Jak na to: KICK

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
maux

Jak na to: KICK

Příspěvek od maux » 06 kvě 2016 15:53

Čusík,

pořebuju pomoct s kopákem. Nebo spis se setupem. Nevím jaky pouzit termín, proste aby v mixu "ztěžknul" při rozumny hlasitosti! 1073-kou jsem si ho vymaloval, hodně mi pomoh Saturn.......ale kdyz ho vytlačim jak potrebuju, jsem hodne nad ostatnima nastrojema a prestane byt citelny i kdyz jsem mu udelal pekny misto. :idea:

Amorph
Moderátor

Re: Jak na to: KICK

Příspěvek od Amorph » 06 kvě 2016 16:11

nahod ukazku, bez toho tezko radit

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 06 kvě 2016 19:27

Sorry za OT: ted jsem koupil tohle - https://www.sonicacademy.com/products/kick-2 a hodne me to bavi. Mas vse pod kontrolou.

maux

Příspěvek od maux » 16 kvě 2016 15:37

A: Jasně můžu, ale nejde mi o to v konkrétnim tracku, ale všeobecně u kopáků, který nejsou posazeny tolik dole. Spíš mě zajímal odskoušenej řetezec, abych se odpichnul od novýho receptu, ale chápu ze je to alchymie a ne každej se bude chtit rozdělit o vysezeny know how. Ten posledni se kterym jsem se trapil je klasickej Linn, ale prostě pořád hutnil jen ve spod a byl takovej anorektickej.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 kvě 2016 18:15

obecne navrstvit s necim dalsim;)

delay

Příspěvek od delay » 23 kvě 2016 13:49

Zkusil bych rozhodně transient designer a pořádně utáhnout, pokud nedokážeš udělat požadovanej výsledek pomocí EQ, tak bych volil metodu nějaký triggeringu a podsamplování. Zkrátka klasika :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 24 kvě 2016 11:15

jaro, ber si hotovy kopaky a netrap se tim. a jeste, na cem to poslouchas, ze si jses jistej tim co slysis? resis vubec tecku? to je pro citelnost v mixu pak imho uplne to nejdulezitejsi - jeji posazeni, intenzita i to, jak sedi k telu.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 24 kvě 2016 13:53

chce to ukazku, problematika je fakt obsahla (pitch, obalka, obalka pitche, zanr, faze, zbytek aranze, delka v ms / cyklech, -vs basa, jak pracuje s limiterem na 2busu atd.), a nez to vypisovat obecne, bude lepsi si to poslechnout.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 20 úno 2017 12:15

Ahoj, zdravím toto fórum. Môj prvý mix a master a dezorientácia v tonách rozporuplných informácii na webe ma sem priviedli s prosbou o radu. Pozerám, že je tu dosť skúsených producentov aj "producentov", ktorý možno poradia zelenáčovi... Takže takto - spravil som si mix, s ktorým som spokojný, dynamika frekvencie, všetko na posluch OK, takže idem mastrovať. Do "master tracku" importujem wavko (v mixe s max. peakom okolo -3dB), vešám na to limiter a pozrime že - output ma pustí na max. +0.7, viac to už ide do červenej, ale v porovnaní s referenčnou komerčnou skladbou, hlasitosťou stále ďaleko zaostáva... Analyzujem a zisťujem, že problém je vo vrstvenom kopáku (a aj v snare), ktoré vyskakujú aj o cca 2.5dB viac ako peaky zvyšku skladby. Takže - na jednej strane sa držím odporúčaní vrstviť, vrstviť, vrstviť, ale ako si poradiť v mixe/mastri s kumuláciou dB, to je už iná... Nejak sa mi nepáči myšlienka žehliť to kompresorom, keďže s dynamikou som relatívne spokojný. Otázka je, či sa s tým dá niečo robiť - a ak áno, kde - v mixe, mastri?, alebo je to proste tvrdá realita, že je nutné za honbou za hlasitosťou obetovať dynamiku? Čaká ma master ďaľších vecí, v ktorých je ten istý problém - beaty (kick, snare) vyskakujú nad priemer, takže nejaké všeobecné pravidlá ako ošetriť sample tohto typu by mi pomohli.
Dik
Naposledy upravil(a) IvanB dne 20 úno 2017 13:59, celkem upraveno 1 x.

rastis

Příspěvek od rastis » 20 úno 2017 12:32

IvanB - pises:
vešám na to limiter a pozrime že - output ma pustí na max. +0.7, viac to už ide do červenej, ale v porovnaní s referenčnou komerčnou skladbou, hlasitosťou stále ďaleko zaostáva...

asi tomu uplne nerozumiem. na masteringovom limitery si nastavis uroven, ktoru to nesmie prekrocit, cize neviem, do akej cervenej sa dostavas. tym, ze tomu stlacas dynamiku, tak vlastne zdvihas hlasitost bez toho, aby si sa sa do nejakej cervenej dostal. ano - ta dynamika sa tym vlastne nici - princip a umenie je v tom, aby si nasiel idealny kompromis medzi vyslednou hlasitostou a nie uplne znicenou dynamikou. praca s kompresorom a EQ je uplne klucova, aj na urovni stop v mixe, aj na urovni master tracku. a ano - zle porobene kopaky a rytmicaky mozu byt pri zdvihani vyslednej hlasitosti ozaj jednym z velkych problemov.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 úno 2017 13:20

"...alebo je to proste tvrdá realita, že je nutné za honbou za hlasitosťou obetovať dynamiku?"
zjednodusene receno ano. Udelat hlasity, ale pri tom dynamicky mix, to je pak souhrn vseho o co pri mixu a masteru jde = drina a leta zkusenosti a uceni se.

jinak taky nerozumim co ti jde do cervenych, kdyz tam mas limiter.

IvanB

Příspěvek od IvanB » 20 úno 2017 13:36

Limiter, čo mám, nie je "brickwall" limiter, takže používam zatiaľ len ten jednoduchý v Cubase z VST Dynamics plug-inu a tam si to treba ustrážiť, že kde konkrétne v tracku ide cez 0 (má iba reguláciu Outputu):
Obrázek

Čiže takto - je možné pomocu EQ stiahnuť "peak" tých kopákov, so zachovaním ich pôvodnej hlasitosti (alebo teda aspoň toho dojmu pôvodnej hlasitosti) ?

rastis

Příspěvek od rastis » 20 úno 2017 13:45

a preco teda myslis, ze problem je v kopakoch a nie v uplne inom... napriklad v tom, ze nepouzivas limiter, ktory sa bezne ma mastri na zdvihanie hlasitosti pouziva ?

IvanB

Příspěvek od IvanB » 20 úno 2017 13:53

Akože nepoužívam limiter? Však píšem, že problém je, že s "Outputom" na limiteri (ten čo je na obr. vyššie) nemôžem ísť viac ako ma pustia tie peaky na kopákoch, resp. môžem, ale potom to už ide do clicku.

rastis

Příspěvek od rastis » 20 úno 2017 14:11

ja nie som najvacsi expert ani na mastering, ani na limitery, ale pride mi rozumne pouzivat taky limiter, ktory je na to primarne urceny, existuju ich mraky a dokonca aj free sa cosi najde. skratka neriesit, preco nieco ide do cerveneho, ale zamerat sa na ozajstne problemy konkretneho hudobneho materialu ... tazko radit, co mas robit s kopakom, ked zapasis s niecim, s cim sa zapasit vobec nemusi ...

Odpovědět