Pomoc výběrem- 15W lampové kombo na kajtru

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
rastis

Re: Pomoc výběrem- 15W lampové kombo na kajtru

Příspěvek od rastis » 17 led 2010 13:58

hentie vsetky markove mesy vedia robit skvely zvuk uz aj s osimulovanym holym preampom, takze na izbove hlasitosti su velmi vdacne. aj volume na mastroch mavaju s prijatelnym priebehom, ze nemavaju prilis velke skoky v hlasitosti na zaciatku drahy. to Studio 22 nepoznam, ale Mark II, III aj Caliber 50+ sa tak spravaju.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 17 led 2010 14:01

Na druhou stranu mel jsem tu cest hrat na SImul-Class Mark III a hralo to hodne nahlas uz nekde na 2ce :-) A hodne nahlas ted myslim zkusebnovou hlasitost.

rastis

Příspěvek od rastis » 17 led 2010 14:07

vsak OK, ale ta izbova hlasitost sa tam nastavit da bezproblemu, + konkretne MK III tam ma este nejake deep kompenzovaky, nech to ma aj potichu nejake telo. to Studio 22 to mat asi nebude, ale som si na 90% isty, ze potichu to zahra slusne.

delay

Příspěvek od delay » 18 led 2010 21:30

Takže v současné chvíli se rozhoduji mezi:
CRATE V18 112 + dodačnou úpravu u pana Zemena (výměna reverbu, korekcí atd.), kterým sem dal předsot před Valve King od Peavey (těch negativních ohlasů na clean kanál bylo fakt hodně)
nebo trochu koukám po Marshall VALVESTATE S80, Model 8240 STEREO CHORUS, kterej je zrovna k mání na bazaru (celej život nějak nevim proč nemam rad Marshall a ted bych si jeden kupil?)
Frontman 212 od Fendera se mi zdá přeci jen trochu "nijakej" ale samozřejmě mě vadí ta nemožnost to zkusit.

Celkem už to spěchá a každá rada dobrá. Ta cenová hranice je teď7 000 kč secound hand.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 led 2010 21:47

Marshall Valvestate se mi vali doma model 8040. Lampa v predzesiku je ale jen pro zkreslenej kanal (to bude stejny i u toho 8240). 8040 nema chorus, ale jen spring reverb (docela hezkej, ale neni spinatelnej footswitchem, jen se da nastavit potakem jeho uroven, coz ale na doma staci). Nicmene, kdybys chtel, tak ti ho necham treba tak za tri litry;)

delay

Příspěvek od delay » 18 led 2010 22:24

Amorph: Ahoj, díky za nabídku, ted uz v tom zacinam mit guláš a radši půjdu spát :). Ten Marshall mozna bude asi ulet (nemysli ten tvuj, oba modely), ty by jsi teoreticky mohl vedet, co asi potrebuju... No a ted sem dostal hodne fair nabídku na CRATE V80 v provedení 212, me by teda 112 uplne stacilo.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 18 led 2010 22:28

jestli chces cistej kanal, tak myslim, ze zadnyho valvestata nechces;)

Wohma

Příspěvek od Wohma » 18 led 2010 23:26

Crate nebude mit vyrazne lepsi cisty kanal nez VK se zapnutym Bright prepinacem - bez nej clean nema cenu, ale s nim je slusnej. Dost taky dela reprak, pokud nekdo jede na ten origo Peavey, tak to samozrejme stoji za prd, po vymene za nejaky Celestion se to vyrazne zlepsi. Osobni zkusenost.

7000 je jedna z nejhorsich cenovych hladin, ktery muzes mit :D Kdyby to bylo 5K tak je to jasny, kdyby to bylo 8-10 tak taky :D

A mimochodem ta V18ka bude hodne hlucna, protoze by to melo byt ve tride A.

judik
Vybavení

Příspěvek od judik » 19 led 2010 06:54

Ahoj,

...my máme v kapele výborné zkušenosti s Laney LC 15 a to jak v základní verzi, tak s reverbem. Používá to náš foukačkář a já jsem kdysi valil dvě do sterea na klávesy :) (dobrý leslie). Jedno jsem nechal tátovi na doma a na zkoušky. Bezva aparát.

delay

Příspěvek od delay » 19 led 2010 07:49

Amorph píše:jestli chces cistej kanal, tak myslim, ze zadnyho valvestata nechces;)
Asi tak :), jak si to tak pročítám na google, tak clean ee.

delay

Příspěvek od delay » 19 led 2010 07:56

Wohma píše:Crate nebude mit vyrazne lepsi cisty kanal nez VK se zapnutym Bright prepinacem - bez nej clean nema cenu, ale s nim je slusnej. Dost taky dela reprak, pokud nekdo jede na ten origo Peavey, tak to samozrejme stoji za prd, po vymene za nejaky Celestion se to vyrazne zlepsi. Osobni zkusenost.

7000 je jedna z nejhorsich cenovych hladin, ktery muzes mit :D Kdyby to bylo 5K tak je to jasny, kdyby to bylo 8-10 tak taky :D

A mimochodem ta V18ka bude hodne hlucna, protoze by to melo byt ve tride A.

Díky moc. Cením tvé zkušenosti. S těma financema je myšleno za secound hand, Peavey nebo Crate - stojí to stejně a ja navic u to Crate bych si ho rad nechal upravit u pana Zemana (kterej mění EQ, reverb nebo i repro, ale hlavně něco s gainem, že pak můžeš hrat potichu nebo nahlas ale porad ciste... samé nadšené ohlasy a cena snad 2000 Kč, což si myslím že pro mě do budoucna jistá perspektiva). Co se týče VK - a z toho co jsem četl to musi hrat jinak, sou tam uplně jiný lahve a těžiště to ampu je spíš ve zkresleném zvuku a do rock/metal. Na Crate si hrál nebo to je domněnka? Samozřejmě že bubákem je trošku ta často zmiňovaná přebasovanost u Crate v základu, ale týká se to prý hlavně humbuckerů, já mám Godina Radiator se singlama. No a další věc je ta, že celkem dost lidí psalo, že na to hrajou doma a OK.

Myslím, že nic novýho asi nevymyslím, doufám, že nejdu moc halvou proti zdi, možná trochu, což mám povaze.
Poslední otázka - můžu mít za stejnou cenu 112 nebo 212 --- neplatí zde tak trochu pravidlo "méně je více"?

Wohma

Příspěvek od Wohma » 19 led 2010 11:26

A nechces si rovnou neco nechat postavit od p. Zemana? Je to brutalni profik, par jeho aparatu jsem slysel a vzdycky me nadchly. Ale za 7K by to asi nebylo, pravda :

S tema financema vim, ja jen ze Crate nebo i to VK je spis takova nouzovka, ty levny celolampy nejsou prilis dobri reprezentanti lampovyho zvuku, vetsinou se tam setri, kde se da - coz je vzhledem k cene pochopitelny.

Na Crate jsem hral a zvuk se mi vubec nelibil - napr. v porovnanim s Laney VC30, ktery by mel mit podobny charakter zvuku, to dost vyrazne propadlo - pritom VC30 se prodava zhruba za 10K jety, takze to propastny rozdil neni (ani nemluve o vyssim vykonu). Proto bych urcite vzal v uvahu i tu LC15ku, co navrhuje judik, s tou primo zkusenosti nemam, ale ta rada by myslim mela byt podobna jako VC. Hodne lidi ale na Laney zvuk nadava (a muj salek kavy to treba taky neni), proto je potreba zkouset, zkouset, zkouset :)

Co se tyce VK - jasne, je to delany hlavne na narezy, ja jen reagoval na to, ze to ma spatnej cistej kanal - no ma, kdyz to nekdo neumi nastavit :) Magicky prepinac Bright to posune o tridu vys, jiny repro s tim taky udela divy. Nikdy z toho nebude AC30ka, ale bude to na urovni vetsiny ostatnich apecu v +/- stejne cenove relaci. U VK je ale doslova pruser ten vykon, to uz proste nadoma neni.

Pokud ti jde prevazne o cistej kanal, pak nevim, co by ti melo dvojreprakovy kombo nabidnout - vyssi tlak/hlasitost ti k nicemu neni, akorat se zveda hmotnost (vyznamny faktor pri transportu na koncerty, a jakoze ty celolampovy komba byvaji ku*va tezky). Na druhou stranu ciste obchodnicky - krome te hmotnosti ani o nic neprijdes, naopak pri nespokojenosti tu 212ku muzes prodat dal za lepsi cenu, takze z pohledu likvidity je to mnohem lepsi kauf. Rozhodni se sam na zaklade svych preferenci :)

EDIT: Jeste jsem prolizal musiccenter a mam tu par kandidatu:
http://www.musiccenter.cz/Peavey-Windso ... e/:3:34849 - tohle jsem mel v hlavove verzi, hralo to brutalne dobre na to, za jaky to bylo penize. Rozhodne bych alespon zkusil
http://www.musiccenter.cz/Fender-Hot-Ro ... e/:3:16497 - videl jsem ho jety za 9K, mozna bys to nekde sehnal za 8, coz uz by bylo dostupny. Tohle kombo hraje dobre, staci si procist Harmony Central nebo jiny recenze... Kamarad ho ma a je velmi spokojen (ale uz pry za nim byla sousedka a to to vubec netavi ;))

delay

Příspěvek od delay » 19 led 2010 11:35

Wohma: Opět díky. Já už se začínám točit v bludném kruhu, opět už jsem u Blues Junior (pripada mi to vedle AC15 nejmin kompromisni reseni s tim ze +2000Kč, ale ty bych dal navic stejně panu Zemanovi - a co se tyce jeho aparatu, verim ze hrat budou, ale mam pocit ze o to tiz bych se ho pripadne zbavil, a ja fakt hodne hledam, takze musim pocitat i s variantou brzkeho prodeje) a v palici mám taky Frontman 212 jako levny rychly reseni (ale fakt nevim co zvukove cekat, kazdej pise "nice clean" i v porovna ni s lampou. S V18 212 vs 112 jsi to vystihl dobre a paklize risknu Crate, tak asi 112 - a prave z duvodu transporu ale taky pozdejsi vymeny repro (menit jeden je lepsi nez dva nebo nechat diru...
Chapu ze ted si v tom musim poplavat uz sam. kazdopadne jsem takovyhle brutalni "rozcesti" nezaznamenal uz hodne dlouho. Mozna budu chvili cekat a sledovat bazar.

Ještě jednou všem díky za čas a ochotu.

Wohma

Příspěvek od Wohma » 19 led 2010 12:00

Neda mi to a musim jeste dodat:
http://hudebnibazar.cz/inzerat.php?ID=5 ... =0&region=
Zrovna jsem projizdel bazar ;)

delay

Příspěvek od delay » 19 led 2010 12:08

Jo jo, ja ho projizdim 5x denně, tohle tam je, ale oproti Blues Junior stojí o 1000 méně a nemá takové možnosti nastavení, což mi zas přijde, že když už tak Blues Junior... nebo mi něco uniká?

Odpovědět