Mixaz

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
tomy45

Re: Mixaz

Příspěvek od tomy45 » 27 dub 2011 21:10

c9000 píše:Mám to hotový. :wink:
škoda těch bicích, že nejsou zvlášt, ty plechy sou hrozný.

Tady je výsledek.: (a pustte se do mě :D )
http://www.ulozto.cz/8801346/execution-mix1-master-mp3
Coece ty si to riadne ohulil :) Pri refrene to je riadne natlacene :) Chyba mi tam detail, dynamika. Presne to nese tvoj rukopis mixu akurat na moje usi sa to nehodi k takemuto stylu muziky. U teba to vidim tak, ze kebyze sa ti chce, mas viac casu, je to lepsie :)
Drummer sa vyhral s tym viac, je tam citit viac detailu. Podla mojho skromneho nazoru si sa bavil len s bicimi a potom si maturoval na mastri :)

Pirata mam furt u teba :wink:

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 dub 2011 21:11

Jackies: No je to naschvál, ala starší nahrávky:)
Míchám ted po vzoru E.Krammera :)
Jinak to hraje jakpak?
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 dub 2011 21:38

Tak nevim mně to tady hraje pěkně, jak na bednách, tak na sluchadlech. Ty předchozí verze to docela překrejvá, nemaj prostor, maj moc verbu a sou špatně eqalizovaný. Nebo sem hluchej jak poleno.

jackies

Příspěvek od jackies » 27 dub 2011 21:40

c9000 píše: Jinak to hraje jakpak?
Hele, v tomto případě tě za něco pochválit nemůžu, I KDYŽ BYCH RÁD, a to z důvodu mé (ne)strannosti :)
Jsem totiž zúčastněný, ovlivněný a myslím si tedy že ten můj mix je úplně nejlepší :)
Sice potichu ale je můj :D

c9000

Příspěvek od c9000 » 27 dub 2011 21:49

Jackies: nemám slov :)
je to míchaný trochu po vzoru tohohle ale jen trochu.:
http://www.youtube.com/watch?v=VgXjnUB3 ... re=related

delay

Příspěvek od delay » 28 dub 2011 07:22

c9000 píše:Tak nevim mně to tady hraje pěkně, jak na bednách, tak na sluchadlech. Ty předchozí verze to docela překrejvá, nemaj prostor, maj moc verbu a sou špatně eqalizovaný. Nebo sem hluchej jak poleno.
Nevim, někdy se proste experimentovat nevyplatí nebo to není žádoucí, mě se to nelíbí v rámci tohodle stylu, není to tím, že bych byl konzerva a nechápal to, je to dobrý, jako když koukáš na bicí z profilu, kopák vlevo... ale prostě mi to nepřijde adekvatní povaze tý nahrávky, která má těžiště stylově v 90. letech. Tohle bych spíš čekal u nějaký dnešní produkce, která se odkazuje na 60. a 70. léta asi tak jako tvoje tvorba třeba. Jinak jo, hraje to nejlíp, ale ještě bych zkusil ty bicí klasicky...

c9000

Příspěvek od c9000 » 28 dub 2011 10:15

No tak dám bicí klasika. Snad to bude lepší. Ještě ale počkám na názor autora toppicu.

eraser_svk

Příspěvek od eraser_svk » 30 dub 2011 22:44

delay - Hehe... schválne som to tlačil a čakal, kedy to začne vadiť natoľko, že na to niekto upozorní :twisted: Čudujem sa ale, že si sa neozval už pri prvom mixdowne (kde to bolo tiež dosť nalepené :wink:

Keďže skutočne nie som fanúšikom loudness war, pridávam dynamickú verziu >

http://www.hdmastering.com/testmix_10.mp3

Hope you like it.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 01 kvě 2011 02:39

Taky jsem vam neco smichal :) Narychlo a pozdejsi faze jen na sluchatka (pokrocila nocni hodina :)), takze pomery mozna budou trosku v pytli.
http://zahrobi.net/pub/ezone.mp3

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 03 kvě 2011 13:38

Dnes som sa na to pozrel, tu je mix {upozornujem, ze je to mix, nie master, hladina hlasitosti preto zodpoveda mixu} http://www.uloz.to/8861674/audiozone-demo-mp3

Celkovo je uz sice nahrany material dost nepouzitelkny, hlavne bicie a spev. To by chcelo nahrat inym sposobom a na ine mikrofony. Dalsiproblem skladby je, ze dynamikou nie je jednotna, to je najcastejsia chyba amaterskeho nahravania. Akusticka gitara nekopiruje vyraz spevaka a vystavba jej dynamiky je nelogicka. Stisenim zvuku na problematickych miestach sa sice vyriesi zrozumitelnost spevu, ale nie hudobna stranka. Nahravka len dokazuje, ze co sa poriadne nenahra, to sa dodatocne uz opravit neda.

Pouzite bolo nasledovne, ak to niekoho zaujima:

spev, bicie, akusticka gitara, basa - prehnane cez predzosilovac ART MPA II

Studer A800 - vsetky stopy
EMT 250
Pultec EQ
Roland Dimension D
Waves Q10
SPL Transient Designer
UA 1176LN
UA LA2A

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2011 13:51

Wohma píše:Taky jsem vam neco smichal :) Narychlo a pozdejsi faze jen na sluchatka (pokrocila nocni hodina :)), takze pomery mozna budou trosku v pytli.
http://zahrobi.net/pub/ezone.mp3
Docela dobře mi to zní, už teda nemám čas porovnávat to s ostatníma, ale snad to udělá Ondrej a nejak to tady vyhodnotí.

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2011 13:55

bluerecording píše:Dnes som sa na to pozrel, tu je mix {upozornujem, ze je to mix, nie master, hladina hlasitosti preto zodpoveda mixu} http://www.uloz.to/8861674/audiozone-demo-mp3
Hladina hlasitosti mi nevadí, porovnávám jen s Wohmovým pokusem. Nevim proč, ale tohle mi něčím připomíná suchý stopy po náběru, nemá to pro mě tu správnou barvu, je to možná jen nějak zpoměrovaný ale necítím tam nic moc mixování, respektive u takovýhle kapely bych žádal jinej výraz. Takže je to takové suché, ale nadruhou stranu tam není nic shnilýho, takže z toho něco může bejt, možná to skuz nahodit i coby master, aby se to dalo líp porovnat. :wink:

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 03 kvě 2011 14:08

delay píše:
bluerecording píše:Dnes som sa na to pozrel, tu je mix {upozornujem, ze je to mix, nie master, hladina hlasitosti preto zodpoveda mixu} http://www.uloz.to/8861674/audiozone-demo-mp3
Hladina hlasitosti mi nevadí, porovnávám jen s Wohmovým pokusem. Nevim proč, ale tohle mi něčím připomíná suchý stopy po náběru, nemá to pro mě tu správnou barvu, je to možná jen nějak zpoměrovaný ale necítím tam nic moc mixování, respektive u takovýhle kapely bych žádal jinej výraz. Takže je to takové suché, ale nadruhou stranu tam není nic shnilýho, takže z toho něco může bejt, možná to skuz nahodit i coby master, aby se to dalo líp porovnat. :wink:
Presne to je to, vyraz kapely, ako som spominal, vyraz moze dodat nahravke iba kapela, takze v mixe sa s tym bohuzial uz nic neda.

Co rozumieme pod pojmom mixovanie? Zatial sa tu objavovali nahravky, ktore mali prilis vela reverbu - podla toho sa hadam mixovanie nehodnoti.... Moj styl je robit suchsi zvuk, neprehanam to s reverbom. Niekomu sa paci niekomu nie, to je jasne. Ale rozhodne to mixovane je, signalovy procesing, korekcna ekvaliza, kompresia, spektralna korekcia, praca s dozvukom a hlasitostne vyvazenie - to vsetko som na tom robil, to je podla mna mixovanie skladby.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 03 kvě 2011 14:12

me se zatim nejvic libi prave mix od bluerecording. Zkusil jsem si to hodit rychle do ozonu a nebyl by problem z toho udelat v pohode master. Samozrejme s prihlednutim k tomu, ze uz v nahravce je dost veci spatne. Ja si sice myslim, ze to jsou prevazne veci, ktere lze porad jeste resit v ramci mixu i kdyz nekdo to uz muze brat jako zasah do nahravky, takze vlastne produkci, ale neresitelne chyby tam nejsou, jen by clovek samozrejme v tom musel zastoupit kapelu. Dluzno rict, ze ja to tak delam vetsinou:)

delay

Příspěvek od delay » 03 kvě 2011 14:19

blue: Ono je nefer hodnotit to jako mix, protoze ty nabery jsou podle vseho opravdu spatne. Jinak jsem nepsal ze se mi to nelibi (spis jako to pusobi z pohledu posluchace), taky mam radeji sussi a flat zvuk.

Odpovědět