Pomoc s mixom "metal"

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Wohma

Re: Pomoc s mixom "metal"

Příspěvek od Wohma » 09 pro 2009 11:12

Myslim, ze za tuhle kvalitu by se nemuseli stydet ani na vydani CD, pokud se to doladi a pokud si pripadne nechaji udelat profi mastering.

cacher

Příspěvek od cacher » 09 pro 2009 15:18

Dik za nazory:) V tyhle kapele nehraju, jen je nahravam... na http://www.bandzone.cz/unaffectedevolution jsou vsechny nahravky co jsem s nima delal od uplnyho zacatku- jak myho nahravani tak vzniku jejich kapely. Akorat myslim,ze konkretne tenhle song tam neni,protoze to davali jeste nekomu jinymu na mix ...nazor necham na vas, ja si logicky stojim za svoji verzi:)
K tem nastrojum,tak basa byla brana do linky a ten zvuk se mi moc nelibi,prave pro tu nekonkretnost. Basak ma celkem slusnej aparat (warwick amp+mesa powerhouse 4x12),tak to priste vezmu i mikrofonem. Co jsem to tak testoval,tak tudy by mohla jit cesta k znacne lepsimu zvuku basy. U bubnu mam asi nejvetsi problemy, je to nejaka nizka rada Perl a v mizerny mistnosti, rytmicak je nahravanej jen pres mikrofon z vrchu (SM57)(na bottom mic jsem nemel dost vstupu na zvukovce) a dost mi do nej leze hajtka. Abych to trosku napravil,tak je na nej pridanej sample a asi by chte doladit triggerovani,proto nejspis ta nerovnomerna dynamika. Vubec porad nejak bojuju s hajtkou prijde mi strasne hlasita a nevim jestli je to problem toho cinelu, bubenika nebo umisteni mikrofonu/akustiky mistnosti.
Ve zkratce popis nahravani:
Bici- kick akg d112
snare sm57
tom sm57
floor tom sm58
OHs 2x rode NT1a
Basa- linka
Kytara- LTD Eclipse 1000>TS808>Framus Cobra+Mesa 4x12> SM57 a rode NT1a
maji jednoho kytaristu,takze nahrany 2x (L a R), zadny vrstveni
Zpevy- Rode NT1a
nahravany u me v pokoji bez akustickych uprav, zpevak zpiva z cca 0,5m,takze to dost bralo tu mistnost a kdyz jsem tam pridal nejakej umelej reverb,tak uz to je asi celkove moc. Plus NT1 ma na hlas dost tenkej zvuk,ale lepsi/jinej mic nemam.

Zvukovku jsem mel m-audio nrv10, na tu jsou nahravany ty bici a basa. Nez jsme to dotocili,tak jsem si poridil TC Konnekt 48+focusrite octopre, pres ten konnekt jsou pak nahravany kytary a zpevy. A taky to pres to micham, monitory mam fostex PM1.
Kdyztak sem pak hodim syrovej mix bez toho ozonu, to splacnuti podle me dost dela ten ozone...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 09 pro 2009 15:32

Jsou "profesionalni" nahravaci studia, ze kterych lezou i horsi zvuky, myslim, ze to je velmi slusny vysledek. Hod to sem urcite bez toho ozonu.

ad hajtka: dost mozna je to kombinaci vsech tech faktoru :)

P.S.: Pokud mas cistou linku z basy, muzes ji vzdycky prohnat tim aparatem a sejmout.

cacher

Příspěvek od cacher » 10 pro 2009 00:46

Tady je jeste ten samotnej mix bez Ozonu a dalsich veci. http://dl.dropbox.com/u/847314/Music.mi ... ixonly.mp3 Kdyz jsem to ted poslouchal,tak je to takovy rozpadly,asi tim ze kdyz jsem to michal,tak jsem mel na vystupu celou dobu PSP MixSaturator, za nej jsem pak nakonec dal ten Ozone...

vasek

Příspěvek od vasek » 10 pro 2009 13:48

cacher: dobrá práce, na to vybavení, co máš. Samozřejmě velkej díl patří kapele, která hraje docela dobře a má sama dobrej zvuk. Nejamatérštěji asi působí ta hajtka, bohužel moc tenká. Někdy se mi zdá, že vokálu je až moc, ten reverb na něm je sice trochu divnej, ale mně se to líbí, je to zajímavý.

Odpovědět