Dikfaton do 150€

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rasto2

Re: Dikfaton do 150€

Příspěvek od rasto2 » 15 led 2012 01:15

tak som zasiel do obchodu muziker. Ponuknuty mi bol velky zoom a potom este yamaha pocket recorder c24 s nie prave najlepsim zvukovym zaznamom.

Trosku som to pretriedil a ostalo mi toto:

Olympus LS-3 - novinka, malo info ale zatial vsetko pozitivne.
Olympus LS-5 dobra klasika, len ls 3 sa mi paci viac svojou kompaktnostou, zasa ls-5 funkcionalitou
Eltrinex V12Pro ale chyba mi tam nastavovanie pocat zaznamu aby som mohol menit citlivost mikrofonu a obavam sa kvality zaznamu lebo V10Pro nebolo nic moc a nikde som nenasiel ziadne nahravky

Co by ste mi z tychto troch poradili ? Bude nejaky rozdiel kvality medzi ls-3 a ls-5 ?
staci ak zaznamenava rekorder 40-40000 Hz ?

Dakujem

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 15 led 2012 22:25

Nepoaznete nejaku stranku, kde by sa dali ocekovat ukazkove nahravky tychto prehravacov ?

Lebo eltrinex V12Pro a Olympus LS-3 resp. LS-7 v amerike nikde neviem najst ukazky a potom sa to tazko kupuje, designovo a vyzorovo, kvalitou spracovania vyzeraju vsetky dobre, len sa bojim tej konrketnej nahravky. Videl som daco na thomann.de len tam maju len popularnejsie ako zoom,tascam aj nejake olympusy. Napr Olympus LS-5 vysiel dobre len neviem ci nebude pre mna velmi velky.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 15 led 2012 22:40

Než ty si něco pořídíš, tak už to dávno nebudeš potřebovat ... Řešíš už naprosté ptákoviny stále dokola ...

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 15 led 2012 22:57

rasto2 : toto je dajaky tvoj monolog thread, alebo tu vyplakavas nad kvalitou diktafonou do 150€ ?
uz tu hadam bolo povedane, ze je to jedno aky zoberies diktafon do 150€.. zober ten co sa ti najviac paci, aj tak sa vsetky vyrabaju v jednej fabrike s rovnakymi suciastkami..

k tej c24.. to si ju hned aj otestoval, ze si hned zistil ze ma zly zvukovy zaznam? ak hej, tak co si zajst niekam do predajne kde maju LS-3, LS-5 atd. a rovno tam zistit aky to ma zvukovy zaznam?

post mortem : LS-5 bude asi velmi velky pre teba, tak ten by si urcite nemal brat..

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 16 led 2012 15:58

Ivo: Ja viem, ospravedlnujem sa no tazko sa da najst obchod kde by sa dal "osahat".

EXCOM: Áno, testoval som v muzikeri c24 a nepáčila sa mi kvalita predajca vravel, že to je aj zlym usporiadanim mikrofonov, taktiez som este pocuval aj na nete a porovnaval so zoom h1.

Tiez sa mi zda Olympus LS-5 ako "macko" preto tam potom ostáva Eltrinex V12Pro alebo Olympus LS-3 kontaktoval som cca. 6 predajcov a nikto nemá dane dikfatony. Teda neviem ich osahat, nenasiel som na nete ukazkovu nahravku. Ktore by ste z toho vybrali z tychto dvoch ? Su to dva kompaktne, lepsi rozsah ma eltrinex, no olympus je lepsia znacka. Vsimol som si domyselne riesene vkladanie baterii a treti vraj smerovy mikrofon no eltrinex vyzera viac profi ? Sam neviem, ale som rad ze som to "skresal" na tieto dva. Len teraz som taky na vazkach.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 led 2012 16:55

A proč se pořád ptáš co by preferoval někdo jiný ??? Tak už se rozhodni sám jako chlap ! :wink: Já nevím co od toho pořád očekáváš ? Všechny zmíněné budou znít pro tvé učely úplně stejně ... Kosmetické preference - to už je snad tvoje věc ne ? :)

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 led 2012 17:59

Ivo píše:Tak už se rozhodni sám jako chlap ! :wink:
Ivo, tato mlada generacia nechodila na vojnu, tak jaky chlap !? :) Netlac ho k rozhodnutiu, lebo zle kupi ..... :?

Rasto, este si nepozeral Sony - aj tomu bych sa na tvojom mieste este tyzden - dva povenoval....

A ked uz budes odborne "testovat ten zvuk" a "osahavat si to" - nezabudni premerat uhol naklonu mikrofonov a hlbku konektorov.
Pozor1: na niektore tieto diktafony davaju 60 miesto 45 stupnov ! To by pri nahravani prednašok mohlo vadiť.
Pozor2: obcas tam daju vacsiu dierku na konektor - to by pri naslednom "osahavani v obchode" ci na prednaske mohlo tiež vadit.
Pozor3: diktafon - LS5 alias macko Grizzly 20x50x130 mm - ked na prednaske ukaze sa, tak se vsichni rozutikaji po skole !!!!

Testy diktanofonov najdes na:
"httpf2012://www.vsetkytestyprofidiktafonovdo150ktorerastopravepotrebujenaprednasky.co.ti.je"

Pripadne sa zamysli a zavolaj do Olympusu a spytaj sa, kde je nejaky vacsi predajca a tam chod....
Olympus SK, s.r.o
Slovnaftská 102
821 07 Bratislava
tel.: +421 2 49 20 94 11

A UZ NAS TU NEMUC !!!!!!! PROSIM !!!! :cry: :cry:

EXCOM

Příspěvek od EXCOM » 16 led 2012 18:05

Obrázek

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 led 2012 18:16

a velky zapisnik k tomu... a pisat a pisat a pisat. Nahravat vie kazdy blbec...

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 16 led 2012 20:13

MDudas: Dakujem za tip. Kontaktujem ich, ano pozeral, ze aj sony ma zaujimave rekordery ale aj cenovo to je este lepsie ako olympus. Pokusim sa Vas tym uz nezatazovat :)
Dakujem za vsetky tipy :) a vasu trpezlivost :roll:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 16 led 2012 20:19

KUP SI TENTO ! (závazný pokyn ze stranického ústředí)

Obrázek

MDudas

Příspěvek od MDudas » 18 led 2012 23:26

Zase tie srandicky, Ivo !
Ved to ma tie blbe mikrofony do stran - to by zase nahral spoluziacky po stranach a nie profesora!!!
A okrem toho ... dole tomu odpadava krytka. :)

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 20 led 2012 15:01

Ivo toto uz beriem ako trolling.

K teme, napisal som do olympusu, poradil som sa s nimi a uz aj viem co budem brat.

Olympus DM-670 je novy, kovovy, kvalitny rekorder urceny predovsetkym na pracu ako dikfatonu nie PCM rekorderu.
Olympus LS-3 je nieco velmi podobne, len maju mikrofony vacsi frekvencny rozsah, takze je mozne nahravat aj vo vyssej kvalite hudbu / koncerty.

Cena/funckie su lepsie u LS-3ky, ale aj DM-670 patrí medzi najlepšie diktafony s ohladom cena/kvalita/vykon/spracovanie tela. Keby niekoho zaujimalo info o Olympuse DM-650 tak to je odlahcena verzia 670ky, ktora podla vsetkeho nedokaze pri nahravani menit citlivost mikrofonov. Pamat je asi polovicna teda DM-670 ma asi 8GB a 650 ma 4GB. Vyhodou DM-670 je neskutocne dlha vydrz na baterky cca. 40 hodin co je najviac na trhu ak berieme do uvahy kvalitu nahravky a pohon na dve AAA baterky. Rad by som Vam este povedal, ze som pozeral po sony ale nasiel som 20 cm dlhy rekorder co mi prislo smiesne. Ako nevyzeral zle ale trosku smiesne a cely to bol plastak a pomerne velky. Vyhodou olympusov je vkladanie bateriek, ziaden plasovy suntovy otvor, ale kovovy mechanizmus a tak sa vam kryt od bateriek nemoze stratit.

Takze som sa rozhodol zobrat DM-670 (LS-3 este neviem ako bude s dostupnostou, ale v podstate su to totozne diktafony s 3 mikrofonmi len lsko ma slabsiu vydrz a troska lepsie mikrofony co sa tyka frekvencneho rozsahu a moznost umiestnenia na tripod po prehodnoteni som sa rozhodol ze vyssi rozsah nepotrebuejm ani montaz na tripod nie je nutna). Uvidim ake cenove ponuky mi poslu a hlavne ako to bude s termimom dodania a potom sa uz konkretne rozhodnem.

Dakujem za rady, vlakno/diskusiu teda mozme uzavriet, nakolko som si vybral diktafon.

Zamčeno