Pomoc s mixem - Rock

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2008 01:30

ok, paintball uz ma spodok. este tam mas peknu rezervu na multiband, ktory ti natisne stredy a odstrani to prazdno okolo vokalu a na zdvihnutie rms na rozumnych -10dB (beztak tam nemas ziadnu dynamiku ako v kazdej rychlej gitarovke s narvanymi gitarami)

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 20 pro 2008 09:00

Díky, a mohl by si zkusit to prohnat nějakým master multibandem ? pro ukázku jak moc to mám natlačit? vždycky když se pokouším o master.Aby to mělo stejnou hlasitost jako podobné ,ale profi nahrávky, tak to nějak nedopadne a samotný mixdown se mi líbí vždycky víc :-) ,tak nějak to začne houpat v dynamice a začne to být moc protivně středové až zkreslené na středech.Těch -10db je průměrná hodnota? která je běžná ? I současném moderním natlačeném až přetlačeném stylu masteringu ?
Např. nové album Metallica , mě to příjde až moc....

matucha

Příspěvek od matucha » 20 pro 2008 11:09

Nemel sem to cas poslouchat, ale musim tu zopakovat svuj nazor... mix by mel byt dobry sam o sobe i bez pouziti multibandu na mastru. Proc vlastne ladit pomery veci v mixu, kdyz je pak "premicha" multiband? Multiband je obcas dobry mit na nejaky zachrany, ale takhle...

Drumer

Příspěvek od Drumer » 20 pro 2008 11:13

nějak se tam místy ztácí kopák,určitě bych ho přidal,jinak zvuk pěkný

kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2008 11:16

matucha píše:Nemel sem to cas poslouchat, ale musim tu zopakovat svuj nazor... mix by mel byt dobry sam o sobe i bez pouziti multibandu na mastru. Proc vlastne ladit pomery veci v mixu, kdyz je pak "premicha" multiband? Multiband je obcas dobry mit na nejaky zachrany, ale takhle...
no to je sice pravda ale on ten paintball zachrany potrebuje. pretoze basov je moc a basa-bicie stale nie su optimalne. na druhej strane predpokladam ze tonnyss ma problem s posluchom, takze lepsie to vymiesat nedokaze

matucha

Příspěvek od matucha » 20 pro 2008 12:04

Ja sem vcera narychlo poslouchal ten jeho orig a co si tak matne pamatuju, tak tam bylo moc sub-basu... vic mi v hlavne nuvizlo.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 20 pro 2008 13:00

No mám Dynaudia pasivní Bm5 , a k tomu A500 koncák,
A popravdě řečeno míchat na tom něco subbasového je vcelku problém.Nevím jestli to řešit subbasem,když nemám ideální místnost.Nebo raději jinýma bednama s 8".Měl jsem Tapco S8 a sice to mělo basy ale moc čitelné nebyly.
Popřípadě mě napadá jěště jedna myšlenka pořídit si něco komerčního na kontrolní poslech. např Logitech Z-2300.
http://www.tomshardware.com/reviews/logitech-z,917.html
Kde by se dalo možná poznat jestli už to není moc subbasové.
Lidi to na tokových bednách a domácích kinech nejčastěji poslouchají.
Je to asi to nejlepší co se dá k PC pořídit.
Slůchadlá jsou taky na pocit subbasů špatný. Mám DT770.

A nebo máte někdo zkušenost s SW EMU PS12 ?
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... /ps12.html
Líbí se mi na tom že to jde lehce bypásnout nožním spínačem.A požívat SW opravdu jenom na kontrolu subbasového pásma.

kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2008 14:20

hmm... tak to nebude posluchom ale posluchacom... proste si popri miesani obcas pusti nejaku referencnu nahravku, a hlavne men hlasitost (potichu-nahlas) a nepracuj na jednej veci dlho, usi sa unavia a zvyknu si na konkretny zvuk. s tym mam tiez problem, casto sa s nejakou vecou serkam do noci, pustim si to rano a je to uplne zle

matucha

Příspěvek od matucha » 20 pro 2008 15:09

Si kup dobry sluchatka na kontrolu tehle veci... je to jinej poslech, bez vlivu mistnosti. Me obcas pomaha, kdyz uz neco delam prilis dlouho a prilis sem si zvyk a vsechno mi zni uz stejne "spatne" at uz delam cokoli.

No a samozrejme odstup je dulezitej.

Muzes popremejslet o subwooferu. Ale s tim vedomim, ze umistit sub v mistnosti, aby dobre spolupracoval s bednama neni nic jednoduchyho a rychlyho.

Ber to ale tak, ze ty subbasy nejsou jedinej problem na svete. To uz nejak ohlidas. Rock neni na subbasech postavenej. Takze by pro tebe mela platit poucka, ze jestli ti to nehraje kdyz das hipass na 60Hz, tak je neco spatne. Coz teda plati skoro o jakykoli muzice.

kexik

Příspěvek od kexik » 20 pro 2008 15:45

matucha: dt770 by mali mat slusne basy, pocul som ich sice naposledy pre par rokmi ale bolo to dobre

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 20 pro 2008 20:55

Ok díky , s tím poslocháním referenčních nahrávek je to pravda.. to nedělám a docela často míchám třeba 3 hodinky v kuse a to je moc... ušiska musej být už totálně blbý...
Docela docházím na to že je to vlastně jenom o poslouchání a poslouchání... žádné poučky a doporučení jsou k ničemu pokud nemáte pořádně naposlouchané svoje bedny a hodně kvalitní nahrávky od kterých se člověk má učit a snažit se jim vyrovnat.
Je to moje teprve třetí kapela kterou jsem nahrával.
A tohle je vlastně první která docela šlape... :-))
Zjistil jsem při míchačce že zpěv byl nahráván asi ve velké vzdálenosti od mikrofonu bylo to 20-30 cm, nepohlídal jsem zpěváka a docela tam chybí spodek hlasu a převládá ten rádiový charakter kolem 1khz.A už tam jde trochu slyšet i místnost :-( ... Mikrofon byl AT 4040.
Příště si na to musím dát bacha, když se snažím jakkoliv ekvalizovat zpěv tak mi to příjde nepřirozené.

díky moc....

A kdo toho jěště namá plné zuby....dnešní mixdown :
http://www.dastudio.kvalitne.cz/Paintball3.mp3

Opravdu díky moc.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 pro 2008 22:09

Tak jsem se dneska poprve dostal k tomu vyzkouset UAD a rozhodl jsem se nasadit ho na tenhle mix.

Tady je vysledek asi hodiny a pul prace - na hlase Fairchild, precission deesser a LA-2A, na kytarach Fairchild, Pultec pro a Precission Multiband, na masteru Precision eq. LA-2A je fakt malej zazrak:)

AllIWant mix UAD

safa
Profesionál

Příspěvek od safa » 20 pro 2008 22:15

Tonysss píše: A nebo máte někdo zkušenost s SW EMU PS12 ?
http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... /ps12.html
Líbí se mi na tom že to jde lehce bypásnout nožním spínačem.A požívat SW opravdu jenom na kontrolu subbasového pásma.
... pokud si ho chces vyzkouset muzu to zaridit, mam jeden "pujcovaci".
Freelance zvukař, uživatelská a prodejní podpora u Audiopro s.r.o.
http://www.soundman.cz | http://www.audiopro.cz | http://www.zvukarskaskola.cz

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 20 pro 2008 22:20

Tonyss: To tvoje mi prijde docela v pohode. Sice tomu neco chybi, ale nejak nedokazu rict presne co, nejspis to bude hodne mensich nedotazenych detailu. Mozna vic tela kopaku, vic spodku virblu, virblu taky trochu chybi takovej nejakej "snap", hlasu taky neco chybi, ale celkove to v zasade docela slape. Jinak nic ve zlem, ale pro priste by asi bylo lepsi si zalozit nove tema. Takhle v tom bude zmatek.

Odpovědět