Názor na mix rock/metalové písně

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

Re: Názor na mix rock/metalové písně

Příspěvek od rastis » 29 bře 2014 02:16

dobry posun :) a teraz tieto iste gitary ja uz ich mas, tak nahraj este raz rovnako a navrstvi. a posledne co tomu chyba je dorobit priestory, reverby ako take... farby nastrojov su OK, aj ked bicie by este zniesli ;)

marylin

Příspěvek od marylin » 29 bře 2014 15:07

Rastis: dík za koment... ?lov??e, kdybych tam m?l ješt? dohrávat kytary, tak už m? z toho raní :)

Dneska jsem upravil bicí - zhlasil overheady, p?idal krátký reverb na celou bicí grupu, trochu jsem p?idusil basu sidechainem z kopáku...

Grupu kytar jsem poslal do krátkého reverbu a ten equalizerem o?ezal od spodu a trochu stáhl výšky. To cele jsem poslal ješt? do paralelní bicí grupy, kde to je hodn? komprimováno... Poslal jsem tam i grupu basy.

Na hlavní zp?v jsem p?idal clasic delay...
Kytarista v Renewal, vznikající domácí VAMI Sound Studio

rastis

Příspěvek od rastis » 30 bře 2014 00:48

komasix píše:...
bicí sou jak z igelitu ale to k tomu asi patří. comp a EQ...
toto stale plati aj o pleslednej verzii. aj ked od prvej verzie sa to doost zlepsilo :)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 04 dub 2014 20:36

První ukázka je 100% lepší !! možná bych se nebál dát celkově nahrávce nějaký prostor aby se to spojilo, nasimulovat to že to hraje spolu v nějaké hutnější místnosti. Normálně dát reverb v malém poměru na master.

marylin

Příspěvek od marylin » 05 dub 2014 22:03

Dík za názor... V čem se ti zdá konkrétně lepší? Zatím jsem na to od poslední ukázky nešahal...

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 07 dub 2014 09:06

No hlavně teda zvuk kytar, je mi daleko příjemnější v té první ukázce. A celkově to je takové kompaktnější.Jenom mi tam ještě chybí prostor nahrávky. Nějakým reverbem lehce nasimulovat větší hutnější místnost.
Zvuk bicích by se dal asi taky ještě nějak "domakat" ale nijak zásadně mi to nevadí. To už je věc jenom osobního názoru.Každý to cítí jinak. Celkově to hraje plně použitelně. 99% posluchačů, laiků tomu nebude mít co vytknout. Jenom pár bláznů na fóru "Audiozone" se dokážou v tom 1% babrat celé týdny :lol: To tak jenom na doplnění.. my tady na fóru jsme tak trochu blázni... Schválně si detailně poslechni různé nahrávky jakýchkoliv rockových,metalových světových hitů 70-90 let. Minimálně u poloviny se ti nebude líbit zvuk, tam bys vytáhl tohle, tam zase trčí tohle, tady je divný kopák, divný reverb atd... ale nikdo to neřeší protože ten song funguje jako hitovka. Na to se jaksi poslední dobou při honbě za exstrasuperspeciál zvukem zapomíná :wink:

vasek

Příspěvek od vasek » 07 dub 2014 10:21

Souhlas s Tonysem, ty kytary jsou v druhé ukázce horší. Abych byl upřímnej, znějí docela srandovně. Navrhuju vrátit se k verzi jedna a pořešit basu! Ke středové kytaře musí být pořádná basa, já ji skoro neslyším.
Celkově mám z těch kytar pocit, že to není nahrávaný mikrofonem, ale jak kdyby to bylo prohnaný nějakou simulační srágorou - zní hrozně placatě.

marylin

Příspěvek od marylin » 07 dub 2014 11:09

V první ukázce je na obou kytarách VST overdrive Maxon OD9. Frekvenčně byly ořezány někde na 170 Hz. V poslední ukázce je VST overdrive odstraněn, kytary jsou ořezány asi na 250 Hz a asi na třech místech je vyřezána úzkým Q z mého pohledu problematická frekvence...

Vašek: Dík za reakci.... Srandovně? Kytara vpravo snímač EMG 81 + Framus Dragon+ box Orange 412 s V30, kytara vlevo EMG 81 + Peavey 6505+ + ten samý box... Ono repro V30 + EMG snímač je celkově dost uječená a lehce chemická kombinace, ale zkrátka takový zvuk z toho lezl... Jinak na soundcloudu mám i ukázky surových neupravených náběrů, je tedy možné poslechnout co z toho lezlo... No ale možná se zde projevila má zvukařská nemohoucnost :-)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 07 dub 2014 12:07

Kytary nikdy ne?ežu pass filtrem takhle vysoko. O?ežu to tak na 60-70Hz a potom stahuju podle ucha shelwingem. Ale vždy poslouchám celou nahrávku.Jak to funguje v celé nahrávce. Nikdy neladím zvuk kytar "solo" Poslouchám kompletní nahrávku a pohybuju shelwingem. N?kdy vykousnu n?jaké st?edy které jsou mi nesympatické, ale vždy širokým "Q" .
Velice rád poslední dobou používám na kytary brutáln? nastavenou paralelní kompresi staženou ve stereu blíže k prost?edku takové skoro mono Lépe to funguje v monu.A poté to p?imíchnu lehce k master stop?. A nekomprimované kytary (nebo jenom lehce komprimované) nechávám hopsat po stranách v širokém stereu.
Tady je to také použito:

marylin

Příspěvek od marylin » 07 dub 2014 12:34

Tonysss dík za tipy, jsou to pro mě užitečné informace, určitě vyzkouším... Je možné, že jsem těm kytarám ubral zbytečně moc...

marylin

Příspěvek od marylin » 12 dub 2014 13:21

Tak jsem se v?era kone?n? po týdnu dostal do studia... U kytar jsem zmírnil ty radikální úzké ?ezy, o?ezal je asi na 60 Hz a pak jsem low shelfem stáhl frekvence od 130 Hz dole tak cca o 3 dbl... Zhlasil jsem baskytaru, aby byla více slyšet. Pak jsem ješt? z grupy kytar odstranil reverb, který se mi nelíbil, pá? oddaloval kytaru v místech kde hraje jen sama. Zn?lo to divn?. Na master jsem p?idal velice krátký, tém?? nepost?ehnutelný reverb...

Výsledek k poslechu zde:

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 13 dub 2014 21:23

Prosím tě co si provedl s těma bicíma ? :-) ti jsou teňounké jak niťka :-) kytary jsou už zase nazpět lepší ale.... opět jako celek vítězí tvůj první mix :-)
Takže asi odznova , kytary nechej tak. Ale ty bící to musí být pořádná nakompresorovaná mrda !! virbl musí dělat díru do hlavy. Kopák taky jenom tak jaksi cvaká a nic. Zkus se znovu zaměřit na bicí, chybí hutnost syrovost bordel. Ale nevím jestli to lze vytočit i ze samplů.
Ale jinak chválím po muzikantské stránce je to super.

marylin

Příspěvek od marylin » 14 dub 2014 07:35

Tonysss dík. I muzikantská stránka má své rezervy, ale v rámci možností jsme z toho chtěli vytřískat co nejvíc...

S bicíma jsem nic nedělal... Oni jsou takové už od začátku. Osobně mi např. ten kopákový "igelit", jak bylo psáno výše, vůbec nevadí. Chvíli jsem přemýšlel, jestli to neztučnit ještě nějakým jiným samplem, ale nakonec jsem od toho upustil. Ono totiž záměrem bylo vytvořit písničku, kterou se budeme prezentovat při hledání nových členů do kapely a to si myslím, že snad bylo naplněno...

Nechám to už tak a raději se zaměřím na nácvik a nahrávání další písničky. Tam zkusím ty bicí, kytary a zkrátka všechno udělat trochu líp...

Všem děkuji za rady, komenty a až zas něco vlastního natočím, tak to sem prdnu :)

vasek

Příspěvek od vasek » 14 dub 2014 09:01

No vida, kytary už jsou dobrý. Bicí jsou slabý, jak píše Tonys.

rastis

Příspěvek od rastis » 14 dub 2014 15:17

Tonysss píše:... Ale nevím jestli to lze vytočit i ze samplů.
...
ide :) vacsi problem, ako zvuk je pri samploch feeling by som povedal. navyse tie dnesne podladene verzie metalov a djent a neviem coho vsetkeho, sa podla mna uz ani realne nesnimaju, kopaky, snare, aj tomy su v tychto produkciach vyhradne sample.

Odpovědět