Haas efekt

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Uživatelský avatar
Stan
Příspěvky: 2523
Registrován: 27 dub 2013 15:26

Re: Haas efekt

Příspěvek od Stan »

Tak jsem našel video kde je Haas efekt popsán asi nejlépe i s důsledky a řešeními. I když jsem nechtěl videa o tom co to je Haas efekt. Myslím si že není naškodu toto video umístit pro ty kteří tento ¨efekt¨ neznají.

Uživatelský avatar
Tonysss
Příspěvky: 469
Registrován: 16 pro 2005 19:29

Re: Haas efekt

Příspěvek od Tonysss »

Nejde o zvuk, ale o obsah.
Nechci obdivovat pěkně nastříhané kytary, zkopírované stopy, parádní kvantizaci, poladěný zpěv, "Eventide" druhé hlasy ... práci střihače, tuniče, opravovače a kopírovače.

Zvuk je zvuk, ale dělat ojebávky neumětelským, neladícím, neschopným muzikantům bohužel neberu.
To jackies :
Plně tě chápu souhlasím a podepisuju v plném rozsahu, někdy si musíme zajít na pivo a pokecat.


Co se týče stereo kytar, psal jsem to už v tom jiném tématu. Prostě nikdy to nebude znít jako zdvojená kytara dvakrát nahraná ! tečka.

Jednou jsem měl ve studiu naprosto přesného kytaristu a ten to zdvojení hrál tak neskutečně přesně že ten stereo efekt byl minimální,ale vyřešili jsme to dali jsme si pivko a nejakou tu štamprlku na zpomalení ruky :DNejlepších výsledků umělého zdvojení kytary jsem dosáhnul ,když jsem z jedné kytary udělal 3 stopy, jednu nechal uprostřed tu jsem měl více ztlumenou a lehce stáhnuté vyšší středy a výšky. a ty dvě jsem roztáhnul do sterea a posunul v čase zhruba +15ms a - 15ms a tu jednu stranu ještě lehce posunul v ladění (pár centů) a více zkreslil a přidával jsem jěště tuším na některou ze stran nějaký chorus.
Ale je to znouzecnost.

Pokud se jedná o rychlomix koncertu používám v Cubase plugin "Mono to Stereo" je to použitelné.

Odpovědět