Masteringove studio na slovensku ???

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
W.Cable

Příspěvek od W.Cable » 28 led 2009 11:39

Kyvaa: Take se mi tohle delo, zacpaly se dutiny, stoupl nitrolebecni tlak, posleze zalehli usi a jako by toho nebylo malo zacalo spousteni krve z nosu. Pak jsem prisel na cisteni dutin pomoci konevky Neti a slabeho solneho roztoku, od te doby nemivam problemy, uz tomu sou tri roky.

Obrázek
Obrázek

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 led 2009 11:50

"Néti" není jméno konévky, ale je to název procesu: jedna ze šesti čistících technik klasické jógy (šatkarmy). Néti má více variant, toto je "džala néti" tj. čištění nosní dutiny slanou vodou (fyziologický roztok). Nechá se protékat bud z jedné dírky do druhé (s nakloněnou hlavnou), z nosní dírky do krku anebo (obtížnější) z krku do nosní dírky.

Další variantou je "sútra néti = tj. čištění nosní dutiny pomocí provázku nebo gumové hadičky: strčí se do nosní dírky, vytáhne krkem ven a a pěkně se to "prošúchá" tam i zpět.

Obrázek

Další variantou je kovová (stříbrná) tyčinka.

Zejména první (vodní) varianta je tak jednoduchý a zároveň nesmírně účinný proces (v mnoha úrovních), že ho nezbývá než vřele (i když voda má být vlažná) doporučit. Samozřejmě má pozitivní dopad nejen na nachlazení, ale i případné zalehnutí uší s tím spojené

Obrázek

(teď by měl ke stolečku přenášejícího přistupit doc. Weigl s papírkem, na kterém je napsané "Nejedlý" - znalci Cimrmana jistě pochopí :lol:

velvet

Příspěvek od velvet » 28 led 2009 17:09

kyvaa píše:Borci, jak to děláte, když se nastydnete? Mě třeba pravidelně v tomhle období zalehnou uši, náká rýma či co, a pak slyším uplně jinak třeba tejden. Nedělám tolik co vy, ale už se mi stalo, že jsem předělával všechny tracky (málo výšek), vypálil, odeslal, ráno se probudil, uši odlehly a pak ten poslech byl průser jak sviňa. Řešíte to taky, nebo jsem takovej krypl jen já?
tak mi se stalo na podzim (cca v říjnu/listopadu) tohle - zánět eustachovy trubice a stř. ucha. Fakt nepříjemná vjec. Třeba jsem se ráno probudil a na jedno uch slyčel úplně jinak než na druhý, nebo taky vůbec. Pikantní bylo, že frekvence pod cca 120 hz jsem slyšel ve fázovém posunu. Normální baskytara mi zněla jak weir bass synth do sterea :shock:
K tomu ještě tahle nemoc způsobuje ztrátu rovnováhy, tak jsem se motal jak po -nácti pivech :D Dneska se tomu směju, ale tehdy jsem byl pěkně nasr... Zrozvna jsem dodělával práci na albu - naštěstí ještě nemíchal, mohl jsem dělat nějaký víceméně mechanický záležitosti, nebo vjeci, kdy jsem věděl, jak to "funguje doopravdy" nezkresleno tím posunutým sluchem. I když je fakt, že jsem si zkoušel různý nástiny zvuku basy a druhej den to checknul - zajívastí bylo, že tak jednou za dva tři dny jsem slyšel vcelku OK.

NAštěstí zabraly prášky (na předpis - Clarinasa). Přiznám se, že jsem měl i strach, jestli nezačínám hluchnout či co. Trvalo to asi 10 dní a pak se to čas od času na cca den vrátilo :cry:

fuj tajbl Velebnosti :evil:
-------------------------------------
http://www.markvelvet.com

-------------------------------------

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 28 led 2009 18:25

W.Cable píše:Kyvaa: Take se mi tohle delo, zacpaly se dutiny, stoupl nitrolebecni tlak, posleze zalehli usi a jako by toho nebylo malo zacalo spousteni krve z nosu. Pak jsem prisel na cisteni dutin pomoci konevky Neti a slabeho solneho roztoku, od te doby nemivam problemy, uz tomu sou tri roky.

Obrázek
Obrázek
je samotna konvice k necemu krome estetiky, mas k tomu nejaky specialni nalev, nebo se to da praktikovat cimkoliv?

Ivo
Moderátor

Příspěvek od Ivo » 28 led 2009 18:40

Brooklyn / juanita juarez píše:
je samotna konvice k necemu krome estetiky, mas k tomu nejaky specialni nalev, nebo se to da praktikovat cimkoliv?
Konvice je k usnadnění procesu, designů je spousty (najdi si na googlu "neti pot" a uvidíš spousty obrázků), ale pointa je ta výlevka, která se strčí do nosu, člověk nakloní hlavu a pak už to teče sampospádem do druhé dírky. Dá se to i nasávat z dlaně ...

Nálev je obyčejná vlažná voda se solí (fyziologický roztok = tak akorát slaná :)). Kdyby se použila voda bez soli, může podráždit sliznice ...

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 led 2009 21:16

Zdravím všechny a omlouvám se, že vstupuji do této debaty.
Činím tak proto, že s online masteringem (coby zákazník) jisté zkušenosti mám.

Narozdíl od kapel či několikačlenných, hudebních těles si dělám muziku zcela sám, na PC, pomocí DAW.
S online masteringem mám za poslední dobu velmi dobré zkušenosti.
Vůbec mi nevadí, že u toho nejsem osobně a pokud bych u toho osobně být chtěl, tak jen proto, abych viděl na vlastní oči masteringového zvukaře v akci a ne proto, abych mu mluvil do toho, co slyším a jak by se to líbilo mně.

Vyzkoušel jsem několik online masteringů u několika firem, nakonec jsem zakotvil u jedné firmy, která se mi nejen přístupem, ale i pružností a kvalitou masterů líbila nejvíce.

Líbil se mi i postup:
V klidu si vyberu zvuky, libovolně a dle časových možností si v klidu domova pohraji s mixem a když se mi to zdá už dobré, pošlu to po FTP do masteringového studia, kde mi udělají náslech, případně napíší, že ta míchačka není dobrá, že z toho nic kloudného nebude a abych to přemixoval - napíšou mi i, co je tam špatně.
Opět mám spoustu času v klidu si pohrát s opravou míchačky a postup opakovat. Nikdo na mě nespěchá, masteringové studio si počká, až pošlu online upravenou verzi.
Až se tak stane, pošlou mi náslech masteru a vzápětí po mém odsouhlasení, nebo (na můj podnět) po ochotně (a i často) provedených úpravách mám k dispozici hotový master.

Vždy jsem měl velice brzy k dispozici online náslech, který jsem si mohl přehrát na aparátu, který znám a u kterého vím, co a jak hraje a případně upravit chyby míchačky.
A velice často dokázala ta firma i z opravdu nic moc mixdownu ode mě udělat dobře poslouchatelný zvuk.

Vše probíhalo rychle a pružně, ta firma se mi věnovala o večerech, o víkendech, v ranních hodinách...
Nemusel jsem přitom opustit svůj dům a měl jsem klid a čas na to, abych svoji míchačku případně poupravil.
Vždy se jednalo o mastering jednotlivých skladeb, ne celé kompilace.
Nedovedu si představit, že bych s každou skladbou jezdil do studia, tam zjistil, že míchačka mi sice doma zněla docela dobře, ale na mastering je nepoužitelná, tahat s sebou HW synthy, mé vybavení a dodělávat to ve studiu je pro mě také nemyslitelné, vzít si s sebou jednotlivé stopy se surovými zvuky a míchačku dělat až ve studiu, s nervozitou vzniklou pohledem na hodinky, kde každá minuta znamená peníze taktéž...

Zopakuji:
Velice často dokázala ta firma i z opravdu nic moc mixdownu ode mě udělat dobře poslouchatelný zvuk.

Já osobně tedy online mastering preferuji.

A v mých dobrých zkušenostech s touto formou masteringu jsem hovořil o firmě, jejíž představitelé se v tomto tématu již objevili a sice o firmě VELVET MASTERING.
Vy ostatní to neberte prosím jako reklamu, ale já jsem s jejich formou, výsledky a přístupem k online masteringu nadmíru spokojen.

Acid Punk

Příspěvek od Acid Punk » 28 led 2009 21:37

Ivo to sis snad psal sam :)
Nic ve zlm :)
Peace
'mentalita kulturnich okruhu'
edit: "nekteri slusni moderatori mohou byt slusni tak jako nekteri populisticti slovensti premieri..."
Obrázek

Jindrix

Příspěvek od Jindrix » 28 led 2009 21:39

Acid Punk píše:Ivo to sis snad psal sam :)
Nic ve zlm :)
Acid: Sorry, Acide, ale to si Ivo skutečně nepsal sám, psal jsem to já. A já nejsem Ivo ;)
A myslím to skutečně vážně, nechci nikomu lichotit.

boro

Příspěvek od boro » 20 úno 2009 12:12

Otazka:
A skusali ste uz niekto niekedy online mastering s firmami mimo cz?

Poznamka:
Mozno som slepy, ale nevidim prekazky zadat pracu napriklad do Japonska. Ceny su porovnatelne (a nizsie) ako v CZ/SK

Odpovědět