Pomoc výběrem- 15W lampové kombo na kajtru

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
kexik

Re: Pomoc výběrem- 15W lampové kombo na kajtru

Příspěvek od kexik » 16 led 2010 19:35

ono je tu este variant pod + lubovolne izbove audio a riesenia podobneho druhu (sansamp, vamp atd atd, proste preamp s fx, do ktoreho sa strci gitara a z ktoreho lezie linka). na hranie v obyvaku to mozno nie je uplny ulet. btw ten mnou spominany ga15 ma naprosto solidny zvuk na sluchatka a oplyva sluchatkovym vystupom... je to radovo lepsie nez na vstavane repro

delay

Příspěvek od delay » 16 led 2010 21:13

kexik píše:ono je tu este variant pod + lubovolne izbove audio a riesenia podobneho druhu (sansamp, vamp atd atd, proste preamp s fx, do ktoreho sa strci gitara a z ktoreho lezie linka). na hranie v obyvaku to mozno nie je uplny ulet. btw ten mnou spominany ga15 ma naprosto solidny zvuk na sluchatka a oplyva sluchatkovym vystupom... je to radovo lepsie nez na vstavane repro
SansAmpy mám dva, stejně jako FX HW simulace a myslím že lepší než POD, ale ten zvuk se mi prostě nelíbí, ale je pravda že používám jen linku (jestli se něco podstanýho změní nákupem aparátu nevím, kdyžtak si budu sypat popel na hlavu). Jasně, celkem bych to zkousnul ale teď když možná dopne nějaký live, tak potřebuji ampec tak jako tak, no a to lepší nahrávání doma by měl být podstatný BONUS.

Jinak díky všem za podněty.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2010 00:15

V létě jsem koupil tuto hlavu do Egnater, ale dělají i verzi kombo. Mám různé boxy, tak jsem pořídil jen hlavu, která je i levnější.

Dá se použít jak na nahrávání tak i do klubu má měnitelný výkon 1W-20W
Pravděpodobně nějaký atenuátor, který ale skvěle funguje. Charakter a funkčnost lampy dokonale zůstává i při výkonu cca 5W (což je na cvičení a nahrávání doma ideální).
Má i přepínač mezi lampami - tedy získáš více charakterů zvuku - americký nebo britským charakter.
Zvuk je vážně nádherný. Mrkni třeba na dema nebo youtube.
Jinak Vox AC15 řve jako kráva :-) (skvělý zvuk, ale na doma to rozhodně není).

http://www.thomann.de/de/egnater_rebel20.htm
Obrázek

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 led 2010 00:29

Aaaa, konecne vlastnik! Uz jsem o tom Rebelovi psal, casem ho mozna taky poridim, ses s nim teda spokojenej, SoundsFine? Nejaky postrehy, chybky, vychytavky?

delay

Příspěvek od delay » 17 led 2010 00:39

Na Egnater fakt nemam, to by prichazelo v uvahu ve druhe fazi.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2010 00:41

Jsem s tím dost spokojený. Už jsem toho taky dost prostřídal a konečně mám něco, na čem můžu nahrávat i o půlnoci a nikoho neobtěžuji hlukem.
To podstatné je ale zvuk. Zvuk je vážně krásný a zachovává si polnost a pevnost i při nižší výkonu lampy cca na 5W. Funguje i lampový přepínač mezi charakterem zvuku, takže jednou nahrávám rif na 6V6 podruhé na EL84 a výsledek stojí za to. Původně jsem chtěl Buginu 50W s přepínačem atenuátoru na 5W, ale po přepnutí na 5W to prostě znělo jak za zavřenými dveřmi ...bez výšek bez dynamiky (na 50W samozřejmě hrála nádherně).
Za to, co to všechno dává a splňuje, je cena úplně senzační.

delay

Příspěvek od delay » 17 led 2010 01:07

Věřím, vypadá moc moc krásně, ale já už bych neměl na ten BOX :cry: . Myslím, že budu muset risknout tranďáka od Fendera a udělat si aspoń malou představu o tom, jak se vubec bude chovat bedna u mě doma.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2010 01:25

Je to o vkusu a osobních preferencích.
Blues Junior jsou krásný šedesátky a čistý jazz.
Ta "AC15CC1 Vox Custom speaker" je vlastně levná verze skutečné AC15 s repro "Celestion Alnico Blue". cena s repro Celestion je ještě o desítku (cca 25t) vyšší než u ořezané AC15CC1Vox, která se sice tváří jako AC, ale hraje a chová se dost jinak. Myslím, že když AC15, pak jedině s repro "Celestion Alnico Blue" to ostatní je jen pouze obchodní tah firmy. Jinak je velká škoda, že Vox kompletně přesunul výrobu i svých nejdražších modelů do Číny. Alespoň nejvyšší řada Heritage měla zůstat v Anglii :( Fakt takový počin nechápu a vadí mi.

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2010 01:43

delay píše:Věřím, vypadá moc moc krásně, ale já už bych neměl na ten BOX :cry: . Myslím, že budu muset risknout tranďáka od Fendera a udělat si aspoń malou představu o tom, jak se vubec bude chovat bedna u mě doma.

Myslím, že kytarový zvuk a kytarové hraní se bez lampy neobejde, to prostě nefunguje.
Je ale bohužel fakt, že za 15 tisíc koupíš maximálně dobrou hlavu nebo dobrý repro.
Na dobrý lampový kombo padne cca 25t.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 led 2010 01:45

delay píše:Věřím, vypadá moc moc krásně, ale já už bych neměl na ten BOX :cry: . Myslím, že budu muset risknout tranďáka od Fendera a udělat si aspoń malou představu o tom, jak se vubec bude chovat bedna u mě doma.
No ale kdybys ted poridil nejakou provizorni bednu a treba za pul roku k tomu dokoupil nejaky dustojny box, tak bys mel uplne brutus sestavu.

SoundsFine: Diky za report :)

SoundsFine

Příspěvek od SoundsFine » 17 led 2010 02:36

Wohma: máš naprostou pravdu, šetřit je v tomto případě je nesmysl a v podstatě vyhazování peněz, protože kompromisy jdou proti zvuku.

Zkoušeli jste někdo už Orange Tiny Terror Combo ?
http://www.muziker.cz/default.aspx?Oran ... d_id;12839

delay

Příspěvek od delay » 17 led 2010 07:58

Dobře, já to chápu, ale ty peníze prostě nemám. Muj rozpočet je 10tis. (takže sem puvodně planoval ty 15W lampace z druhy ruky). Vim, ze to bude kompromis jako prase, ale jako verim, ze to bude aspon lepsi nez lajna... Dik.

rastis

Příspěvek od rastis » 17 led 2010 10:38

SoundsFine píše:J...Původně jsem chtěl Buginu 50W s přepínačem atenuátoru na 5W, ale po přepnutí na 5W to prostě znělo jak za zavřenými dveřmi ...bez výšek bez dynamiky ...
to je fakt - MB (5:50 Express) zneje na 5W priserne. ale v plnom rezime zneje slusne aj pri najnizsich hlasitostiach, v podstate ako vsetky mesicnacke koncepcie typu Mark...

rastis

Příspěvek od rastis » 17 led 2010 10:46

delay píše:Dobře, já to chápu, ale ty peníze prostě nemám. Muj rozpočet je 10tis. (takže sem puvodně planoval ty 15W lampace z druhy ruky). Vim, ze to bude kompromis jako prase, ale jako verim, ze to bude aspon lepsi nez lajna... Dik.

za 600 - 700€ kupis stare kombo MB Caliber 50+. verzia s EL84 ma velmi zaujimave ciste a poloskreslene zvuky. v podstate s tymi lampami to moze davat nejakych 30W a je to realne dost tichy aparat. aj pri izbovych hlasitostiach sa dobre sprava, ma peknu dynamiku aj farbu zvuku. nevyhodou je, ze konkretne EL84 verzia sa zle sprava na vysoke gainy pri velkych volume, zato som nedavno taku hlavu predal. ale ak som spravne pochopil, ty po vysokych gainoch a volume nejdes... ...

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 led 2010 12:58

Ted me jeste napada, ze na bazarech celkem casto byva Mesa Boogie Studio 22, videl jsem ho uz i za 16 tisic v kombu, to by taky mohlo byt slusne reseni, ale jak hraje na pokojovou hlasitost, to nevim.

Odpovědět