem uplne blbej.... jinak nahravku sem prohnal reverbem, eq, maximizerem copresorem a na zacatku delayem. nahravka znacne ozivila ale vylezlo to ,,roztrhani,,. jinak to znelo i pred prohnanim dobre! jenom bych do beatu dal vic hitek nebo cimridu a obcas breaknul beat.. :wink:

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 09 úno 2007 21:07

No, mně ty škopy příjdou gut do 1:10, do toho momentu to zní jako záměr. Ale v ten moment dominaci přebírá ten melodickej synth šmrncnutej hammondem a to bych cítil už jinak. Tady to jaksi působí dosti chemicky. No, možná bych tam udělal fakt zásadní tečku za tím partem a rozpumpoval to jinak.
Ten šumák mi ani tak nevadí. To se dnes používá, řekněme i zámerně. Obecně bych to asi víc oddělil ty party.
Ale zas fakt jen názor

delay

Příspěvek od delay » 12 úno 2007 07:30

dadalebeda a Pavel Ventuch:
Dík za konkrétní názory. Ona je to fakt blbůstka, jen to ze mě vypadlo a proto jsem to nijak zvukově nehrotil.

BPM: Nevím, co by mělo být za problém, je to všechno zasmyčkovaný, ty "unavený" bicí jsou z MIDI, basa je zaloopovanej wav a zbytek je live...
Jo a sedí to přesně na 4:4 rytmus... Možná máš hodně dobrý uši a něco ti tam vadí...

Bicí: Asi největší problém, ke změnám rytmu a vůbec přidání různejch dalších perkusí už jsem se nedostal....

delay

Příspěvek od delay » 12 úno 2007 07:40

dedalebeda píše:tak sem posluchal nahravku a mam pocit ze ma snizeny bpm a to roztrhalo zvuk?! mozna sem uplne blbej.... jinak nahravku sem prohnal reverbem, eq, maximizerem copresorem a na zacatku delayem. nahravka znacne ozivila ale vylezlo to ,,roztrhani,,. jinak to znelo i pred prohnanim dobre! jenom bych do beatu dal vic hitek nebo cimridu a obcas breaknul beat.. :wink:
Ještě jednou díky za snahu, mohl jsi sem ten tvůj "master?" hodit :-)
Naposledy upravil(a) delay dne 12 úno 2007 10:58, celkem upraveno 1 x.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 12 úno 2007 10:39

delay: ja bych se spis nez na zvuk zameril na skladbu jako takovou. pokud tohle ma bejt reprezentativni pecka, tak mi to pride celkem fadni... rek bych, ze se tam na cele stopazi skoro nic nedeje.. a to vidim jako zasadni problem u spousty lidi (mit zvuk jak z abbey road, ale skladba sama o sobe nic moc..). nechci ti brat vitr z plachet, ale mozna by to chtelo vic premejslet spis nad tim - CO - nez - JAK - nahrat... sam sem s tim driv dost bojoval..

delay

Příspěvek od delay » 12 úno 2007 10:57

nick_valensi píše:delay: ja bych se spis nez na zvuk zameril na skladbu jako takovou. pokud tohle ma bejt reprezentativni pecka, tak mi to pride celkem fadni... rek bych, ze se tam na cele stopazi skoro nic nedeje.. a to vidim jako zasadni problem u spousty lidi (mit zvuk jak z abbey road, ale skladba sama o sobe nic moc..). nechci ti brat vitr z plachet, ale mozna by to chtelo vic premejslet spis nad tim - CO - nez - JAK - nahrat... sam sem s tim driv dost bojoval..
Tak nevim, buď moc pozorně nečteš jednotlivé přízpěvky, anebo jsi to fakt asi jen poslech a nic moc kolem neřešil.
OK. Kdyby to byla věc, kterou chci posoudit obsahově, tak ji narvu do novejch tracků, navíc jsem tady od začátku zmiňoval, že je to fakt hovadinka, ale zkoušel jsem se na tom něco naučit, protože nic jinýho vícestopýho zrovna nebylo doma poruce...

Co se týče hudby atd., tak sis možná mohl všimnout (i v jinejch tématech), že naše názory jsou dost podobné, takže vítr z plachet mi rozhodně nebereš. Dík.

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 12 úno 2007 11:09

sorrac delay, to sem opravdu nejak prehlidl...

kexik

Příspěvek od kexik » 14 úno 2007 09:35

tak som to vypocul a je to strasne prazdne, nastroje su strasne lokalizovane a rovno na xichte, nemaju dozvuk a bicie su priserna kvalita. basa je fajn a dost zachranuje zvuk aj dojem; sum nevadi. bicim by dost pomohlo, keby sa doplnili o nejake cisto hrajuce cinely, hihat, atd. su spinave (= zle spinave) a strasne pod dekou (a hraju uplne debiliny, ale to asi neriesime :) )
keby bolo na mne, doriesim produkciu, vymenim kompletne bicie zvuky, prekopem bicie party, nahodim na "plochove" zvuky reverby, premiesam, asi v tomto poradi

Odpovědět