Pomoc s mixem - rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Amorph
Moderátor

Pomoc s mixem - rock

Příspěvek od Amorph » 16 kvě 2011 16:40

Zdravim, mam tady dalsi skladbu sve kapely Disabled. Pred par tydny jsme nahravali druhou pulku alba a tohle je jedna vec, u ktere mam pocit, ze uz to snad docela hraje jak by melo. Ale nemam moc odstup, takze budu rad za jakekoliv nazory a pripominky, diky!

jestejednou-mix171 Aktualni mix
jestejednou-mix200

matucha

Re: Pomoc s mixem - rock

Příspěvek od matucha » 16 kvě 2011 18:26

Vic strun na virblu bych cejtil.

Zpev mi pride zbytecne "pionyr v pozoru", kurna co to je za emoci? ;)

Kopak a basa nejsou zrovna dvakrat vyreseny. Virbl je mozna moc tezkej potom. Vahu basy bych dal do harmonickejch, kopak udelal tezkej.

boolocks

Příspěvek od boolocks » 16 kvě 2011 19:21

Ty bicí určo nehrajou tak jak mají, a zpěv mi přijde málo - možná by to chtělo se na něj podivat i nějkym eq...zkus to porovnávat s něčim podobneho stylu... jak jsem to poslechl, tak mi to přišlo jako guláš - nedokážu se soustředit ani na zpěv, ani na bicí, ani na ostatní instrumenty...

biscuit

Příspěvek od biscuit » 16 kvě 2011 19:52

ty jo amorphe, vzhledem k tvejm kvalitam je to fakt slaby. bici jsou takovy plochy, mdly.. rek bych uplnej opak toho, cos sem daval minule - ta nejaka kapelka na bandzone.. ostatni veci mi prijdou ok. samozrejme zpev ala cobain by mi do toho sedel taky asi vic ;) ale to se zvukem nesouvisi

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 16 kvě 2011 21:39

Bicie nahrat cele este raz, tam je hlavny problem. Ako si to nahraval, popis rozlozenie mikrofonov a miestnost v ktorej si to robil, skusim poradit? Zneju neprirodzene, ako z nejakej zlej samohrajky. Ten spev treba urcite prerobit, vyraz sa nehodi k hudobnemu zanru.

matucha

Příspěvek od matucha » 16 kvě 2011 22:04

Myslim, ze nahravat nic znovu nemusi... jen to jinak michat by pomohlo. Uplne prirozeny bici urcite taky nemel za cil. Zpev je uplne bez stavy a nazoru a je to vec, kterou nejde nijak dopatlat, to tam proste je nebo neni. Takze sup sup sup hledat nejakou presvecivou polohu.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 16 kvě 2011 22:24

Diky za poslech a pripominky. Zkusil jsem to podle toho trochu upravit, je to lepsi?

jestejednou-mix175

ReaktoplazmAR

Příspěvek od ReaktoplazmAR » 16 kvě 2011 22:57

ja mám pocit že zbytočne moc počujem hajtku oproti zbytku skladby, hlavne v prvej minute mi to tak príde, možno je to len tým jej monotonnym rytmom.. ten efekt (phaser?) čo si pridal na vokal oproti predošlej ukažke mi tam nezapasoval, a aj rytmičak mi znie v tej predošlej lepšie.. celkovo mám dojem že ten mix171 mi tu hrá lepšie..
ked som si prvý krát vypočul mix171 tak jediné čo ma k zvuku napadlo bolo že to hrá jak starý punk-rock, ale po novom.. (aj som to chcel napísat ale rozmyslel som si to :) .. 175 už hrá modernejšie... ale čo je lepšie ???? neviem..
to som ti asi moc nepomohol.. ale pesnička je to pekná

matucha

Příspěvek od matucha » 17 kvě 2011 00:15

No moc me to vlastne nebavi, bici mi znej nejak odpojene, kopak basa mi furt este nefacha. Kopak by asi snes vic pevnosti od khz vejs (plus tecka). Jak moc hipassujes plechy? Znej tence a trochu mimo bici. Vubec mi v tom chybej stredy/spina co by tomu dodal dobrej room, mozna bys moh neco malo ziskat nahranim mistnosti skrz repraky (verbem nenahradis).

Chorus na vokalu... to hazi do 80tek zbytecne. Ale asi to zakrylo neco z ty prkennosti.

bluerecording

Příspěvek od bluerecording » 17 kvě 2011 06:54

matucha píše:No moc me to vlastne nebavi, bici mi znej nejak odpojene, kopak basa mi furt este nefacha. Kopak by asi snes vic pevnosti od khz vejs (plus tecka). Jak moc hipassujes plechy? Znej tence a trochu mimo bici. Vubec mi v tom chybej stredy/spina co by tomu dodal dobrej room, mozna bys moh neco malo ziskat nahranim mistnosti skrz repraky (verbem nenahradis).

Chorus na vokalu... to hazi do 80tek zbytecne. Ale asi to zakrylo neco z ty prkennosti.
Preto som sa pytal ako tie bicie nahraval....

kexik

Příspěvek od kexik » 17 kvě 2011 07:44

nemali ste tam predtym ineho spevaka? toto je dost horor imo

Bedobus

Příspěvek od Bedobus » 17 kvě 2011 10:22

Mne sa paci viac prva verzia. Druha je sice cistejsia ale nezije. Jedine kde vidim problem je kopak/basa. Kopaku a base chybaju kontury. Tomy by som dal viac do strany. Solak ma moc transientov, mozno by som ich ubral trochu kompresorom aby vyniklo telo. So spevakom neviem co by som robil. Mozno by pomohlo ho zdvojit.

delay

Příspěvek od delay » 17 kvě 2011 10:25

Mě to hází error, takže to nemohu poslechnout.

delay

Příspěvek od delay » 17 kvě 2011 21:14

Dej si od toho pauzu Marťas, tohle je fakt překvapivě špatný... Řekl bych poměrově i frekvenčně. Bicí mi přijdoumoc zmáčklý a bez dechu - ty předchozí - nedávno zde prezentované Disabled kousky zněly líp. Vždycky se nedaří...

vras

Příspěvek od vras » 18 kvě 2011 01:20

Overmixed, pauza je to prave:) Jen jeste poznamka k bicim, pokud to neni extremne prekomprimovane, tak mne to skoro pripada, ze bubenik vubec nezna pojem dynamika. V tom pripade asi lepsi prehrat. Zpev dtto, zkusit potlacit popove manyry, jeste se popr. zamyslet nad textem a nafrazovanim

Odpovědět