Nahrávky z Lipna

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
biscuit

Re: Nahrávky z Lipna

Příspěvek od biscuit » 17 črc 2012 14:07

teda stredoveky stereo si trefil myslim celkem dobre :-)
jinak teda se mi ale zvuk moc nelibi, divnej papirovej, bez kouli.. ackoliv u bicich jsem si rikal, ze ty jsou tak hnusne zatazeny, az je to spravne :-) jinak zpev snesitelnej, i kdyz barva jemne plechova a nosova mi neni moc prijemna.. ale ta cestina, kdyby to aspon tak neprotahovali.. a to nejsem zadnej linguista ;)
áj gat (nevimco, ale arms ne) det lóng tu hóldžjů end kííp jůů báj máj sájd
aj gat lips det lóng tů kiis jů.. tohle byla asi nejdrsnější část :-) hlavně kiis a báj máj sájd, to jsou čechismy, jako prase

edit: vasku, ta stereo verze co si sem dal je velkej shit! (neber si to jako ze to je tvoje vina). timhle bych se neridil a rychle zapomnel jak to zni ;)

kopyto

Příspěvek od kopyto » 17 črc 2012 15:54

Díky za názory, ještě si s tím pohraju. Ta nahrávka samozřejmě není na vydání, ale aby měli co poslat pořadatelům, takže tak:-)

kopyto

Příspěvek od kopyto » 30 říj 2012 16:58

Ahoj všem,
prosím o názory k další věci, kterou jsme spáchali minulý víkend:
https://dl.dropbox.com/u/35993045/studi ... 5_06-2.mp3

Nejvíc mě trápí zpěv a akustická kytara, tam jsem trochu bezradnej, co s tím. Určitě by mě zajímal také váš názor na romístění ve stereu - šoupnul jsem tu akustiku naproti hajtce, ale nejsem si v otázce sterea úplně jistej.

Předem díky za reakce.

vras

Příspěvek od vras » 30 říj 2012 20:58

Ten piezzosnimac mi vadi na prvnim miste. Tady je ta akust. kytara dominantni, takze to trha usi, asi by bylo lepsi to vzit poradne, mikrofonem.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 14 pro 2012 09:59

Ahoj,
všem, prosím o názory na další nahrávku, ještě tam chybí nějaké synťáky, ale už se to blíží finální podobě:
https://dl.dropbox.com/u/35993045/studi ... eep_05.mp3

Na téhle nahrávce mi dost záleží, takže se určitě neostýchejte napsat i detaily; budu rád za každý názor. Už je to i "zmasterované" v mých skromných podmínkách.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 pro 2012 10:23

Asi bych udelal hutnejsi kytary a basu. Jinak to neni zly. Mozna trosku stahnout overheady.

delay

Příspěvek od delay » 14 pro 2012 11:28

Jajaj, ty overheady nejsou pěkný. Nelíbí se mi vůbec barva, jsou podivně ekvalizovaný a tenký? Neufiknul jsi je nějak moc na spodku? A chybí mi tam cosi na basech, basu supluje syth? Sorry, mám tady zrovna omezenej poslech, tak kdyžtak až doma...

vasek

Příspěvek od vasek » 14 pro 2012 11:35

Jak píšou kluci + celkově je to hodně tenký. Nejen kytary, ale dále činely (papírový) a zpěvy, ty chtějí možná víc komprese. Tomy jsou naopak až moc tučný.
Btw doufám, že plánujete dohrát něco úžasnýho :-) do mezihry, protože ta je dost o ničem.

komasix

Příspěvek od komasix » 15 pro 2012 15:32

činely sou fakt ucinkaný. naopak virbl se mi líbí jak je posazenej a dobře sejmutej. s trochou prostoru bude super, ale občas mi přijde že hraje jenom v pravo.
celkově tomu bude slušet víc narvanej zvuk. poslechni incubus starší schválně.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 15 pro 2012 15:46

Díky za podnětné názory, umíchám přes svátky další verzi a zase jí sem postnu. Ten snare je v některých pasážích opravdu vpravo, měl dva.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 27 lis 2013 19:05

Ahoj,
po čase mám zase něco, u čeho bych potřeboval vaše rady.:
Jde hlavně o tu druhou část, akordeon jsem nahrával úplně poprvé a nejsem si s ním vůbec jistý... Nahrával jsem to na 2xSM57 + 2xAKG tužku, v mixu jsem smíchal poměr mikrofonů jak se mi líbil a jen lehce zekvalizoval. Líbil se mi ten zvuk hned jak jsem ho nahrál, čím víc se v tom vrtám, tím víc mi přijde, že dělám spíš změny k horšímu, nevím...

Poprvé jsem nahrával i perkuse (v první části), ač se mi docela líbí, určitě uvítám jakékoli vaše podněty, nejen k nim.

Předem díky,
V.

jackies

Příspěvek od jackies » 27 lis 2013 20:07

První, co mě uhodilo je, že té paní nějak občas nerozumím.
A trochu nejisté ladění.
Tam se zaměřuje první poslech normálního obyčejného posluchače.
Ostatní ho zajímá až pak ( když ho něco dalšího ovšem zajímá :wink: )

kopyto

Příspěvek od kopyto » 28 lis 2013 08:45

To je určitě relevantní připomínka, ale jelikož se to natáčelo naživo a zpěv braly i mikrofony snímající akordeon, těžko s tím laděním něco udělám. Nesrozumitelnost zpěvu může být můj fail při ekvalizaci, já jsem si toho nevšiml, ale určitě se na to zaměřím. Nicméně by mi určitě pomohl názor na zvuk toho akordeonu, to je to, co mě momentálně trápí nejvíc... Poradí někdo něco?

vasek

Příspěvek od vasek » 28 lis 2013 08:47

Zpěv + akordeon v pohodě, ale ta první pasáž zní, jak hrubě nahranej materiál bez jakýchkoliv úprav - tam je potřeba upravit snad všechno.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 28 lis 2013 09:27

Ani jedna z tech verzi se i doma nepodarila pustit. Asi mi chybi nejaky plugin. Je to skoda, protoze me to zajima. Uvidim, co se da delat.

Odpovědět