Jak nahrát klavír a klarinet?

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
krokyn
Příspěvky: 108
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Příspěvek od krokyn »

DeTee: v těchle podmínkách bych preferoval poslech na sluchátka (je to náročnější na uši - únava přijde dřív, ale co se týče utváření "zvukovýho obrazu", tak je to lepší)

nechci ti vyčítat, jestli je nějaká oktáva vlevo nebo vpravo, velice často se setkávám s tím, že se diskantové tóny stěhují doprava a některé zústanou víc vlevo, takže stranové rozložení určuje až poslech delší plochy

osobně nemám rád popisné ztvárnění klaviatury (tohle dělají digitální piana a samplery, kdy je to na hranici poslouchatelnosti, nevím, jak někdo může na to cvičit na sluchátka), zrovna tak se vyhýbám širokým bázím a většímu počtu mikrofonů, protože vedou k této popisnosti (akorát vede opačným směrem než klaviatura)

rozhodně se mi líbí, když je dobrý kompromis mezi šířkou nástroje a jeho celistvostí, tj. drží obě strany při sobě, potom ta stranová vyváženost, když se k tomu podaří chytit dobrou barvu a vyjít vstříc repertoiru, může být člověk spokojenej i u klimpru (ale to je těžký udělat i toho Steinwaye, možná ještě horší)

jinak ještě jednou ten odkaz, a? stačí jen kliknout :)
http://krokyn.wz.cz/Hudba/Lada.mp3

DeTee
Příspěvky: 51
Registrován: 08 říj 2005 00:13

Příspěvek od DeTee »

Ještě jsi mi nenapsal kde točíš a za kolik toho Steinwaye. Moc by mě to zajímalo. Dík. A ještě jestli nevíš kolik jich v republice skutečně je.
http://www.muzikalsrdce.cz
bandzone.cz/srdce

krokyn
Příspěvky: 108
Registrován: 03 úno 2004 13:57

Příspěvek od krokyn »

pošlu ti PM

Odpovědět