Metalova kytara

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Cyril

Příspěvek od Cyril » 17 čer 2006 12:23

Dneska jedu vymenit ty dva efekty od T-Rexu za A.R.T. SGX 2000 Express (lampy, predzesilovac, multiefekt). Tak uvidime, jestli to pomuze ,)
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 17 čer 2006 15:48

Vuid píše:...I tak to bude samozrejme jen priblizeni k idealu...
Presne tak, je nemozne napodobit zvuk gitary niekoho ineho a uz vobec nie podla nahravky:

1. zosilovac, pripadne efekt k nemu
2. bedna / reproduktory
3. sposob snimania / typ / umiestnenie mikrofonu
4. gitara / snimac
5. zvuk je aj tak v paprcach :)

Skratka zvuku gitary druheho sa da do istej miery iba priblizit. Nie je to ako pri syntakoch, kde sa zvuk naprogramuje a mal by byt u kazdeho na tom istom stroji rovnaky.

komor

Příspěvek od komor » 18 čer 2006 09:45

Vuid píše: Tak nevim co maj Helmet na webu za ukazky (neposlouchal jsem to co tam maj), ale jako rana Metallica to rozhodne neni. Vubec tuhle desku od Helmet doporucuju - zvuk je proste skvelej (nejen kytary), vlastne i muzika je skvela:)
peteness:
Ride the Lighting se ti zda suchy? Me se libi, prvni tri desky byly dobry, pak uz slabota, pozdeji uplny sracky.
delay napsal:

Pro začátek stačí podladit do "D". Nalaď strunu E jako D, potom můžeš jednim prstem držet struny (E,A a D) je to nejčastější ladění pro tenhle styl, ale bez trocha inovace v podobě přidanejch tónů je to úplně na nic.

a votom je i ten helmet :lol:

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 čer 2006 16:03

Nemate tuseni, kolik muze stat nechat si opravit na kytare jedno ozubeny kolecko u koliku (zlomilo se mi) a natahnout struny (jsem neschopnej a vzdycky to zkurvim a jeste u toho soptim vzteky :) ?

P. S. - Tak mam doma ten A.R.T. tube premp/multiefekt (analog, digital, lampy) a je to krasny monstrum. Zacinam si s tim hrat, je to parada!
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

rastis

Příspěvek od rastis » 19 čer 2006 17:25

Aj ked si neviem predstavit, ako sa zlomi ozubene kolecko pri koliku, tak najjednoduchsie je ist do Dejvic do Aleximu a tam si taku jednu celu mechaniku za 100 korun kupit. A ak je aj zvysnych 5 mechanik takych, ze sa im mozno zlomi kolecko ( ?!? ) tak kupit celu sadu 6 mechanik a je pokoj. Ale nespominal si, ze mas Aria Pro II gitaru ? Tam by sa kolecka lamat nemali, to sa moze stat akurat na nejakej Jolane...

Cyril

Příspěvek od Cyril » 19 čer 2006 20:47

rastis: mam ariu, nechapu to, ale fakt se zlomilo... :( respektive ulomila se mu pulka zoubku... a to sem se k tomu nechoval nijak nesetrne... poprve jsem na ni natahoval 12ky (predtim 10ky). Hnedka basovy Ecko je v prdeli.

delay

Příspěvek od delay » 20 čer 2006 06:42

Takže trochu OT ale:
Mám FENDER Jazz Basse MM za 30.000,- je to model dodávaný s kobylkou BadAss Bridge II, jako lepší řešení oproti klasické od Fender.
No a týhle kobylce se mi při ladění oktávy podařilo strhnout závit u šroubu, po kterém jezdí kamen. Jednalo se zřejmě o kaz v materiále, nebo? závit úplně zlezl. Hrozně jsem se bál, aby nebyl poškozen vnitřní závit v kamenu, protože to by bylo na výměnu kobylky. Šroub jsem musel v tom místě zbrousit a doufat, že se to nerozšíří. Naštěstí v ideálním místě naladění oktávy závit je, ale i tak jsem byl fakt pořádně na*ranej... Hlavně když se mi to stalo den před koncertem...

Odpovědět