Rada s mixem - basy

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Džirka

Re: Rada s mixem - basy

Příspěvek od Džirka » 24 říj 2017 13:12

Tak to asi nikdo netvrdí, že to dělá bezmyšlenkovitě a náhodně. Prostě máš pěkný kick z živých bicí, ale chybí mu něco. Přidáš k němu analogový sample anebo jakýkoliv jiný sample, který ti k němu logicky sedí. Ale ještě mu třeba chybí sub, přidáš k němu sub, a proč ho nespojit ještě s nějakým saturovaným zvukem. Osobně často spojuji i více loopů. Běžně se i vrství více bicích souprav. Dělali to už Beatles, že spojovali vícero bicích, které hrály unisono, vrstvily kopáky a virbly přes sebe. Jeden virbl nahráli do zrychlené verze a druhý do zpomalené atd :)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 24 říj 2017 13:30

"virbl" je snare ? to je ina kapitola.. tam mozes vrstvit kolko chces, je to vyslovene ziaduce a ziadne problemy tam nehrozia .. kopak je ale prave koli subbasom a problemu s fazovanim citliva vec .. preto hovorim tam opatrne s vrstvenim, rozhodne vo velkom ekvalizovat jednotlive layery a nizsie bassy a subbasy (zhruba 100 - 120 hz a nizsie) zasadne brat len z 1 z tych layerov, na ostatnych to useknut strmym HP filtrom ...

Džirka

Příspěvek od Džirka » 24 říj 2017 13:54

Jo, virbl je snare :) no jasně, že je kick citlivější a opatrnost vždy na místě, zvláště nemá-li člověk citlivé uši.. pakliže to zní dobře, není problém.. jinak v popu, rocku, míchat živý kopák spolu se subbasem je podle mýho vcelku běžná procedura, nebo ne?

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 24 říj 2017 13:57

dendy: omyl, u virblu problemy s fazi hrozi taky, stejne jako u cekhokoliv daliho. Ale imho to neni nic strasne vedeckeho. Proste pokud ti to nezni dobre (resp. deje se pri layeringu nebo nasledne ekvalizacineco divneho), tak potom posouvas/otacis fazi podle potreby dokud to nezni ok. Dulezite je jen vedet, ze to tim fazovym posunem muze byt zpusobeno/vyreseno.

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 24 říj 2017 20:27

Mně příjde ten první sample nejlepší, ano - rytmika prostě žije.. Nicméně bych, velmi lehce, zkomprimoval kopák, možná by stačilo pouze pomocí transient designeru ubrat attack, a určitě bych přidal basu. U té bych začal, dodá tracku onu hutnost. Třeba na ní stačí jen nasadit nějakou decentní saturaci. Ale je mi jasné, že lehce se to říká a o to hůř kolikrát dělá. Jinak to celkově zní dobře. V každém případě se stavím k prvotnímu názoru Amorpha, kdy vyzdvihoval živost.. (U posledního samplu se zpěvem mi u zpěvu chyběl nějaký dozvuk. Ale to je věc vkusu..)

lavender

Příspěvek od lavender » 24 říj 2017 21:42

dendy: tak triezvo to opisal amorph. nastavujes 2 parametre - zaciatok amplitudy na cas osi a fazu. napr moj rmx pre teba ma problem s nesfazovanim spodneho pasma :) ucil som sa ale.
no a co sa tyka laborovanias kopakom - najlepsie vysledky mam ked pouzivam jeden a ten isty v 2,3och vrstvach , kazdu eqckujem a miesam v roznom pomere. spravis si tecku jaku stes, teloaj subbass, mas to vo fazi a neriesis rozsypany utvar, kt sa snazis stmelit kompresorom :D a aj tak nedrzi :D

€X•74
Vybavení

Příspěvek od €X•74 » 24 říj 2017 22:41

dajte tam ANALogovy a bude to sediet.. co necitate mudre rady? 8)

Fillippos

Příspěvek od Fillippos » 24 říj 2017 22:48

:idea:

Džirka

Příspěvek od Džirka » 08 lis 2017 10:53

Tak nakonec jsem to udělal maličko jinak. Cítil jsem, že to chce sice výrazný kopák, ale měkčí, "soulovej" zvuk. Nakonec jsem s tím spokojenej. Brzy bude klip, tak to sem hodím :)

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 14 lis 2017 10:34

prijemne

€X•74
Vybavení

Příspěvek od €X•74 » 14 lis 2017 11:49

super

Amorph
Moderátor

Příspěvek od Amorph » 14 lis 2017 13:03

Je to fajn, jen kdybych moh neco vypichnout, tak vokal je na muj vkus malo doxichtu - mam pocit, ze je trochu vykradenej ve stredech a mozna mu i trosicku chybi takovej ten popovej vyskovej hrebinek nad 10K - peak ma nekde pod tim kde jsou sykavky. Ale on celej mix je celkem dost svetlej s min spodnimi stredy a basy. Ono to vsechno plyne celkem hezky, ale tak nejak trochu vyzehlene:) Ale sorry, nechci to urcite nejak shazovat, je to rozhodne na urovni. Vzpomnel jsem si na tenhle soundtrack je to trochu neco jineho, ale hned v prvni skladbe je ten vokal myslim posazenej docela hezky.

Džirka

Příspěvek od Džirka » 14 lis 2017 15:00

Jo souhlasím Amorphe. Možná by vokálu slušelo ho víc naostřit. Míchal jsem to na nový sluchátka (odešly mi 16 let starý sluchátka) nový sluchátka (K701) jsou pro mě nezvykle čisté a navýškované, že mám tendenci neustále ubírat vejšky, ale už si na to pomalu zvykám :) Nelíbí se mi zvuk mojí místnosti, tak kromě kontroly basů, dělám vše na sluchátka. Hihi..za což by mě nejeden zvukový mistr upálil

PS: jinak ta ukázka není moc v dobrý kvalitě. Navíc jsem trochu alergický na Pritama (indický filmový skladatel) Ale chápu, co jsi chtěl říct. Bollywood má hodně zpěv vepředu a zvýrazněný výšky. Když už Bollywood tak AR Rahman nebo Amit Trivedi.

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 lis 2017 10:20

je to fajn.. v tedailoch sa nemam potrebu hrabat, ako celok (hudba, klip, celkovy dojem) to na mna posobi ako vyborne odvedena praca , palce hore klobuk dole, respekt :)

Odpovědět