Poraddte co-ako vylepsit na skladbe....

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
alcoTN

Poraddte co-ako vylepsit na skladbe....

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 10:11

PROSIM O VYMAZANIE TEMY...

Nahral som na mojom klavese (Yamaha Tyros) jednu orchestralnu polku. Nemam ziadne studiove repro ale len sluchadka (AKG-K77). Skladby som nahral dvomi sposobmi. Posielam Dve ukazky:

Ukazka 1: skladba je nahravana priamo z nastroja (tam hra ako MIDI) do programu SONAR do jednej audio stopy, Ktorej som potom upravil trosku EQ.

Ukazka 2: skladba je nahravana priamo z nastroja (tam hra ako MIDI) do programu SONAR ale kazda stopa samostatne prevedena do audio stopy, a kazdej audio stope som zvlast upravoval parametre.

Prosim kto mate nejake studiove repro zhodnodte a poraddte co tomu chyba...

Dakujem za postrehy...
Naposledy upravil(a) alcoTN dne 24 úno 2013 15:39, celkem upraveno 2 x.
KORG PA3x PRO

dano

Re: Poraddte co-ako vylepsit na skladbe....

Příspěvek od dano » 05 dub 2010 11:51

ta druha ukazka je uplne priserne zla co sa tyka zvuku. je to zahuhnane a gucovite. ked uz, tak rozhodne ukazka 1 (Tyros je fajn nastroj a ma naozaj velmi puzitelny vysledny uzvuk, aj ked v tvojom pripade je to zrejme dost jedno, ked pocuvam, na ake ucely ho pouzivas)...
Naposledy upravil(a) dano dne 05 dub 2010 11:52, celkem upraveno 1 x.

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 11:51

Otázku v názvu topiku máš dobrou a správnou.
Na tu se zaměř. Tam je tvůj problém. Až ho vyřešíš, pak je možno ptát se na zvuk.
Alespoň ty plechy smaž a předělej bicí a vůbec ... :roll:

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 14:33

mas vubec monitory? to je fakt otresny cos s tim ekvalizerem dokazal..
hudbu hodnotit nebudu.. z nastroju zni jednoznacne nejhur ty cinely, primo mi zvedaj zaludek

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 14:36

biscuit píše:mas vubec monitory? to je fakt otresny cos s tim ekvalizerem dokazal..
hudbu hodnotit nebudu.. z nastroju zni jednoznacne nejhur ty cinely, primo mi zvedaj zaludek
Keby si si najskor precital co pisem, dozvedel by si sa ze som to robil na sluchadkach ! Nie som odbornik ako ty urcite, ale dakujem za nazor, ak mas aj okrem iheho ze ty dviha zaludok nejaku radu pre zaciatocnika budem rad. :shock:
KORG PA3x PRO

biscuit

Příspěvek od biscuit » 05 dub 2010 14:58

nerozciluj se. ty cinely zneji opravdu otresne. ta prvni ukazka se da alespon poslouchat, ta druha je fakt strasne nabasovana a zni to hrozne.
rada jedina - kup si monitory. taky mozna se nesnaz to nabasovat a nejak komprimovat - dechovka ma znit prirozene, naturalne, ne? to tvoje, ten druhej pokus, to je spis jak nejaka parodie. a fakt se nezlob, ze nemam lepsi vyrazy, rikam jen co slysim a cejtim.
jinak ja nejsem odbornik, taky to delam doma pro zabavu.

stamina

Příspěvek od stamina » 05 dub 2010 15:35

ahoj, tiez si myslim ze tie hi-hat v druhej verzii tej skladby sa tam moc nehodia, a mne znie lepsie ta prva verzia
dychovku/ludovu hudbu mam velmi rad a ta pesnicka ako taka je paradna, chytlava melodia
konecne nieco vesele a originalne 8)

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 16:42

Takhle se dechovka (nejen bicí) nehraje a takhle nezní.
Tohle je nějaká pseudo samohrajková dechovka, naprogramovaná japoncem pro hluchý, ožralý skopčáky.
Pady v dechovce ? Ta tuba, nebo co to je za pokus? Dokonce s baskytarou ?
Ty jo, nekurvěte to, když nevíte jak se má (styl hraní na konkrétní nástroj) , a co má (obsazení nástrojů) v dechovce hrát.

peteness

Příspěvek od peteness » 05 dub 2010 16:49

Tak ja si to dal na Stantonech, na sluchatkach a ani jedna verze mi neprijde vylozene pruserova. Na velkych bednach ta druha ukazka vyznela dost spatne, je tam asi problem s basama nekde , ktery to cely valcujou a zbytek je tim potlacen. Tenhle druh upravy bych rozhodne nedelal na sluchatkach. No a moje skromna rada by byla z ciste osobni zkusenosti takova, ze nepouzivat multiband. Ja se za tech cca 7 let, co experimentuju s pluginama, zaboha nenaucil pouzivat multiband kompresor. Ono je to lakave a jakoby jednim smahem vyresi vsechny frekvencni nesvary, ale kdyz si to pak clovek poslechne s odstupem, tak to aspon u me vzdycky bylo hrozny.(btw zakladni pravidlo: vzdycky jenom ubirat, nikdy nepridavat) Proto je jednoduse nepouzivam. A u tohohle typu muziky (trochu mi to pripomelo vecernicek o Mikesovi :) ) si myslim, ze ten Tyros je dostatecne vyladeny v techle zvucich a nasledna uprava pluginama tomu nic dobreho neda. Schvalne postni nahravku bez postprodukce.

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 16:54

jackies píše:Takhle se dechovka (nejen bicí) nehraje a takhle nezní.
Tohle je nějaká pseudo samohrajková dechovka, naprogramovaná japoncem pro hluchý, ožralý skopčáky.
Pady v dechovce ? Ta tuba, nebo co to je za pokus? Dokonce s baskytarou ?
Ty jo, nekurvěte to, když nevíte jak se má (styl hraní na konkrétní nástroj) , a co má (obsazení nástrojů) v dechovce hrát.
Nepisal som ze je to dychovka ani ze to ma hrat ako dychove nastroje, vidim ze je tu kopec odbornikov s ochotou poradit niekomu kto zacina. Nikdy v zivote som nic nenahral, tie ukazky som poslal po pol dennej praci.Tzn ze som to naozaj robil ako som vedel. Je lahke niekoho zhodit ze Jackies.. Temu som nezalozil aby sa tu "niekto" vyvysoval aky je on borec a ako som to ja pos..al. Myslel som ze tu su ludia ktori maju zaujem poradit ale ako vidim tak nejde tu i nic ine nez cloveka znechutit a co najviac dodrbat ze Jackies ;) Ty si urcite odbornik a nahral by si to na samohrajke tak akoby to hrali live nastroje, ale ja zacinam a chcel som len pomoct a nie zhodit vsetko co sa da... ale jo... nabuduce si radsej necham pre seba... myslel som ze toto forum je o vzajomnej pomoci a nie o podrazani osobnosti.... A budem rad ked na toto nebudes reagovat. napisal si dost... Ostatnym Vam dakujem
KORG PA3x PRO

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 17:11

Chlapče, za prvé si mě neber přiblble do huby na to máš času ještě dost.
Za druhé jsem ti poradil myslím základní věc (pokud jsi to přehlédl) na které záleží víc než na nějakém debilním zvuku.
Cítím se být oprávněn radit, jelikož jsem (mimojiné) hrál 8 let první křídlovku (pokud ovšem víš co první křídlovka hraje) a vím jak se mají lidovky hrát a vím jak se na ty všechny nástroje HRAJE a jakým stylem.

Opět opakuji, tohle se nauč a zjisti, a pak můžeš něco teprve dělat. Pak, dlouho potom se zajímej o nějaký zvuk.
Myslím že jsem ti pomohl až moc.
Ostatním opravdu poděkuj. Bohužel ale nevím za co.

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 17:23

jackies píše:Chlapče, za prvé si mě neber přiblble do huby na to máš času ještě dost.
Za druhé jsem ti poradil myslím základní věc (pokud jsi to přehlédl) na které záleží víc než na nějakém debilním zvuku.
Cítím se být oprávněn radit, jelikož jsem (mimojiné) hrál 8 let první křídlovku (pokud ovšem víš co první křídlovka hraje) a vím jak se mají lidovky hrát a vím jak se na ty všechny nástroje HRAJE a jakým stylem.

Opět opakuji, tohle se nauč a zjisti, a pak můžeš něco teprve dělat. Pak, dlouho potom se zajímej o nějaký zvuk.
Myslím že jsem ti pomohl až moc.
Ostatním opravdu poděkuj. Bohužel ale nevím za co.
;) ano pane, zazrak se stane...

- ziadal som ta aby si neragoval na toto tema, ty nemas zaujem poradit ale len dodrbat :) a o to tu nikto nema zaujem... caves...
KORG PA3x PRO

alcoTN

Příspěvek od alcoTN » 05 dub 2010 17:35

peteness píše:Tak ja si to dal na Stantonech, na sluchatkach a ani jedna verze mi neprijde vylozene pruserova. Na velkych bednach ta druha ukazka vyznela dost spatne, je tam asi problem s basama nekde , ktery to cely valcujou a zbytek je tim potlacen. Tenhle druh upravy bych rozhodne nedelal na sluchatkach. No a moje skromna rada by byla z ciste osobni zkusenosti takova, ze nepouzivat multiband. Ja se za tech cca 7 let, co experimentuju s pluginama, zaboha nenaucil pouzivat multiband kompresor. Ono je to lakave a jakoby jednim smahem vyresi vsechny frekvencni nesvary, ale kdyz si to pak clovek poslechne s odstupem, tak to aspon u me vzdycky bylo hrozny.(btw zakladni pravidlo: vzdycky jenom ubirat, nikdy nepridavat) Proto je jednoduse nepouzivam. A u tohohle typu muziky (trochu mi to pripomelo vecernicek o Mikesovi :) ) si myslim, ze ten Tyros je dostatecne vyladeny v techle zvucich a nasledna uprava pluginama tomu nic dobreho neda. Schvalne postni nahravku bez postprodukce.
Presne ako pises MultiBand laka ked vidis vsetky frekvencie naraz, nevedel som co pouzit tak som skusil vidim ze uz ho pouzivat nebudem...

- tu je cista nahravka bez akejkolvek upravy priamo Tyros>PC :
asi to necham tak a nebudem nic upravovat...
KORG PA3x PRO

jackies

Příspěvek od jackies » 05 dub 2010 17:36

Žádat můžeš jak chceš. Já ti ( i případným posluchačům tvé tvorby) budu stejně rád pomáhat :wink:

Někdo tu je asi prostě lehce natvrdlý. Platí tu první věta v mém podpise.

Ale ne, dělej dál tyhle hrůzy. Nejdůležitější je přece jejich zvuk.
Změň ale název topiku.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 05 dub 2010 17:39

Zeptam se na jedno - jaky je ucel toho nahravani? Je to velmi velmi samohrajkovity, takze me napada jen nejaky teleshopping CD "Na ceske svatbe 48" nebo neco podobnyho. Pokud to tak je, myslim, ze to co Ti leze primo z Tyrosu postacuje az az a nema cenu ztracet cas s nejakyma upravama.
Jinak jackies Ti poradil, ac po svym, ale dobre. Nejhorsi je fakt ten kulometnej virbl a hajtka, je to strojovy, nedynamicky a ten zvuk se tam vubec nehodi. Myslim, ze tohle fakt nema cenu nahravat ze samohrajky, ale pouze nazivo.

Odpovědět