Co si myslite o zvuku tejto nahravky ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

Co si myslite o zvuku tejto nahravky ?

Příspěvek od rastis » 07 čer 2007 22:10

http://ftp.gitaristi.sk/rastis/01-Track.mp3

Je to nahravka nasej kapely od profikov (ktori podobny zaner naozaj vedia tocit). Nezaujima ma nazor na skladbu, ale na zvuk. Pri mixazi som prakticky nebol a CD som prvy raz pocul s odstupom od nahravania az vcera. Nejak neviem, co si mysliet, tak reku spytam sa na nazor vacsich odbornikov...

Napadlo ma, ci nemoze byt problem v PC mechanike ? Nejaka ochrana alebo co (vyslo to u EMI) ?

Alebo je to o kapele ? Viem, ze nie sme ziadni virtuozi...

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 čer 2007 22:18

Na jeden poslech mi zvuk připadá trošinku "plochý" (bez hloubky), jako by se všechno odehrávalo příliš ve středu a dost mě řeže do ucha ta elektrická kytara ... (poslouchal jsem na sluchátka). Jen spontánní dojem ...

Poshook

Příspěvek od Poshook » 07 čer 2007 22:30

farba fajn, suhlasim, ze by to mohlo byt rozhodene viac do panoramy

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2007 22:37

poslouchal jsem a pri prvnim zvuku uz me napadlo slovo plochy. pak kouknu na prispevky... myslim, ze to ivo napsal uplne stejne jak ja to slysim na bednach, "zadna" hloubka. nevim jestli iva rezou ty skunky nebo to "solo". konkretne ty skunky se mi hodne libej a to solo je mozna trosicku ostrejsi..
problem ty plochosti myslim neni panorama, i kdyz i tam by se dalo vic zamakat ;) jenom nazor laika :-)
Naposledy upravil(a) biscuit dne 07 čer 2007 22:45, celkem upraveno 1 x.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 07 čer 2007 22:43

biscuit píše:nevim jestli iva rezou ty skunky nebo to "solo".
Mě řežou ty akordové kytarové přiznávky - m-ca m-ca

Ta plochost není věcí jen panorámy, ale spíše celého pojetí mixu

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 čer 2007 22:46

neco jako skunky :-) na bednach mi to prijde v poho.. a to solicko me nereze, ale mam rad kdyz je ta kytara trosicku "zatazenejsi"

rastis

Příspěvek od rastis » 07 čer 2007 22:54

zeby bol problem so mnou :) ? mne tam neprijemne trci hajtka, oproti tomu mi pride zvysok bicich utopenych + kopak nema tlak + basa je pomerne malo citatelna.

gitarove solo v 1:50 ma velmi zvlastny priestor - zneje jak z krabice

v 2.35 - 37 tam mam pocit, akoby to zakolisalo hlasitostne, respektive akoby sa tam nieco s nicem pobilo.

taky isty pocit, este vyraznejsi mam v 3.23 - 3.30 - dohravaju tam dychy + spev a mne to tam zase nejak kolise / bije sa to...

Alebo mam halucinacie / moc sa v tom rypem :)

hej - trochu ploche mi to pripadne tiez, vlastne aj dost ploche...

fova

Příspěvek od fova » 07 čer 2007 23:04

Poslouchal jsem to na obycejnych hi-fi bednach od veze a i na Adamech a muj dojem byl nasledujici:

- sax super zvuk
- hajtka prilis silna, tu bych stahnul
- zbytek bicich nema tlak
- kytarove solo pod dekou, chybi mu vysky
- vokaly prilis utopene, vytahnout nahoru a ozvlastnit reverbem - zni nezajimave
- panorama priserna - vsechno na stredu - rozhazet do sterea
- to piano nebo co tam je na pozadi mi tam vadi, prijde mi to disharmonicke

Celkove je to slusna skladba, ale ten zvuk ji pro me usi dost degraduje. Mozna se to ale nekomu jinemu bude takhle libit.

rastis

Příspěvek od rastis » 07 čer 2007 23:40

fova - neni tam ziadne piano na pozadi - daj time, co mas na mysli.

co tie moje pocity z 2.35 - 37 a 3.23 - 3.30 ? sa mi to iba zda ?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 07 čer 2007 23:43

nezda, je tam nejakej prusvih

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 čer 2007 00:26

Ten konec teda kolisa dost hnusne, toho prostredku bych si bez upozorneni asi nevsiml.

vasek

Příspěvek od vasek » 08 čer 2007 09:56

Ty bicí jsou pokažený a je to škoda. Tenhle rytmus je um-ca um-ca, kytara dělá "ca", ale chybí tam to "um". Myslím si, že problém je už v mixu, není to zploštělý masteringem, protože bicí jsou plochý i v místech, kde je aranž řídší.

velvet

Příspěvek od velvet » 09 čer 2007 10:55

Mně ani neva, že je ta hitka nahlas, spíš mne trochu řeže do uší, je nějak moc "ssssizle"
Ani mi neva "užší" stereo obrázek.

Jestli mne něco na nahrávce upozornilo, že není vše OK, tak je to kompresor nebo limiter. Těžko říct, zda je to míchaný s kompresorem na 2Bus , nebo se to přihodilo během masteringu.

Napadlo mne, jak jste psali, že kopák nemá moc tlak, že to snad není až tak špatné - kdyby ten kopák zněl více z prostorových mikrofonů. A on dost možná zněl ( a tudíž měla i nahrávka větší hloubku,), ale při masteringu se to nějak zploštělo.
Tipuju, že lidem na hi-fi věžích, co mají nastavený nějaký "dance" presety nebo vytažený výšky a basy na EQ to bude dost kreslit.

Nemůžu si odpustit komentář k písni: je moc dobrá ;)
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

nick_valensi

Příspěvek od nick_valensi » 09 čer 2007 12:14

rastis: budu se vyjadrovat jenom ke kytare, ta mi pride trochu neprirozena... zni mi to, jako bys to nahraval na plugin a ne na apec, coz ale ve tvem pripade pochybuju.. (nejspis je to dano tim, jak je to smichane) co se tyce sola, tak to je hrozne zatazene, mne osobne by se tam libil takovej ten klasickej fender twin reverb s vibratem (ala stare westerny od leoneho, kdy struny delaj "boing" a pekne se to rozleva ze strany na stranu), chtelo by to do cele te skladby dostat vic feelingu, tzn. nechat ty nastroje vic hrat...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 09 čer 2007 14:25

Ja tomuhle zanru nerozumim (a navic... jo aha tebe nezajima nazor na hudbu :) a opravdu je pro me tezky hodnotit zvuk, ale vsimnul jsem si jedny veci. Na Adam A7 se mi jednotlivy nastroje zdaj strasne separovany, rozhazeny v prostoru a mezi nima diry, nejak se mi to zda malo kompaktni. Mozna je to ale dobre? Rozhodne lepsi nez slita koule :) Ted jsem si precetl zbytek diskuse, ze se to tu lidem zda moc ve stredu. Tak to teda slysim uplne jinak...
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

Odpovědět