Poraddte co-ako vylepsit na skladbe....

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
alcoTN

Re: Poraddte co-ako vylepsit na skladbe....

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 17:41

jackies píše:Žádat můžeš jak chceš. Já ti ( i případným posluchačům tvé tvorby) budu stejně rád pomáhat :wink:

Někdo tu je asi prostě lehce natvrdlý. Platí tu první věta v mém podpise.

Ale ne, dělej dál tyhle hrůzy. Nejdůležitější je přece jejich zvuk.
Změň ale název topiku.
:) neoblomny tvrdas ze...

Tak to prosim nahraj ty, a ukaz to vsetkym ako to ma byt... Urcite to mas nabachane za pol hodinu.. Nech viem coho sa drzat, tvoja nahravka mi bude vzorom... (To je moja posledna reakcia na tvoje vety).. , Bud zdraav .
KORG PA3x PRO

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 17:43

Kermitak píše:Zeptam se na jedno - jaky je ucel toho nahravani? Je to velmi velmi samohrajkovity, takze me napada jen nejaky teleshopping CD "Na ceske svatbe 48" nebo neco podobnyho. Pokud to tak je, myslim, ze to co Ti leze primo z Tyrosu postacuje az az a nema cenu ztracet cas s nejakyma upravama.
Ucel usilia je len hobby. Ale chcel som sa s tym pohrat naucit sa nieco viac... Ale za pomoci tu pritomnych to nepude ;) v tejto oblasti plati urcite porad si sam :) Toho sa aj budem drzat.
Naposledy upravil(a) alcoTN dne 05 dub 2010 17:49, celkem upraveno 1 x.
KORG PA3x PRO

peteness

Příspěvek od peteness » 05 dub 2010 17:49

Jo, ta posledni ukazka je imho nejlepsi. Akorat trochu stahni tu ostrou hajtku a nekde na necem tam mas hroznej dozvuk jak z obecniho rozhlasu. A zacni produkovat neco normalniho, nebo Te tady stahnou z kuze zaziva :)

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 18:01

alcoTN píše: Tak to prosim nahraj ty, a ukaz to vsetkym ako to ma byt... Urcite to mas nabachane za pol hodinu.. Nech viem coho sa drzat, tvoja nahravka mi bude vzorom... (To je moja posledna reakcia na tvoje vety).. , Bud zdraav .
Nabachané za pol hodinu bych to neměl a ani bych to nedělal.
Já bych si to odfoukal za pol hodinu raději reálně.
Tys to ale nabachané za půl hodiny měl i přes to, že ani nemáš šajn jak se na ty nástroje hraje a jak se hraje polka.

Vzorem ti může být jakákoliv nahrávka kapely která lidovky hraje.
Stáhni si třeba Moravanku a pečlivě poslouchej, poslouchej a studuj jak to ty nástroje i muzikanti vlastně hrají, když jsi se s nimi osobně ještě nepotkal.

Tuba určitě nehraje blááá blááá blááá, ale hraje prd ! prd ! prd ! Tak jako přiznávky es trumpet.
To abys měl nějaký záchytný bod :wink:
(o dynamice mluvit nemusím že ? )

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 18:05

jackies píše:
alcoTN píše: Tak to prosim nahraj ty, a ukaz to vsetkym ako to ma byt... Urcite to mas nabachane za pol hodinu.. Nech viem coho sa drzat, tvoja nahravka mi bude vzorom... (To je moja posledna reakcia na tvoje vety).. , Bud zdraav .
Nabachané za pol hodinu bych to neměl a ani bych to nedělal.
Já bych si to odfoukal za pol hodinu raději reálně.
Tys to ale nabachané za půl hodiny měl i přes to, že ani nemáš šajn jak se na ty nástroje hraje a jak se hraje polka.

Vzorem ti může být jakákoliv nahrávka kapely která lidovky hraje.
Stáhni si třeba Moravanku a pečlivě poslouchej, poslouchej a studuj jak to ty nástroje i muzikanti vlastně hrají, když jsi se s nimi osobně ještě nepotkal.

Tuba určitě nehraje blááá blááá blááá, ale hraje prd ! prd ! prd ! Tak jako přiznávky es trumpet.
To abys měl nějaký záchytný bod :wink:
(o dynamice mluvit nemusím že ? )

Na klavesovom nastroji nikdy nespravis taky zvuk ako real ked do toho fuknes, to by si mal vediet,a nezrovnavaj neporovnatelne... prd prd...
KORG PA3x PRO

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 18:07

končím, tu je všechno marné, ty poradit nechceš

btw : ten bubeník z té ukázky je nějaký džezmen, který tam byl asi jen na záskok :)

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 18:09

alcotn: ty mi trosku pripadas, jak kdyz jsi ocekaval, ze te vsichni budou placat po zadech. jackies je velkej sveraz, spouste veci nerozumi a keca do nich, ale tady si myslim, ze ty slova co vypustil k veci, tak sedej - to ostatni od nej prehlizej, on uz jinej nebude.
poslechni si sam tu ukazku z youtube a pak to co si nahral ty. to je prece uplne jina pisnicka pocitove. to co nahrali ti nemci - to je dechovka, ktera me nijak nepohorsuje. kdezto to cos nahral je obycna kolovratkova tralalacka. podle me tomu nejvic skodi ten rytmus. ten bys mel nahrat jako bubenik dechovky, uder po uderu a ne nechat hrat automat..

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 18:22

biscuit píše:alcotn: ty mi trosku pripadas, jak kdyz jsi ocekaval, ze te vsichni budou placat po zadech. jackies je velkej sveraz, spouste veci nerozumi a keca do nich, ale tady si myslim, ze ty slova co vypustil k veci, tak sedej - to ostatni od nej prehlizej, on uz jinej nebude.
poslechni si sam tu ukazku z youtube a pak to co si nahral ty. to je prece uplne jina pisnicka pocitove. to co nahrali ti nemci - to je dechovka, ktera me nijak nepohorsuje. kdezto to cos nahral je obycna kolovratkova tralalacka. podle me tomu nejvic skodi ten rytmus. ten bys mel nahrat jako bubenik dechovky, uder po uderu a ne nechat hrat automat..
Placat po zadech som necakal, ale necakal som ani take odpalenie... Beriem aj to ze to nieje nic moc, ale zacinam a chcel som poradit nie podkopnut...
ja som to nahral vsetko solo, nic z toho nehrala samohrajka...

Ukazka na youtube je fajn, ale pravda je ze som to nerobil podla nej.To som nasiel az teraz. Tu je originalny podklad jednej skupiny tu z okolia podla ktoreho som to nahraval... Je to bezna skupina klaves, basa, dva dychy atd..

- toto je original spraocvane v studiu od tej skupiny a mne to bola ako predloha ktoru som sa pokusil natukat:
Original: a este raz moje skusanie ;): Nikdy som nepocul na klavesoch nahratu ludovku aby to nebolo poznat. proste Dychy su originalne... ostatne sa doladit da...
KORG PA3x PRO

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 18:29

biscuit píše:jackies je velkej sveraz, spouste veci nerozumi a keca do nich
Založíš mi topik o těch věcech kterým nerozumím a kecám do nich ? Prosííííím prosííííím :D

Jen legrace.
Smažte tenhle příspěvek někdo. To je jen dočasný OT a nechci to tu zasírat.

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 19:01

alcoTN píše: Ukazka na youtube je fajn, ale pravda je ze som to nerobil podla nej.To som nasiel az teraz. Tu je originalny podklad jednej skupiny tu z okolia podla ktoreho som to nahraval... Je to bezna skupina klaves, basa, dva dychy atd..

- toto je original spraocvane v studiu od tej skupiny a mne to bola ako predloha ktoru som sa pokusil natukat:
Original: a este raz moje skusanie ;): Nikdy som nepocul na klavesoch nahratu ludovku aby to nebolo poznat. proste Dychy su originalne... ostatne sa doladit da...
To ovšem mění situaci a topik se měl jmenovat "jak blízko jsem se přiblížil předloze, kterou vám o pár stránek dál prozradím" nebo "kolik najdete rozdílů "
To jsem si tady zase jednou plácal játro.
Nicméně má reakce by byla asi stejná.

stamina

Příspěvek od stamina » 05 dub 2010 19:29

jackies ukludni sa prosim ta, toto je diskusne forum, nie boxing ring :)
alcoTN urobil dychovku a dal tam aj pady, noooo boooze, co si to len dovolil, ved to sa nemoze, pady v dychovke :lol:
trosku nadhladu chlapci, netreba sa furt riadit podla pravidiel ze taky a taky styl si vyzaduje len take a take nastroje; potom sa necudujte ze vase tracky zneju jak tisic inych ked vsade je*ete tie moogy co su na jedno kopyto
ak mas pocit ze vies urobit lepsie, tak sa ukaz
peace

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 20:48

ot jackies: ja te zkousim brat tak jak jsi.. takze se nekdy pobavim, nekdy zakroutim hlavou, ale moc neresim ;)
nerozumis treba abstraktnim vecem, kolazim, elektronicky hudbe obecne a presto se do toho casto montujes a neodpustis si komentar ;)

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 21:00

biscuit píše:nerozumis treba abstraktnim vecem, kolazim, elektronicky hudbe obecne a presto se do toho casto montujes
Ty jo, tak bych se o tom rád pobavil a rozebral, ale fakt to tu nechci zasírat.

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 21:04

stamina píše:alcoTN urobil dychovku :lol:
peace
Hele, on jí ani neurobil a ani nemohl, ale zkoušel udělat el.kopii nějaké japonskoskopčácké polkové předlohy.
Ale víš co ? :)
Já s tebou souhlasím a odvolávám co jsem řekl.
Mozart se dá tady vyprdět na ruku v podpaží. Máš pravdu.
Proč by třeba metal nemohl být zahrán na lesní roh.

stamina

Příspěvek od stamina » 05 dub 2010 21:18

vidis ze to ide :)
neber ten zivot tak vazne 8)

Odpovědět