Nahrávky z Lipna

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kopyto

Re: Nahrávky z Lipna

Příspěvek od kopyto » 28 lis 2013 10:10

vasek píše:Zpěv + akordeon v pohodě, ale ta první pasáž zní, jak hrubě nahranej materiál bez jakýchkoliv úprav - tam je potřeba upravit snad všechno.
Teď jsi mě nepotěšil, mě se zrovna ta první část líbila víc:-) Ale určitě dojdu dalším posloucháním do stádia, kdy se mi to líbit přestane:-)
Pierre niko píše:Ani jedna z tech verzi se i doma nepodarila pustit. Asi mi chybi nejaky plugin. Je to skoda, protoze me to zajima. Uvidim, co se da delat.
To nevím, použil jsem tady v editoru funkci, která je pro vkládání ukázek určená... Každopádně když si mp3 z odkazu https://dl.dropboxusercontent.com/u/359 ... ukazka.mp3 uložíš ( klik pravým tlačítkem a "Uložit odkaz jako...") tak si to můžeš normálně pustit.

Pierre niko

Příspěvek od Pierre niko » 28 lis 2013 10:28

Asi zapracovala unava, stahnout to me nenapadlo. :wink: Dik, rad si poslechnu.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 28 lis 2013 14:22

prvni pisnicka z ukazky - kytary by mohly bejt mozna o malinko min brinkavy (jen muj vkus) - prijde mi, ze zbytecne rusi a spis by mely delat vic krovi - jak kdyby mix delal jesitnej kytarista :-) taky je tam hnusnej artefakt, ale to je mozna jen vada mp3
druha - mlaskani klapek je myslim fakt moc. kor u takovyhle "komorni" sestavy, by to melo bejt vychytany tak, aby v masteru tyhle veci byly eliminovany co nejvic. chvilema mi to prislo opravdu rusivy. ale jinak mi harmonika prijde hezky vzata. jen jako starej purista bych na ni zase povesil nejakej dolnofrekvencni monoizer (tone project basslane, napr.) a dole tomu dal rad. jsem v tomhle extremista, uznavam.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 29 lis 2013 07:18

biscuit píše:prijde mi, ze zbytecne rusi a spis by mely delat vic krovi - jak kdyby mix delal jesitnej kytarista
Nene, jsem basák, spíš se snažím, abych to náhodou nepřehnal s tou basou:-)
biscuit píše: mlaskani klapek je myslim fakt moc.
Zkusím s tím něco udělat. Osobně mi tam ty klapky nevadí, určitě bych je nechtěl zkoušet odstranit úplně, ale trochu míň by tomu možná opravdu pomohlo. Ale trochu se bojím, abych ten zvuk kvůli tomu nějak "nevykostil".
biscuit píše:jen jako starej purista bych na ni zase povesil nejakej dolnofrekvencni monoizer
Ač jsem, přiznám se, o něčem podobném neměl ani tušení, tak jen když si podle názvu představím co to dělá, tak vím, že to je dobrý nápad, díky za tip.

biscuit

Příspěvek od biscuit » 29 lis 2013 09:09

ad ta harmonika: nemam moc naposlouchany takovyhle veci (harmonika + vokal). tzn. nikdy jsem neanalyzoval u tech nahravek, jak moc jsou klapky slyset, ale neuvedomuju si, ze by me to nekde upoutalo/rusilo - a aby se kruh uzavrel, nestalo se tak, protoze jsem se na to nikdy mozna tak nesoustredil, jako kdyz jsem poslouchal to tvoje :-)

neco ted zkusim tady ze svyho archivu poslechnout a jeste napisu :-) jinak me napada, ze ti k tomu zesileni mlaskani muze necilene pomoct i kompresor.

Odpovědět