Nahrávání bicích,hardware,mikrofony...atd...

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
dejwatko

Nahrávání bicích,hardware,mikrofony...atd...

Příspěvek od dejwatko » 14 pro 2010 14:22

Zdravím,rád bych dosáhl co nejlepšího a nejčistšího zvuku při nahrávání bicích nástrojů,tak se chci poradit,jakou cestou se vydat a rád bych zde vytvořil debatu o zkušenostech s Vašimi aparáty,pokud by to bylo možné.já osobně jsem si ustálil výběr mikrofonu na bety 57,Md-421,d-112,akorat nevím,jak co nejlíp sejmout overhaedy,chtel jsem royery 122,pze jsem s něma teď pracoval a nadchly mě,ale přece jen je to trošku jiná cenová kategorie,tak mě ,,vrámci ribbonu",pze bych chtěl ty overheady používat i na kytary napadlo koupit 2 mxl r77,má s něma někdo zkušenosti?

Na zpěv a spol používám thermionik rooster a převodníky mám lavry black,takže bych chtěl na bicí něco podobně kvalitního,jenže nemám už tolik peněz.líbí se mi Neve 8816,ale pak by to chtělo ještě převodníky,což by bylo v tomhle případě asi SSL,ale to už bych byl asi na 120 000,tak mě napadlo zase to vyměnit za mix Yamaha 01V96VCM,je to dobrý nápad?díky za odpovědi;-)

bluerecording

Re: Nahrávání bicích,hardware,mikrofony...atd...

Příspěvek od bluerecording » 18 pro 2010 14:57

Pri tych vsetkych tech parametroch ma napada, a aku mas miestnost na nahravanie bicich? :D

vras

Příspěvek od vras » 18 pro 2010 16:33

Kdyz pocitam zaklad 2xkick, 2xsnare, tom1-tom4, hihat, 2xoh 2xroom 1xmono room,
to uz jsme na 14-ti stopach - ten yamaha mix ma jen 12.

dejwatko

Příspěvek od dejwatko » 18 pro 2010 17:03

mistnost mam cca 6x5 metru,coz by mohlo vpohode stacit,zatim jsou tam holy zdi,rad bych to resil pul na pul drevo,kachlicky..uvidime...ta yamaha ma 12 vlezu,ale je to rozsiritelny,mam taky 8mi vstupej pressonus,tak zatim muzu vyuzit ten...ale jinak tech 12 vstupu je i tak celkem solidni zaklad,bud budu kopak nahravat zatim na jeden mic a roomy budou dva mono,nebo vymyslim jinou variantu podle toho,jak to pak bude znit...

spis mi jde oto,jestli mi nekdo dokazete rict,jestli je to dobrej napad,co se kvality tyce,jestli ma ta yamaha kvalitni prevodniky a bude to cistej signal,nebo,jestli mate nekdo lepsi napad,jak to za stejny penize vymyslet lip...?

matucha

Příspěvek od matucha » 18 pro 2010 17:27

Dobry bici natocis i na min jak 10 stop. Ta jamaha nebude zadny vorezavatko. Vic zalezi na tom jaky budou bici, jak budou naladeny a jak dobrej bude bubenik.

vras

Příspěvek od vras » 18 pro 2010 17:57

tak tak, je dobry vedet dopredu, ze rozdil mezi rekneme stredni a vyssi tridou preampu/adc nebude nijak zasadni. Dulezite faktory jsou optimalni mistnost, kvalitni a dobre naladena bici souprava, spravne navrzene a umistene mikrofony a dobry bubenik. TOhle vsechno je asi tak 10x dulezitejsi nez nasledne velejemne nuance ve zvuku preampu.

matucha

Příspěvek od matucha » 18 pro 2010 18:06

Jo a ten Neve 8816 je prece sumacni mixak, kterej ma prikoupitelnou digitalni kartu s jednim stereo AD prevodnikem. To ti na naber bicich moc nepomuze... proc? Protoze to nema ani mikrofonni predzesilovace ani vicekanalovy AD.

Tvoje otazka je jinak dost nejasna a nekonzistentni... to se pak tezko radi. Nenavrhujes zadny celistvy reseni a ptas se na jednotlivosti a pritom nerikas jakej mas rozpocet. Tezko pak radit.

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 18 pro 2010 22:35

ty Royery 122 byly u mne:)?
U bicich sa daji OH tocit x zpusoby podle zanru a podle toho, co chces... Ribbony, ktere jsou neaktivni jsou vetsinou velmi barevne, coz funguje super na rock ale na neco to nemusi byt to prave...
Nezapominal bych na roomy...
dale men osobne prijde dulezita kombinace preampu....

ale jde opravdu o to co chces... tocil jsem bici na 4x snare 3x kopak 4 cinely 4tomy , 2x OH a 3x room ....ale taky na 4 mikraky ..jde jen o to o jaky zanr a jak maji znit...
Hudebník a producent, majitel studia Soundevice
http://www.boriscarloff.com | http://www.soundevice-studio.cz

dejwatko

Příspěvek od dejwatko » 19 pro 2010 16:40

jo,jasny,ty 122 byly u Tebe :-)ty preampy jsou samozrejme hodne dulezity,proto resim,jestli koupit tu Yamahu,uz proto,ze to neni klasikej preamp,ale mixak... ja chci delat hlavne rock,proto se mi ty Ribbony zamlouvaly,hodne me to u Tebe nadchlo,ale taky je to dost velka investice,tak proto jsem premyslel nad tema MXL R77,jako podstatne levnejsi alternativu(aspon prozatim),ale nemam s nim zkusenosti,takze nevim,jaka kvalita to bude ve srovnani s Royerama...

Omlouvam se za tu nekonkretnost,vzhledem ktomu,ze jsem fakt novackem v oboru a tyhle veci jsem nikdy neresil a je neni toho uplne malo:-)myslel jsem si,ze rozpocet je danej tema vecma,okterych jsem psal (Yamaha a 2xribbony MXL R77),cili cca 80 000...psal jsem vys,co mam za vybaveni a za mistnost a co s tim hodlam delat,takze netusim,co jsem vynechal..

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 19 pro 2010 17:02

no doporucil bych ti spis kombinaci MS bayer M160 a M130, kdyz ribbony...
ps u mne to bylo hodne i high end preampama. co mam a celym zvukem roomu...je spocitanej od Sonningu...

dejwatko

Příspěvek od dejwatko » 19 pro 2010 18:02

a mohl bys mi pls doporucit,jak mam vyresit nahravani tech bicich,co se preampu tyce?je vpohode investovat do te yamahy?nebo mas lepsi napad v podobne cenove relaci?

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 19 pro 2010 18:10

no myslim ze by byl ok stereo BAE jako tlusty preamp (okolo 45 s dph tusim , zeptej se IVo sedlacka tady na foru) pa k tomu 8mi kanal DAV nebo 2x ctyrkanal Sytek...

matucha

Příspěvek od matucha » 19 pro 2010 18:17

Nj... ale v ty jamaze ma i prevodniky... 12 kanalu prevodniku a 12kanalu preampu za 80 v cupr kvalite neni asi uplne lehkej orisek.

8 kanal DAV plus stavajici Rooster = 10 kanalu... takze este dva nejaky rozumny
SSL alphalink (24in/24out) nebo Lynx Aurora 16 (stojej podobne)

to myslim bude vic jak 80k...

mozna mit neco jako Aurora 8 nebo Lucid 88192 spolecne s Lavry = 10 kanalu
dav bg8 + rooster = 10 kanalu

tim se do ~80 zhruba vejdes a ja bych to proti ty jamaze preferoval, nicmene budes mit o 4 kanaly min nez s jamahou

carloff
Profesionál

Příspěvek od carloff » 19 pro 2010 18:32

ony ty prevoniky zas tak ultra nebudou v ty jamaze:) takze bych mozna radsi jako prevodnik tohle http://www.thomann.de/gb/ferrofish_a16_mk_ii.htm
plus jeden tustej stereo pre a neco k tomu...

ECSON WALDES
Profesionál

Příspěvek od ECSON WALDES » 19 pro 2010 19:39

matucha píše:Nj... ale v ty jamaze ma i prevodniky... 12 kanalu prevodniku a 12kanalu preampu za 80 v cupr kvalite neni asi uplne lehkej orisek.
Mam stejnej nazor jako Matous. Yamaha je velmi solidni volba. Pomer cena / moznosti je bezkonkurencni a po zvukovy strance hodne solidni masina. Nebude to znit jako spesl produkty od specializovanejch firem, ale bejt tebou tak pokud zacinas a potrebujes dobrej start v technice ktera te posune a umozni dobre pracovat, tak Yamaha te nezklame. Ceny si dobre drzi i jako pouzita, tak az se po case s vecma co budes mit lip seznamis, muzes ji pak prodat a na zaklade zkusenosti treba prave s Yamahou nebo cimkoliv jinym se pak rozhodnout co ti vic vyhovuje nebo chybi a co zni lip tvejm usim a taky muzice kterou budes delat. Ted v zacatku potrebujes ziskat hlavne zkusenosti a prijde mi neni potreba vlitnout rovnou do nejnakladnejsich investic, to je skoro zbytecny.

Odpovědět