Názor na nahrávku bicích

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
nixx

Re: Názor na nahrávku bicích

Příspěvek od nixx » 18 črc 2011 21:54

blueevil píše:ani si nepopisal ake mikrofony a tchniku si použil, tažko ti niekto može takto radit
Kdyby na kopák použil Shure Beta 52, poradil bys mu něco jiného než kdyby to byla AKG D112? :-)
Výsledek je na světě, tak už je irelevantní řešit, čím to bylo nahraný.

Kopyto: bez zbytku kapely těžko něco soudit... mně ten zvuk jednotlivých bubnů takhle příjde hodně izolovanej a tenkej, radši bych soupravu slyšel víc z overheadů a měl tam víc masa. Ale se zbytkem kapely by to třeba zas bylo úplně jiný. Podle mě to nemá moc cenu řešit a "předmíchávat", dokud není zbytek. Sám ale moc zkušeností nemám, takže mě ber s rezervou :-)
Naposledy upravil(a) nixx dne 18 črc 2011 22:31, celkem upraveno 1 x.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 21:57

blueevil píše:ty maš take predstavy o nahravani človeče, to neni len tak...
To vím, proto jsem taky tady požádal o radu, leč z tvého příspěvku se mi jí nedostalo.
blueevil píše:ani si nepopisal ake mikrofony a tchniku si použil
A je to ve chvíli, kdy žádám o radu s mixem důležité? Použil jsem mikrofony a techniku, jakou mám k dispozici - což je samozřejmě low-end. Pokud jsi technikou myslel techniku snímání bicích, tak klasické close micing (sorry jestli neznám ten správný výraz), umístění mikrofonů bylo takové, kde se nám to zdálo zvukově nejlepší. U overheadů XY pozice s jedním namířeným na hi-hat a druhým na ride; room s přepnutou kulovou charakteristikou (po testech se nám jevila nejlépe) v místě, kde to znělo subjektivně nejlépe.
blueevil píše:v skušobni bez arzenalu pristrojov sotva natočiš bicie, ako si predstavuješ v tomto štyle čo hrate
Nehodlám nahrávat nahrávky aspirující na Anděla, ale poslouchatelné demo se dá ve zkušebně (která je fakt zvukově dobrá) natočit, v tom s tebou nesouhlasím...
blueevil píše:preto som ti navrhol ten drummer, ktory ti tu plochu vyplni
Proti dobře udělaným softwarovým bicím apriori nic nemám, ale byl by nesmysl nahrazovat jimi dobrého bubeníka...

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 črc 2011 22:08

blueevil píše:ja myslim že nervy su podstatne k tomu aby sme sa niekde dopracovali, samozrejme zavisi aj s kym komunikuješ.ten kto sa chce dopracovat k dobrym vysledkom ta určite bude počuvat, lebo je profik, nie amater.keby takto niekto reagoval u mna v študiu, tak ho pošlem do pí*** a som presvedčeny, že všade je to rovnako
dopracuje se nekam, pokud budes schopnej mu i za cenu tech nervu rozumne poradit, coz se zatim nestalo (zatim jsi ani nebyl schopny si precist, jakym zpusobem to tocil).

kopyto

Příspěvek od kopyto » 18 črc 2011 22:09

nixx píše:Shure Beta 52
Ten je zatím na wishlistu, všechny moje mikrofony dohromady stály tolik, jako Beta 52...měl jsem štěstí na 50% slevu:-D Jinak díky za názor, nad "masem" se zamyslím a zkusím, budu si s tím určitě dál hrát...

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 18 črc 2011 22:13

no tak ono nejde len o 8 mikrofonov , ale aj ake tie mikrofony su .. tiez som pri zivej standup comedy nasminal taku vokalno zabavnu kapelu a myslel som ako im to pekne zmixujem (nazivo to hralo celkom OK) .. ked som ale balil mikrofony , zistil som , ze su to Behringer .. a doma som zistil , ze to aj ako behringer hraje :D .. viac menej nepouzitelne ..

blueevil

Příspěvek od blueevil » 18 črc 2011 23:30

nixx píše:
blueevil píše:ani si nepopisal ake mikrofony a tchniku si použil, tažko ti niekto može takto radit
Kdyby na kopák použil Shure Beta 52, poradil bys mu něco jiného než kdyby to byla AKG D112? :-)
Výsledek je na světě, tak už je irelevantní řešit, čím to bylo nahraný.

na bicie sa da použit hromada mikrofonov, nielen odskušane verzie. častokrat inym pristupom, mikrofonom docieliš charakteristicky sound a o to sa pokušam ja. Rakuske AKG su špičkou, samozrejme, ale tiež musiš aj vediet aky preamp na to použiješ a aky chceš zvuk z toho dostat. ja použivam na mikrofony nielen TL audio. tiež to nieje dobre všetko mastit do lampovych skriniek. čudoval by si sa, ale take Audix tiež nehraju zle, ked vieš ako na to.to maš ako s Neumannom a pritom existuju tiež značky, ktore su super a o nich sa nevie, napriklad: Sontronics. je dobre to kombinovat. len na overhead použivam šest roznych mikrofonov. bicie Mapex
pokial to nahraval na DAW ako stopu, tak to može nahrat predsa znovu

zazz

Příspěvek od zazz » 19 črc 2011 00:43

prijde mi skoda, ze ty bici hrajou skoro mono

Pridal bych daleko vic overheadu, jednak plechy jsou malo a mohlo by to dodat trochu vic prostoru

Kopaku chybi lehkost a atak, to by mozna slo zpravit ekvalizerem

Srotak je divnej.Z toho vseho je na tom nejhur. Prijde mi ze mikrofon byl hodne blizko blane. Celkove je dost tenky a struneni neni v podstate slyset. Taky mi prisel trochu v nepomeru kant vs. srotak.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 19 črc 2011 11:28

Díky za názor.
zazz píše:Pridal bych daleko vic overheadu, jednak plechy jsou malo a mohlo by to dodat trochu vic prostoru
To jsem udělal a určitě to byl dobrý nápad, myslím, že to docela dost prostoru dostalo. K tomu související otázka: řežete dole OH a room, nebo je to nějaký "zvukařský hřích"? To byl asi důvod, proč jsem je tam v prvním mixu tolik neměl, zkrátka mi tam něco nesedělo, ale od té doby co sem je dole "zaříz" jsem si mohl dovolit je přidat mnohem víc. Subjektivně se mi to tak líbí víc, tak jsem zvědavý, co na to řeknete.
zazz píše:Celkove je dost tenky a struneni neni v podstate slyset.
Nepochybně by mohl být mnohem "masitější", pokusil jsem se s tím něco udělat, ale ještě to není tak, jak bych si představoval. Ale s tím struníkem je to těžší - je to zkrátka bubeníkův zvuk, kde ten struník skoro není - a naživo to funguje fakt super, tak se mi zatím nechce tvořit nic umělého - ale pokud to v celkovém mixu nebude fungovat, možná mi nic jiného nezbude...

Tady tedy obě verze:
http://mp3.abused.cz/memory.mp3
a nová:
http://mp3.abused.cz/memory2.mp3

Snad je tam aspoň trochu posun dopředu a ne někam do strany...nedejbože zpět:-)

boro

Příspěvek od boro » 19 črc 2011 12:46

Doporucujem triggering kopaku a rytmicaku, pripadne prechodov. V tvojom pripade to viac pomoze, ako uskodi. Da sa to elegantne urobit aj real time.
Toto je SSD Trigger, ale je tiez vela jednoduchsieho freewaru na to.
Obrázek

kopyto

Příspěvek od kopyto » 19 črc 2011 13:16

Díky za tip, možná na to nakonec dojde - ale zatím je pro mě prospěšnější se vrtat v nastaveních EQ a compu a hrát si s tím zvukem, abych se alespoň něco naučil; samply přijdou na řadu až bezradnost přeroste únosnou mez:-)

kexik

Příspěvek od kexik » 19 črc 2011 14:03

imo je ten naber na demo celkom v norme a vymiesat to pojde... skus nazdielat kusok vsetkych stop a skusime...

jackies

Příspěvek od jackies » 19 črc 2011 14:50

kopyto píše: a hrát si s tím zvukem, abych se alespoň něco naučil; samply přijdou na řadu až bezradnost přeroste únosnou mez:-)
Moje řeč, natáčení živých bicích a vůbec i jiných nástrojů je už vyšší level, a ústupek v podobě použití samplů (byť naživo nahraných přes trigery) je už krok zpět. Pak to svádí i k jiné editaci ....
To umí každý knedlík.
Když to jde, a máš možnost točit živě s živým nástrojem, a pracovat s tím materiálem, tak neustupuj ač to nezní ze začátku jak by sis přál.
Ono se to časem dostaví.

kopyto

Příspěvek od kopyto » 10 říj 2011 12:00

Takže nahrávky se po letních peripetiích přeci jen trošku hnuly, už máme i další nástroje a chybí jen zpěv:-) Původní nahrávku bicích jsem úplně zgruntu přemíchal, bohužel hlavně kopák a rytmičák bych teď nabíral jinak, ale to už teď nezachráním... Předem díky za názory a postřehy.

http://dl.dropbox.com/u/35993045/studio ... ory_01.mp3

rastis

Příspěvek od rastis » 10 říj 2011 12:10

kopyto píše:Takže nahrávky se po letních peripetiích přeci jen trošku hnuly, už máme i další nástroje a chybí jen zpěv:-) Původní nahrávku bicích jsem úplně zgruntu přemíchal, bohužel hlavně kopák a rytmičák bych teď nabíral jinak, ale to už teď nezachráním... Předem díky za názory a postřehy.

http://dl.dropbox.com/u/35993045/studio ... ory_01.mp3
vela hajtky, malo overheadu ostatneho a ten rytmicak este skus prehodnotit tiez, od zakladu :)

kexik

Příspěvek od kexik » 10 říj 2011 12:21

to neni rytmicak ale kopa tenkych preglejok, do ktorych dakto tlcie ceruzkou... pomery viz rastis, pridam ze kopak nema tlak, mas tam strasne moc gitar v pomere k rytmike. basa ma tiez rezervy ale aspon na prve pocutie nevadi

Odpovědět