Co si myslite o zvuku tejto nahravky ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 09 čer 2007 16:14

Mmno za moje usi: ... kopak bud je malo ze ho tam neslysim nebo neni hranej tak aby fungoval s basou coz u SKAcka asi je hodne podstatna zalezitost. Hihatka ... nejsou tam dve (nebo mam slysiny) ? Prijde mi ze tam slysim dve, jednu tenkou bohatou zavrenou a jinou ktera se obcas otevre (neverim, ze by to byla jedna a znela takhle diametralne odlisne otevrena a zavrena). Ta zavrena se mi libi a ta otevrena je IMHO hodne tvrda (rikavalo se "jako kdyz koza chcije na plech" :-) ) . Dechy jsou takovy hodne intonacne volny ale to do SKA asi patri.

Jinak fajn vec, dobre ze tu nekdo dela i takovouhle muziku.

PS: To neni objektivni kritika, naopak, je velmi subjektivni ! Jinak celkove pochvala ;-)
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2007 16:27

k zvuku moc nemam co povedat .. na notebooku to zneje v pohode .. ale ked som to spustil , tak som myslel ze to je polemic , po rozbehnuti mi dychy prisli akoby hrali inu pesnicku polemicu :) neviem ci to je tym ze som teraz robil DVD polemicu a dost dlho som ich pocuval :)

rastis

Příspěvek od rastis » 09 čer 2007 17:10

Polemic budu 13.6 krstni otcova albumu. Ono ten zaner zvadza k porovnavaniu, ale Polemic su jamajsky profesori a mi tak trochu blavacky pankaci :).

www.ska2tonics.sk

Aby som este trochu dovysvetlil - mali sme obcas trochu intonacne problemy s dychmi, takze sa muselo vela toho maskovat, co nahravke tiez moc nepomohlo.

nick_valensi - solo neni moje, ale spevakove (autor hudby - Velvet - ;) ). na starsom deme sme ho nahravali na Twin Reverb a znelo podstatne lepsie aku tu (moderny lampovy Crate + Telecaster).

uz som si na tu nahravku zvykol, ale je pravda, ze cakal som viac. hlavne su mi zahadne tie chyby, co som daval k nim tie minutaze a neni to len v tejto skladbe. ale na nejake nazory si musim este vypocut master, ktory koluje kdesi po kapele...

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 09 čer 2007 17:23

trochu "L2 zere 6dB" zvuk, ale ne takovy prusvih, jak by to mohlo z prispevku vyse vyznit. dobra skladba. (ne muj salek caje.)
Naposledy upravil(a) Brooklyn / juanita juarez dne 09 čer 2007 20:33, celkem upraveno 1 x.

Cheesetor

Příspěvek od Cheesetor » 09 čer 2007 17:56

Celkove libi, u bicich se mi libi, jak jsou udelany (myslim ze velmi stylotvorne), jen hajtce je urcite treba ubrat voltaz, strasne reze. Ten finalni pumpujici vykrik je teda dost pruser, to nekdo delal skip&search mistr, offline bounce a neposlechnul si to.

Upopredil bych o kousek basu, ale dost mozna by ji bylo dost, kdyby se ubrala ta hajtka. Dechy, kytara i zpev se mi libi.

Staci si udelat A/B s Ring Dingem a veci samy vyplavou na hladinu :)
Obrázek

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2007 22:17

rastis : ska2tonics som pred casom videl v bastione (tusim po polemicu? alebo po hexe ?) a celkom sa mi to pacilo ..

Vuid

Příspěvek od Vuid » 09 čer 2007 23:39

Nazor bezneho posluchace (nejsem zadnej mistr zvuku):
Zvuk dobrej, az na bici. Hajtka je moc nahlas, kopak neni slyset.
Basa by taky asi snesla nejaky mensi upravy...
Hlavne se mi vubec nezda ze by tam bylo malo prostoru, jak tu nekdo psal. Prave prostor se mi v nahravce fakt libi.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 09 čer 2007 23:41

pekne sa tu ukazuje , ze co clovek , to iny nazor .. len je to trosku skreslene , ze kazdy to pocuva v inych akusticko/technickych podmienkach .. zaujiamvejsie by bolo keby to vsetci pocuvali v rovnakej miestnosti rovnakymi monitormi .. to by bola lepsia psychologicka sonda :)
Naposledy upravil(a) Pytkin dne 09 čer 2007 23:48, celkem upraveno 1 x.

Vuid

Příspěvek od Vuid » 09 čer 2007 23:47

Pytkin: Je to sice mimo tema ale dopadlo by to uplne stejne:)

PiKey
Profesionál

Příspěvek od PiKey » 15 čer 2007 20:41

Najviac mi na nahravke vadi, ze kopak nehra na prvu, teda aspon dufam, ze nehra lebo ak ho hra a pocut ho akoze ho nepocut tak pak ja ti karle nevim... vyznie to ako keby ste mali pipku ako kedysi surodenci Heckovci, co tancovala a raz za cas supla na elektricky snare :P
a tie stlacene miesta su podla mna vecou limiteru, je to moc natlacene, vot eta vsjo, pripomina mi to mastre pre radio edit, ja by som pre svoju kapelu taky nechcel :-) ale v eteri to tipujem bude hrat dobre

rastis

Příspěvek od rastis » 15 čer 2007 22:21

ten rytmus je v poriadku - SKA je cele na druhu a kopak s rytmicakom na jednu dobu je docela bezna bubenicka finta

Vincent_V

Příspěvek od Vincent_V » 06 črc 2007 23:23

Sorrac, ze se vmesuju do cizi diskuse, ale nechtelo se mi na to zakladat novou a delat na foru bordel :)

Takze si u me kamarad nechaval delat "mastering" skladby jeho kapely. Jsem v podstate amater a s zivou muzikou jsem dosud nemel zadnou zkusenost, delam si elektronickou hudbu pro vlastni poteseni z VSTcek.

Tady jsou nahravky ve stavu v jakem jsem to dostal a ve stavu v jakem jsem to vypustil (po asi 6 hodinach, protoze druhej den to slibili predat radiu RockZone :).

ftp://195.47.96.142/incoming/Ztracim_Before.mp3
ftp://195.47.96.142/incoming/Ztracim_After.mp3

Zajima me vas odborny nazor na to jak se to povedlo. Opet zduraznuju, ze i kdyz amatersky delam vlastni hudbu uz nekolik let, tohle jsem delal uplne poprve a tuhle hudbu ani neposloucham, takze ani vlastne nevim jak to ma spravne znit, tak to vemte v potaz. Ale opravdu bych rad vedel co jsem zkonil a co se treba povedlo.

Olsztyn

Příspěvek od Olsztyn » 09 črc 2007 21:48

Já tomu prdlačku rozumim, ale myslim že se ti poved malej zazrak :) ten mix je šííílenej a teď to zní relativně slušně. Myslim že si z toho vytah maximum ne-li víc. To že mě činel pleská přes držku s tim nic neuděláš, pokud chceš aby ve zbytku nahrávky (ostatních nástrojích) nějakejch 15k zůstalo :wink:

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 09 črc 2007 22:11

to Vincent_V: vokál je ve slokách, dle mého, příliš utopený... taky postrádám basu :)
To že mě činel pleská přes držku s tim nic neuděláš, pokud chceš aby ve zbytku nahrávky (ostatních nástrojích) nějakejch 15k zůstalo Wink

nevím, jestli mě přes držku pleská víc činel, nebo sykavky...

Vincent_V

Příspěvek od Vincent_V » 10 črc 2007 02:31

Olsztyn: činel mě pěkně kaká .. byl bych ho přes Drumagog vyměnil stejně tak jako kopak a snare, kdybych nebyl upozornen na to, ze by se kluk pres bici dost zlobil :D

SadLuck: no vidis to.. basa ma urcite rezervu, mrknu se na to (jeste to mam v projektu).. mas nakej tip na nedestruktivni odstraneni sykavek, nebo je to ciste vec nahravky?

Odpovědět