Dikfaton do 150€

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rasto2

Dikfaton do 150€

Příspěvek od rasto2 » 02 led 2012 13:45

Dobry den,

Potreboval by som poradit s diktafonom na prednasky. Mal by mat dobre nahravanie ludkseho hlasu, neplanujem nahravat hudbu, ale obcas mozno by som ho pouzil na nahravanie spolu s kamerou/fotakom, tak by som privital moznost nejakeho pripojenia. Idealne, aby nebol velmi velky, ale inak rozmer nerobi problem. Vydrz by som potreboval apson 15 hodin, odolne telo je velky plus.

Znacky som pozeral, zoom vyzera zaujimavo len H1 vyzekra ako skrpina. Pozeral som po olympusoch a su dost predrazene. Co by ste mi teda odporucili ? Nevyznam sa v tom moc, snad sa do ceny vmestim.

Cena do 150€ / 4000CZK

P.s. pri registarcii bola otazka, aky je rok. Dal som 2012 a nezobralo to. Potom ze este sa to asi nezmenilo, tak 2011 zobralo. Upozornujem na to, aby nejaky uzivatel nebol v pomykove ze nejde registracia :shock:

Pytkin
Moderátor

Re: Dikfaton do 150€

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2012 13:49

fakt lacne , malicke a za tie penize super je toto :

http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,5325,!PVS,5325

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 02 led 2012 21:10

Pytkin dakujem, ale nedalo by sa za tu cenu zohnat nieco kvalitnejsie ? Myslim vyssia doba nahravania ako 12 hodin, dalsia vec ktora sa mi troska nepaci je ze to je vstavana baterka, ze tam je pisanych 2.5 hodiny na nabitie baterky ?

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 02 led 2012 23:46

MDudas

Příspěvek od MDudas » 03 led 2012 22:00

Rasto, "nieco kvalitnejsie" podla Teba = dlhsia doba nahravania a kratsia doba nabijania ? Trochu zvlastna definicia, musim povedat...

Preco ti nevyhovuje interna baterka ? Interna je vacsinou Li-Ion a ta vydrzi viac, ako NiMH formatu AA... (alebo je mensia kvoli rozmerom zariadenia). Cim viac funkcii zariadenie ma a cim je kvalitnejsie (rozumej lepsie mikrofony a elektronika), tym viac zerie baterky. 2,5h na nabitie akumulatora je primerane.
Na prednasky a prilezitostne s kamerou - podla toho co pises, hladas naozaj diktafon, nie "recorder". V tej kategorii by som zostal.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 led 2012 22:12

Ten diktafon, co na něj na začátku odkazoval Pytkin, mi přijde uplně skvělý za tu cenu po všech stránkách ... (hned jsem na to poslal odkaz kolegovi, který též něco podobného sháněl). Nevím co víc si od diktafonu přát. Ty další zminované, včetně zoomu jsou jednak spíš "nahrávače", tj. mají spoustu dalších možností a specializovaných srandiček, které člověk v případě diktafonu většinou vůbec nepoužije a jednak jsou mnohem dražší ...

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 03 led 2012 22:16

Dakujem. Tak ja nemam dobre skusenosti s akumulatormi. Nech hovori kazdy co len chce ale pokial nie je ten akumulator vyberatelny a dokupitelny dalsi tak to pre mna nema vyznam. Rozmery sa mi pacia, ale ked porovnam nahravanie s Zoom H1 tak to je lepsie alebo horsie ?

Zatial sa mi pozdava: Zoom H1, H2 viem zohnat novy za 150€ cez bazar alebo Tascam Dr-05 vyzera zaujimavo. Ako to je s porovnanim kvality nahraveneho zvuku zoom vs esi ?

Ja som ho este nezavrhol uplne, lebo je malicky a ma dobre rozmery. Len raz za cas by som to chcel pouzit ku kamere, neviem ako by toto zvladol a celkovo prednasku v aule ktora nema moc dobre ozvucenie...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 03 led 2012 22:56

Clovece, ja mam doma jeden poriadne odlezany prenosny minidisk recorder (11 rocny) a Li-Ion akumulator furt frci na plne obratky. Ale proti vkusu ziaden disputat....

Ku kvalite zvuku - su to rekordery....ked si laik, tak tazko popisovat rozdiely vo zvuku, lebo je to mimo tvojich doterajsich skusenosti. Ked Ti to odporuca Pytkin ako " za tie peniaze super", tak to ma DALEKO LEPSI zvuk, nez budes na prednasky potrebovat. Jedine, ze by si ich potom chcel pustat v Slovenskom Rozhlase ako koncerty klasickej hudby - to by si si musel priplatiti... :wink:

V obycajnych "rodinnych" kamerach je URCITE horsie nahravanie zvuku, ako maju vsetky Tascam a Zoom do 150€ !!!
Aby som ta trochu nasmeroval - tvoj problem NIE JE v kvalite nahravania. Tieto zariadeni maju uctihodnu kvalitu nahravania (mozno lepsiu nez mal k dispozicii Michael Jackson prvu polovicu svojej kariery :D ) Tvoj problem je smerovost mikrofonu a hluk pozadia. V takomto malom zariadeni ale nemozes ocakavat nejaky extra smerovy mikrofon. A hluk pozadia aj tak neodstranis lepsim zariadenim. Mozno skor opacne - cim lepsi mikrofon, tym jasnejsi bude brat aj hluk. Toto sa da vyrazne zmenit LEN externym mikrofonom. Preto maju diktafony zvyraznene recove pasmo - nahraju menej ruchu a viac hlasu.
Recordery maju "rovnejsie" pasmo - snazia sa nahrat vsetko - t.j. bude to mat jasnejsi zvuk a budes pocut, vsetky blbe poznamky spoluziakov pred Tebou a do stran.

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 03 led 2012 23:00

Nestačí ti výdrž baterie 12 hodin ? :) Preboha - budeš nahrávat Big Brothera ? :) Na to, že píšeš "že se v tom moc nevyznáš" a že to máš "jen na přednášky", to možná už moc řešíš :wink:
Naposledy upravil(a) Ivo dne 03 led 2012 23:12, celkem upraveno 1 x.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 03 led 2012 23:11

ten ESI recorder je fakt dobry .. priame skusenosti ti moze dat aj hubert , ktory ho aj predava , a ako ho dostal do predajne , hned si jeden nechal pre seba .. ja som ho videl uz pred tym .. ukazoval mi ho jano cervenka a hovoril ze 50 kusov (alebo 100?) dodaval do TASRu .. Ze si par kusov vyskusali a hned brali velky objem .. hlavne to je fakt malicke .. ultra malicke .. ziadna velka tehla ako tie zoomy .. ten ESI je fakt mikro recorder do vrecka .. na prednasky si neviem predstavit nic lepsie ..

MDudas

Příspěvek od MDudas » 03 led 2012 23:12

Jo, taka je doba, Ivo - kazdy chce za svoje peniaze maximum. :D
Aj preto su vsetky lacne a hnusne mikrofony, sluchatka, PC repraky, zvukove karty, atd, atd. opatrene na obale carovnym - "PROFFESIONAL QUALITY"
Ono to predava.... :x :(

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 04 led 2012 01:28

dakujem za odpovede. Ja sa priznam ani sam neviem co teraz. V podstate tych 12 hodin to neni az take zle ked si zoberem ze zoom h1 ma len 10 hodin na jednu AA tuzku. Da sa povedat ze stoji tak ako zoom h1 ak nie viac, je esi znacka celkovo dobra ? Je to povazovane za dobru znacku ? Pozeral som ich stranku a nasiel som tam len toto esi rekord m.

Co sa tyka toho zvuku, naozaj by som rad pocul porovnanie kvality. Viem ze toto esi ma rozlozenie mikrofonov ma ab a zoom ma x/y moze tototo hrat nejaku rolu ?

Myslite ze by sa to dalo pouzit aj s kamerou pripadne na podcasty alebo na dabovanie videa ? Inak dost ste ma uistili ze tasr to zobral. Predsa ked to ma taketo vyuzitie tak to je dobre. Fakt je to tretinova polovicna az tretinova vaha comu sa naozaj tesim.

A dolezita otazka, kde na Slovensku kupit za dobru cenu ? Este dalsia vec, citacku na karty to asi nema ze ? Ak by ste este mali poradit alternativu k tomu co by ste poradili zoom alebo tascam ?

Este co vravite na tascam dr-03 dr-08 ?

dakujem

MDudas

Příspěvek od MDudas » 04 led 2012 02:40

Halooo, Mr. Rasto! Vy nas pocuvat ? :shock: Alebo mliet svoje ?
Co sa tyka toho zvuku, naozaj by som rad pocul porovnanie kvality.
Neries kvalitu zaznamu - na vsetkych spominanych je daleko vyssia, nez si vies predstavit !!! Radsej vymysli na co to polozis, aby si nenahraval kopance do lavice. Tie budu poriadne pocut... :)
Viem ze toto esi ma rozlozenie mikrofonov ma ab a zoom ma x/y moze tototo hrat nejaku rolu ?
Usporiadanie mikrofonov A-B a X/Y ovplyvnuje stereo zaznam - neda sa povedat jednoducho, co je "kvalitnejsie". Obe su dobre.
Ak Ta to potesi - A-B ma osi mikrofonov prekrizene za mikrofonmi, X/Y pred mikrofonmi. Uz si mudrejsi ? :D
Obe techniky vznikli v studiach a pri takto malych zariadeniach su to iba vzdialeni pribuzni.
A dolezita otazka, kde na Slovensku kupit za dobru cenu ? Este dalsia vec, citacku na karty to asi nema ze ?
Parametre si nastuduj sam- nemozes predsa chciet, aby mal niekto skusenosti so vsetkymi low-end rekordermi a vedel ich porovnat.
Ja sa priznam ani sam neviem co teraz.
O tom je zivot !!! :D O chvilu mame volby a mas ten isty problem..... :) :) :)

Este raz, a odo mna uz naposledy:
- bavime sa o nahravani prednasok a prilezitostne videa - toto su VELMI NENAROCNE aplikacie !!! :shock: :P
- Zoom aj Tascam su fest dobre firmy (aby sme si ujasnili, kde sa hybeme - Creative Labs je VELKA SRACKA !!!)
- kvalita zaznamu je tak dobra, ze keby si to pocul, tak si nevyberies ani po 5 hodinach porovnavania...
- ak by aj boli rozdiely, tak len take, co dokazes lahko vyriesit EQ korekciami v PC editore
- cim "lepsia" cena, tym horsie zariadenie. V podstate ide len o to, dostat sa nad nejaku "magicku" hranicu, a zrazu su vsetky pristroje docela dobre.
- ak ide o rovnake zariadenie - cim lepsia cena, tym horsi predajca alebo nemoznost reklamacie a pod.
- 12h prednasok v kuse som este nevidel, ale moze byt....
- nemecky WEB ESI-audio sa tvari, ze uz to nevyrabaju, tak zhanaj rychlo.... :shock:

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 04 led 2012 11:39

Amen .. :wink:

Trošinku OT, ale pobavilo mě jak firma Audiotek u popisu přístroje uvádí "právní upozornění":

Právní upozornění k popisu výrobku: Veškeré popisy výrobků jsou zpracovávány našimi spolupracovníky výhradně pro společnost AUDIOTEK s.r.o.. Jakékoli užití spočívající v kopírování nebo napodobování popisu výrobku bez výslovného souhlasu společnosti AUDIOTEK s.r.o. je protiprávní, porušující práva společnosti AUDIOTEK s.r.o. k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Více informací zde »

http://www.audiotek.cz/product-41205-esi-rekord-m

Ale přitom to je doslova stejný popis jako má třeba Disk :)

http://www.disk.cz/disk/detail1.csp?!PV,5325,!PVS,5325

rasto2

Příspěvek od rasto2 » 04 led 2012 12:24

Ano pocuvam, len mam pocit ze nikto tu nic ine okrem esi rekord m nepocul.

Pozeral som si recenziu od pixel a nic moc ak mam byt uprimny
http://www.youtube.com/watch?v=mQ1dlejHwTI

Hovoria, ze to je lacne a v kometnaroch sa da najst viac info o tom, ze to je pouzitelne tak na nahravanie linkoveho vstupu. A autor to aj tam potvrdzuje. Takze zacinam pochybovat o kvalite tohoto.

Preto som sa chcel spytat aj na alternativy. To ze som pvoedal ze je lepsie mensie neznamena, ze ked to bude mat sto gramov tak to je zle ... ja som len povedal ze nepotrebujem zoom h4 napr.

Preto ma zaujimal nazor aj na ine prehravace ako tak ospevovany rekord m. Castokrat aj v radiach ked pustaju tie rozhovory neviem cim nahravaju ale kvalita nic moc. Preto sa nd tym zymslam. Preto spominam zoom h1, tasca dr03, dastacam dr05 a tascam dr08.

dakujem a prosim vas aj ine rady ako esi je najlepsi. Vyzera to ako cinsky smejd, cital som teraz viacere nazory a je tam pouzity napr. taky displej a tlacidla ako pri klasicky cinskych suntoch. preto si myslim ze za 110 eur by som snad mohol dostat viac.

a tu uz nejde o dobu nahravania a podobne. Zistil som ze tam nedam ani sd kartu tak mi je to maximalne ...

Zamčeno