Nahrávání bicích,hardware,mikrofony...atd...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
markuc
Vybavení

Re: Nahrávání bicích,hardware,mikrofony...atd...

Příspěvek od markuc » 23 pro 2010 13:56

Vzhledem ke značkám převodníků, který tady lítaj, je už jen vyslovení jména Yamaha trochu hřích ... ty jejich pulty jsou sice hojně používaný, ale prostě nehrajou a ve společnosti těchhle všech značek můžou být vhodně použitý právě a jen jako zmíněný DAW controller ... mám s čím srovnávat, na poli digitálních pultů dělám často se vším možným od Digica a Innovasonu přes Soundcrafty až právě k Yamahám. Horší zvuk z digitálů má snad jen Allen Heath :D

matucha

Příspěvek od matucha » 23 pro 2010 14:23

Mel jsem "na stole" jeden material kapely s orchestrem nahranej skrz dm2000, nevim nakolik za to mohl ten pult, ale vylozene dobry to nebylo. I celkem "idealni" veci nehraly dostatecne detailne a vsechno bylo divne zrnity a nekonkretni. Na druhou stranu ecson s dm2000 nikdy zadnej problem nemel a treba novy yamahacky karty (steinberg) nehrajou zle co se prevodniku tyce.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 23 pro 2010 14:47

No otazka je kterej to byl rok ze s DM2000 nebyl problem..navic to byl nejvyssi model---zatimco O1 je low model...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

dejwatko

Příspěvek od dejwatko » 04 led 2011 09:50

Zdravím po dlouhé vánoční odmlce a přeji vše nej do nového ro(c)ku!
Nakonec to vypadá,že bych mohl mít na ten aparát i víc peněz,možná i 300 000,když to vyjde,takže bych ty preampy precejen mohl vyresit i pil,vcetne mikrofonu.samozrejme to taky neni zadna zavratna suma,ale myslim,ze uz se s tim da neco delat...

matucha

Příspěvek od matucha » 04 led 2011 10:40

No tak to uz je docela dobra suma, to zas ne ze ne. To docela meni situaci samozrejme.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 01 bře 2011 00:43

Asi je to trochu mimo téma, ale pokud to přelouskáš, dovolil jsem si vypůjčit úryvek z článku Joe Gildera - G.A.S.
A proč? Protože je v tom velká pravda a asi spousta lidí, řekl bych všichni, s tím už občas zápasili..

What is G.A.S.?
If you’ve ever worked in music retail, you’ve heard of Gear Acquisition Syndrome. It’s this phenomenon that happens once somebody gets hooked on music equipment. Suddenly having one guitar isn’t enough — they need seventeen. Owning one good vocal microphone isn’t enough — they need a closet-full.

Now this certainly can be an awesome thing (especially for the music store you buy from). Having a home studio decked out from floor to ceiling with all sorts of gear is pretty satisfying.

However, I want to raise a concern I have with Gear Acquisition Syndrome. I see it in myself, and I see it in most home studio owners that I meet (and I’ve met a lot). My concern is that we can get so caught up in buying new equipment that we lose sight of the music.

My last few years of college are a perfect example of this. My freshman year I had a cheap little audio

interface, a cheap mixer, and a cheap microphone, but I recorded a ton of music. Even back in high school, when I had even worse equipment, I recorded an album.

Then something changed. I was studying a lot of recording techniques and doing a lot of recording in the big studios at school, but I wasn’t doing much of anything at home. I had saved up and bought a Pro Tools LE system, which I used to work on projects for school. However, since I finally had some semi-decent equipment, I thought I would wait until I had just a little bit more to get started on my next album.

I would say to myself, “You’ll just have to re-record everything if you use that $80 microphone.” Or “Once I have a nice preamp I’ll get started on that album.”

What happened? You guessed it. I never completed another album.

I was so caught up in this must-have-more-gear spiral that it froze me creatively. I felt that my music deserved better equipment, and my only solution was to stop recording music until I got better gear. How ridiculous! Gear Acquisition Syndrome 1. Me 0.

Rozhodně bych jako začátečník nakoupoval spíš ve střední cenové (laciným věcem se raději vyhnout..) a peníze šetřil na budoucí léta, kdy si samotná zkušenost vynutí potřebný gear. Jsem taky začátečník, a mám jasnou hranici, byť mě to neustále nutí alespoň nad tím přemýšlet a snít, ale např. jsem si zakázal nákup jakýchkoliv pluginů do té doby, než neudělám několik dobrých mixů, se kterými budu spokojen. A to jsem hodně náročný posluchač. Pracuju pouze se základní sadou pluginů, které jsou součástí DAWu. Preampy? Mám 16mic vstupů - 2x Profire 2626 (pořád jsem přemýšlel nad tím, že je to přeci jen základní "šunt", než jsem se trochu víc zaposlouchal, a zjistil, že se mi ten zvuk toho preampu líbí. Je čístý a transparentní, nešumí, řekl bych, že je krásný a to nepřeháním. Mít ty prachy, první co bych řešil je skutečně akustika a potom pár dobrých mikrofonů za normální peníze. Já je však nemám! :)

dejwatko

Příspěvek od dejwatko » 30 kvě 2011 16:30

Díky za přízpěvek Fillippos,samozřejmě na tom je velkej kus pravdy a většina nadšenců,co to myslí vážně to určitě řešila,já jsem taky samozřejmě jeden z nich :-) Naštěstí nemám skříň plnou všech možných věcí,co mě kdy zaujaly,taky nato nemám peníze :-) resp. jsem asi schopnej si je sehnat a nejsem na to hlavně sám..řeším to spíš dlouhodobě dopředu,skoro rok,abych věděl co mi vyhovuje,kam bych to chtěl směřovat,jaký jsou možnosti v jakým rozpětí..atd..chci mít určitě do startu ideálně vyšší třídu,nejsem sice zběhlej,ale mám dost naposlouchaný a prošel jsem jako hráč,režisér i částečně jako producent přes desítku studií a podílel se na několika desítkách nahrávek-za posledních cca 2 a půl roku. Trošku mi asi ,,mrdlo v kouli",ale dalo mi to docela velkej rozhled a přehled o aparátech,kvalitách..atd..takže chci určitě aparát,kterej bude mít už dobrý zvukový možnosti i za cenu,že mi bude trvat nějakou dobu,než z něj dostanu to,co v něm je :-))Naštěstí nejsem chorobnej utráceč,ikdyž ty sny samozřejmě mám :-)Mám už pár variant,teď uvidím jaký budou definitivní finanční možnosti a kde se definitivně usadím a podle toho to vyberu :-)

Odpovědět