Mix a Master Praha

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Lucky24

Mix a Master Praha

Příspěvek od Lucky24 » 13 črc 2010 00:27

Zdravim uživatele audiozone co zabloudili do tohohle topicu :D rád bych zde získal nějaký vaše doporučení, reference apod. co se týče studií v Praze k mixu a masteru tracku :) Hledám studio, kde bych mohl nechávat mixovat a masterovat svoje instrumentálky (v podstatě potřebuju nějakýho šikovnýho zvukaře, co zvládá mix a master počínaje RnB, přes hip hop až po house a dance). Hledám tedy člověka, co zvuku rozumí a má profesionální vybavení, jelikož potřebuju co nejlepší zvuk a žádný pokusy typu "pošli mi instrumentálku, já si s tim nějak pohraju" (proto taky píšu sem) :) samozřejmě podstatnou roli hraje i cena, nerad bych byl živ jen z chleba :D

Předem moc díky .))

matucha

Re: Mix a Master Praha

Příspěvek od matucha » 13 črc 2010 00:53

mas nekde nejaky ukazky svoji tvorby?

Lucky24

Příspěvek od Lucky24 » 13 črc 2010 01:12

http://bandzone.cz/Lucky24 ale z toho moc nevyčteš, jelikož jsou tam starý věci a nový věci v House, dance a rnb stylu mi strašej v šuplíku nedodělaný kvůli zvuku... na mym bandzone mam jenom hip hopový věci... sám můžeš slyšet že ten zvuk je příšernej, nemam možnost udělat lepší zvuk sám... právě potřebuju někoho, komu bych jenom dal jednotlivý wav stopy a on by mi z toho vytlačil co nejlepší zvuk co by šel :)

matucha

Příspěvek od matucha » 13 črc 2010 02:13

Na michani takovejch (hiphop-rnb) veci doporucuju Etiena (Jižák), ma za sebou hromady smichanejch desek ne zrovna neuspesnejch hh veci.

Cenove je beznejch tak 500,- za hodinu a na mixu jedny veci stravi michac tak den/dva podle narocnosti (den=8-10h). Mastering beha okolo 1000,- za skladbu. Zbytek matematiky necham na tebe ;).

Jestli mas nejaky vokaly/rap nahravanej na podprumernej system, tak si hazes zvukove klacky pod nohy a je dobry ty veci pretocit poradne.

Lucky24

Příspěvek od Lucky24 » 13 črc 2010 02:26

no to je právě to co jsem nechtěl :( jelikož studií s takovou cenou tu znám dost... a sám jsem zjistil, že je možnost kvalitního masteringu i mixu za slušnější prachy... měl jsem možnosti výbornýho zvuku ze studia za 400-600 za track... bez času, prostě tarif podle náročnosti... jenže bohužel to nemůžu nechat masterovat tam, jelikož mi to přináší obrovský problémy... potřebuju někoho, komu bych prostě mohl poslat, nebo donést stopy a dal mi to do kupy na úrovni, která se dá prezentovat lidem... možná ne úplně profi zvuk, každopádně zvuk, kterej bude hrát v ipodu stejně dobře jako v autě nebo na hi-fi :(

matucha

Příspěvek od matucha » 13 črc 2010 02:33

Potom hledas nadsence a chces profi vysledky - to nebude jednoduchy, protoze lidi, co to umi tomu vetsinou venovali spoustu casu a penez. No a kdyz si budou moct vybrat mezi tim delat neco za drobak nebo jit nekam ven do lesa (nebo na pivo), tak vetsinou vyhraje hadej co ;).

Hodne stesti ;).

James L.

Příspěvek od James L. » 13 črc 2010 02:51

Ahoj, v první řadě bych se nejdříve pořádně zaměřil na samotný mix a pak teprve bych řešil mastering (až takhle moc).

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2010 07:50

Veď on chce, aby mu to aj zmixovali.

No narazame tu na klasicky problém. Za malo penez hodne muziky. To býva práve pri mixe/masteringu problém. Fakt potrebuješ nadsenca. Ale to je o tom, čo si nechcel.

delay

Příspěvek od delay » 13 črc 2010 08:15

Pokud je tohle starý jak píšeš, tak sem pošli ukázku současný tvorby, jinak nemá cenu o něčem diskutovat. Tady na fóru je dost šikovnejch lidí, který by se na to za hodně rozumnej peníz podívali nebo minimálně posoudili, jeslti je to kvalitativně na určité úrovni, a jestli je tedy rozumné investovat peníze do pokročilého zpracování zvuku atd... :oops:

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 13 črc 2010 09:38

Lucky24 píše:no to je právě to co jsem nechtěl :( jelikož studií s takovou cenou tu znám dost... a sám jsem zjistil, že je možnost kvalitního masteringu i mixu za slušnější prachy... měl jsem možnosti výbornýho zvuku ze studia za 400-600 za track... bez času, prostě tarif podle náročnosti... jenže bohužel to nemůžu nechat masterovat tam, jelikož mi to přináší obrovský problémy... potřebuju někoho, komu bych prostě mohl poslat, nebo donést stopy a dal mi to do kupy na úrovni, která se dá prezentovat lidem... možná ne úplně profi zvuk, každopádně zvuk, kterej bude hrát v ipodu stejně dobře jako v autě nebo na hi-fi :(
to vypada na tezko resitelnou situaci; lidi, ktery maji investovany penize v gearu a proinvestovanej cas ve zkusenostech, za takovou cenu delat nemuzou (je to casove narocny a de facto by na takovym kseftu prodelavali). jedina moznost je, ze ty veci budou mit takovej potencial a danyho cloveka budou tak bavit, ze je smicha zadarmo nebo dumpingove. (asi proto se matucha ptal po tech ukazkach.)

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii » 13 črc 2010 11:05

Souhlas s delayem - bez posouzení současnější tvorby je to skoro o ničem (to je jako nabízet současný VW na základě toho, že kdysi byl velice populární "VW brouk" 8) ).

Krom toho se to určitě bude protahovat v té části mixu, pokud u toho osobně nebudeš (osobní zkušenost), takže zase víc času => víc investovaných peněz.

P.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 13 črc 2010 11:14

ja by som len na margo mixu , ze zakladom dobreho mixu , su dobre podklady .. vela ludi si mysli, ze ked si da zmiesat svoje sracky , nejakemu magovi , tak vysledok bude super .. ale vyde z toho stale len sracka (ono ten mag to ani miesat nebude , lebo vie ze to bude sracka) .. Takze v prvom rade sa treba sustredit na surovinu ..

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 13 črc 2010 11:31

Kdyby nebyl Ecson tak přehlcenej prací, tak bych bejt tebou šel k němu.. pokud chceš Prahu a být u toho.
Pak sem kdysi zkoušel jednu věc v ADK, ale ten člověk co to dělal tam už nepracuje a dělá v Holešovicích v jiným studiu.
No a mimopražské bych volil velveťáky :c). Samo míst tu bude spousta.. mluvím jen o těch, se kterýma mám nějakou zkušenost.
Myslím, že mi tu nikdo asi nebude odporovat když řeknu, že Velvet a Ecson sou profíci 8)

delay

Příspěvek od delay » 13 črc 2010 11:33

Myslím, že tohle jsou uplně irelevantní typy vzhledem ke kvalitě jeho produkce... :wink:

kyvaa

Příspěvek od kyvaa » 13 črc 2010 11:41

delay píše:Myslím, že tohle jsou uplně irelevantní typy vzhledem ke kvalitě jeho produkce... :wink:
Já teda tenhle žánr nemusím, ale něco na tom je, a jestli to do budoucna myslí vážně, tak čím dřív přičuchne k profi práci, tím líp. I kdyby si na to mněl vzít spotřebitelskej ůvěr :) nebo někde pujčit, takováhle investice se může jen vrátit.

Odpovědět