Posouzení mixu - názory

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
mistergo

Re: Posouzení mixu - názory

Příspěvek od mistergo » 08 črc 2014 20:04

Tonysss píše:Opakuju se
Tak právě dělám další verzi, zkusím do toho sáhnout trochu víc.:)
vras píše:HH ma trochu nevyrovnanou dynamiku, jede furt osminky a je to po chvili uz rusive
Ten pattern se mi právě líbí, střídá akcenty na dobu a mezi dobami. Neoznačil bych to jako nevyrovnanou dynamiku.
Cundo píše:Nesedi mi celkom ten zadrzany ton C na base v druhej polovici prveho taktu funky riffu. Keby sa zmenil o pol tona na H,dostalo by to taky nejaky zmysluplnejsi-tradicnejsi funky pohyb.
S H-čkem to zní dobře, ale už je to jiná věc. Ale je fakt, že ta basová linka není úplně to pravý, možná tam hraju zbytečně moc, resp. ty noty jsou moc dlouhý. Zkusím asi novou linku, rytmicky víc s bicíma.

mistergo

Příspěvek od mistergo » 09 črc 2014 15:35

Tak jsem si ráno p?ivstal a vytvo?il další pokus. Basu jsem nahrál znovu, vyházel n?jaké pluginy a pod dojmem výše uvedených rad to p?emixoval. Ten snare už níž nedám! :)
Pozn. Je tam asi n?jakej bug p?i exportu, na za?átku se najednou propadne hlasitost, to není schváln?...

Stan

Příspěvek od Stan » 09 črc 2014 16:02

To uz je jina. Jen se mi zda ze po tom breaku tam mas nejakou haluz bo tam ta HH zase vyjede nahoru a zmizi az po "jaky to bude". Jeste ta kytara v chorusu je az moc v popredi. Zkus ji vytahnout vysky s vyssim Q (ci lepe stahnout nizssi stredy s stredim Q a hod ji dozadu. Klidne na ni hod v chorusu vysoky HPF.
Ale jinak. :palec+:

mistergo

Příspěvek od mistergo » 09 črc 2014 19:01

Stan píše:Jen se mi zda ze po tom breaku tam mas nejakou haluz
Jo, je to stejný problém jako na začátku. Poladím to.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 09 črc 2014 20:51

Zpěvu bych ořezal ještě spodek..., bicí jsou ve sloce dobré i když se hlasitostně nějak mění ? nevím proč ? ale nejvíc mi vadí jak v refrénu všechno převálcujou nastupující nástroje, zpěv a bicí zaplujou dozadu. Přidat kopáku čitelnost by také prospělo…
Ale jinak povedený song, Nechce se ti poskytnout samostatné stopy ? že bych to zkusil mixnout podle sebe ? Hlodá ve mě červíček jestli to dokážu smíchnout.

Cundo
Profesionál

Příspěvek od Cundo » 09 črc 2014 21:50

V refrene to zbytocne vyskoci a prevalcuje spev.Nerozumiem potom
textu. Ta harmonia (D/C) ma stale rozhadzuje. Potvrdil by som to
napatie medzi gitarou a basou vo fenderpiane,aby to bolo jednoznacne.
Na ilustraciu priloha,je tam na odlisenie nahraty moj klavir v prvych
dvoch koleckach.
Přílohy
Funky zalospev.mp3
(1.42 MiB) Staženo 22 x
Aranžovanie, tvorba a nahrávanie hudby.

vras

Příspěvek od vras » 10 črc 2014 04:51

mistergo píše:
vras píše:HH ma trochu nevyrovnanou dynamiku, jede furt osminky a je to po chvili uz rusive
Ten pattern se mi právě líbí, střídá akcenty na dobu a mezi dobami. Neoznačil bych to jako nevyrovnanou dynamiku.
ne, ty stridave akcenty nemyslim, ty jsou jsou fajn.
Ale napriklad hihat od 1:30 "jaky to bylo" vs. "jaky to bude" je v jine dynamice, to kolisani, to myslim...

mistergo

Příspěvek od mistergo » 10 črc 2014 23:54

Tonysss píše:Nechce se ti poskytnout samostatné stopy ? že bych to zkusil mixnout podle sebe ? Hlodá ve mě červíček jestli to dokážu smíchnout
Jo, to by klidně šlo. Zkusím to nějak utřídit. Ale moc to nepřežeň, ať pak nevypadám jako břídil. :)
Cundo píše:Na ilustraciu priloha,je tam na odlisenie nahraty moj klavir v prvych dvoch koleckach
Zní to dobře, ale stejný případ jako s tím H-čkem (omlouvám se E. Viklickému) - už je ta nálada jinde. Tohle má být spíš smutná, melancholická věc, všechno to táhne ten kytarovej riff. Pnutí není jenom mezi basou a kytarou, ale hlavně v tom riffu, protože ten statický bas v tónu C hraje i kytara. Basa jen kopíruje harmonicky kytarovej riff. A pak tam je ten sampl fender rhodes, kterej prohloubí tu melancholičnost, to stejné flažolety na kytaře. Dá se to klidně zahrát akusticky jen s kytarou a rapem. Když to posílím tím piánem, tak je to moc jásavý a mohutný, což už není moc melancholický. :)
vras píše:Ale napriklad hihat od 1:30 "jaky to bylo" vs. "jaky to bude" je v jine dynamice, to kolisani, to myslim...
Jo, máš pravdu a už jsem našel viníka toho zvukového kolísání celkově. Antress Lost Angel. Měl jsem ho úplně od začátku na OH, tam to ještě nebylo tak výrazný, ale na ty poslední verze jsem ho dal na celou Drums group a už to bylo nepřeslechnutelný. Je to škoda, protože se mi na bicí fakt líbí, hezky to kreslí.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 11 črc 2014 08:37

Jo, to by klidně šlo. Zkusím to nějak utřídit. Ale moc to nepřežeň, ať pak nevypadám jako břídil. :)
Neboj, nepatřím zrovna mezi ty trpělivé a pečlivé :-) Všimnul jsem si že, co většinou neutočím do hodiny v tom počátečním nadšení ,tak potom už je to jenom k horšímu... a potom je kolikrát lepší začít drhý den znovu, z čistým plátnem. Pokud se ti podaří ty stopy nějak vyexportovat, zkusím tomu pro zajímavost hodinku věnovat, alespoň bude zajímavé slyšet jak to vnímá jiný "mixážník"

mistergo

Příspěvek od mistergo » 11 črc 2014 11:21

Hodina není mnoho času, ale některé jednodušší věci se za tu dobu stihnout dají. Jsem zvědavý, jak k tomu přistoupíš. :)
Přidal jsem tam 3 stopy kytary (označené dry), které jsem nahrál přímo do linky, pokud bys chtěl použít nějaké simulace aparátů apod. Zbytek kytar je buď klasicky kombo-mikrofon, anebo přes kytarovej lampovej preamp.

http://www.filedropper.com/zbraneexp

Neměl by někdo tip na náhradu za Antress Lost Angel? Dost mi teď chybí, pěkně nakreslil bicí, mělo to takovej lo-fi nádech. Zkusil jsem Thrillseeker LA od Bootsyho, ale ten je mnohem čistší, nemá ten charakter. Molot barví slušně, ale není to úplně ono.

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 11 črc 2014 11:40

mistergo: od bootsyho muzes zkusit jeste thrillerseeker vsl, ten kdyz mu pridas parametr amp, tak kresli myslim lip.

Tonysss

Příspěvek od Tonysss » 11 črc 2014 17:54

Tož tady to je, takhle to cítím já..... v?noval jsem tomu p?esn? 1:37 hod , takže jsem už p?etahoval, ale tak p?l hodinky m? dalo to naládovat do projektu a ud?lat v tom po?ádek. Jsem na dovolené a tak je to mícháno na notebooku a na mých v?rných Apple Earpods.

Nutno ovšem podotknout že ty náb?ry jsou vynikající. Moc s tím není t?eba d?lat.

Použito :
EQ Cubase a EQ Melda ,
Compresor: Molot a Antress Modern Compresor ,
Verb: Valhalla
Master Comp : Molot
Limiter : TLs Maximizer

Naposledy upravil(a) Tonysss dne 11 črc 2014 19:33, celkem upraveno 1 x.

delay

Příspěvek od delay » 11 črc 2014 18:33

Paráda.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 11 črc 2014 18:38

Tonysss super, jen ta hajtka mě tam sere, je mírně ostrá (stejně jako sykavky) a hlavně strašně monotónní. Trochu jí občas v některých místech zefektovat, občas uplně vypustit a bylo by po problému. Stejně tak i snare. I lehce celkově hloubky bych přidal. Ale za hoďku a na špuntech super! :palec+:

mistergo

Příspěvek od mistergo » 11 črc 2014 23:58

Super práce, vzhledem k okolnostem. :) Říkám si, že založím téma "Tonysss's challange" - stáhni si tracky, vezmi noťas, špunty, běž někam k vodě a než se ti vybije baterka, udělej mix! Všichni zůčastnění vyhrávají vstupenku na náš koncert (konečně budeme mít zaplněné hlediště). :-)
Je to teda zvukově úplně jinej pohled na věc. Dost podobný jako sound našich prvních nahrávek z profi studia (akorát tobě to zabralo 1,5h a jim mix a master trval asi tři týdny). :-)) Tíhnu spíš k jinýmu soundu. Už jsem házel ukázku v podobně D'Angela, když se budeme bavit o bicích, tak bych zmínil třeba:

Odpovědět