Co si myslite o zvuku tejto nahravky ?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 črc 2007 10:04

mas nakej tip na nedestruktivni odstraneni sykavek, nebo je to ciste vec nahravky?
Tak těch je každopádně spousta, i když jejich nedestruktivnost je značně diskutabilní :wink: . DeEsser je asi nejschůdnější cesta, ale OPATRNĚ ním - párkrát jsem s ním ze sebe udělal fiflající monstrum. Jje jich fůra - z těch free určitě stojí za zmínku ten z http://www.mda-vst.com/ . Jinak jako obvykle pomůže i kamarád ekvalizér (když poslouchám before/after, zdá se mi, že jsi se snažil o boost vyšších frekvencí vokálu, což spolu s tím reverbem dalo "eskům" tu pravou sílu - ale je to do velké míry samozřejmě věc nahrávky)

Vincent_V

Příspěvek od Vincent_V » 10 črc 2007 19:10

SadLuck: ted jsem poslouchal na www.silicon-soul.net skladbu "Strange Enemy" a hrozne by me zajimalo jak se dosahne toho "mnohohlasu" krery je ze zacatku ve slove "change" a pak v refrenu.. musi se to nazpivat nekolikkrat, nebo to zajisti nejaky nasobic, chorus ci podobna hovadinka?

SadLuck

Příspěvek od SadLuck » 10 črc 2007 19:19

Jasně že několikrát... dokonce MOCKRÁT :) což ale vcelku nevadí, vždycky je dobrý mít víc nahranejch pokusů. Celý je to prostě práce s PANem - nalevo, napravo... all around :) v refrénu (hlavně druhé části) je ale ještě regulérní dvojhlas + několikrát ta normální melodie.

Chorusama apod. se to do určitý míry taky dá, ale není to ono..

Odpovědět