škola mixu 2. stupeň

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
TOM-Thak

Re: škola mixu 2. stupeň

Příspěvek od TOM-Thak » 07 zář 2012 13:46

Taky se mi to obcas povede, ale je to otazkou nahody
a ja bych chtel jit vic najisto :D.
Ale tak i tady na ezone se cas od casu dozvim
dobre figle, ktere dodnes pouzivam.
Davno uz si ale nemyslim, ze to cloveka
muze nekdo naucit bez jeho vlastnich zkusenosti.

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 07 zář 2012 14:08

Slyšel sem dobrý ohlasy na http://www.pointblankonline.net/

Máte někdo zkušenost nebo i nepřímou referenci od někoho , kdo absolovoval?

c9000

Příspěvek od c9000 » 07 zář 2012 17:04

Je to jistě dobrý učit se od profíků. Ale..... Pokud chceš dělat nějakou muziku která musí spadat do nějakých kriterijí (pro DJs apod) tak jseš vlastně dost omezenej možnostma. Jakmile to nebude splnovat klubový standardy nebudou to hrát atd. Je to takový rovnání se k nějaký daný špice v tom určitým stylu a člověk se tam moc nevyblbne, teda mluvim za sebe, nejsem žádnej profík ale míchání a výslednej ksicht skladby ted vnímám jinak. Dřív jsem se chtěl přibližit těm standartům, který mě pak začaly strašně štvát. Je to kreativní činnost když se to uchopí z druhý strany. Na tohle už návody asi těžko najdeš a asi to ani dělat nebudeš, bo právě děláš tu muziku, která musí dodržovat ty pravidla. Vnímam ted spoustu kapel, který se snaží udělat si vlastní zvuk, a to myslím tak, že si užiješ při poslechu jak obsah tak i zvuk. K tomuhle je ale cesta jediná zkoušet a hlavně nedržet se "postupů". A dát do toho trochu vlastní invence.
Cimbál, Harmonium a Vozembouch.

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 07 zář 2012 19:40

jo, to je pravda. ani jsem nepredpokladal, ze by nekdo mohl chtit nekopirovat ;] ale i v tom pripade nekopirovani jde svym zpusobem o vymezeni se proti necemu existujicimu (v rovine zvuku). to chce mit hlavne hodne naposlouchano, umet poslouchat, mit na cem a vedet ceho jak docilit. ty tutorialy jsou dobry i v tomhle pripade, kdyz si z nich vysajes obecny principy spis nez konkretni navod bod po bodu.

jinak je ale super, ze ty sam to beres takhle svobodne, je to fakt osvobozujici.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 07 zář 2012 20:49

Hele o no jde vzdycky o cil, takze kdyz to je to skatulkovani tak tam se fakt zas tak moc dejchat neda.
Muzes mit svoje melodie, svoje napady, svoje nastroje .. ale zaklad musi bejt stejnej a zvukova kriteria taky.
Kdyz to chces vydat atd. tak to proste musis mit trosku prizpusobeny soucasnejm trendum. Tim jsou ruce svazane,
ale i tak se toho tam da hodne vymyslet. Jako resit tady napady hudebniho charakteru to uz je trosku mimo tema mixaz.
Dovolim si nesouhlasit, ze by vsecky obecny principy byly aplikovatelne na vse napr. Rock / Metal VS. EDM.. kick Vs. bass...
v EDM mas treba 4 synth basy.. jednu sub, jednu mid na rytmus pak doplnujici dokreslujici barvy.. charakter kopaku atd.
V Rocku / Metalu mas proste bass kytaru, velkej buben z realnych bicich, kterej treba muzes podporit dalsima, ale zvuk
a charakter je ve vysledku jinej.. kick ma znit jinak, basa ma znit jinak a slapani kick vs. bass ma taky jinej charakter
a tomu se to prizpusobuje. Takze nejaka obecna pravidla ano, ale pro konkretni vysledek konkretniho zanru uz je to hooodne
hooodne konkretne na miru.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 08 zář 2012 14:43

naprostej souhlas ve všem Brooklynových příspěvcích a děkuju za cenný linky a rady pánové, všechno projedu! Jinak update poslechu proběhne teď v září. Mám Event ASP 8ičky, Beyerdynamic DT 990 PRO a budu vrážet 20 tisíc do akustiky místnosti 6x7 metrů tak snad když pojedu DYI cestou s použitím rockwoolů atd, tak to za ty peníze bude vypadat (co myslíte?). Taky uvažuju nad výměnou Alesis MONITOR ONE Mk2 za KRKY VXT 6ky. díky za rady! audiozone rules

Brooklyn / juanita juarez
Profesionál

Příspěvek od Brooklyn / juanita juarez » 08 zář 2012 14:47

myslim, ze to budes mit fakt dobry, to je opravdu rozumna investice, zvlast DIY cestou budes mit rockwoolu az az, ze si muzes dovolit koupit i nejaky ready-made difuzory.

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 08 zář 2012 14:48

Prvotsky pár lekcí bych si tam prásknul, jaký sou ceny?
http://www.pointblankonline.net/courses/

jsem.devka

Příspěvek od jsem.devka » 08 zář 2012 14:52

ready mate difuzory? jak to vypadá? nevim ještě sem to finančně nepočítal. mám i připravenou dost velkou kopu plat od vajíček, ale kdyby zbyly peníze, prásknul bych ty molitanový pyramidy instead. ale to je asi odbočování od tématu

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 zář 2012 14:59

Plata od vajicek sou k nicemu!

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak » 08 zář 2012 16:07

A molitanovy pyramidy vicemene taky.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 08 zář 2012 16:35

TOM-Thak píše:Plata od vajicek sou k nicemu!
ale coby .. ked mas v studiu plata od vajec , kazdy hned vie, ze to myslis so studiom vazne ..

Prvotsky

Příspěvek od Prvotsky » 08 zář 2012 20:47

jsem.devka píše:Prvotsky pár lekcí bych si tam prásknul, jaký sou ceny?
http://www.pointblankonline.net/courses/
Je to poměrně drahý - mě třeba zajíma deep house kurz a ten vyjde na 11.500 CZK.

Koukal sem na sample videa a zatim mám dojem že by se asi investice vyplatila..
Když máš logic, tak kromě jinýho tě to dost naučí maximálně využít vše co logic dává v základu.. a neni toho málo.

Nevim no.. já vim že nejlíp bych udělal , kdybych vzal do ruky abc hudební nauky a donutil se... ale nějak mi to nejde.

Takhle se naučíš sice dělat konkrétní styl, ale kam se z toho know how vydáš dál je čistě na tobě...

P.

TOM-Thak

Příspěvek od TOM-Thak » 08 zář 2012 21:24

Ja si myslim, ze za 12litru by se v Deccartu taky dalo lecos naucit, kdyby slo o osobni pristup ke konkretni vlastni tvorbe.

matucha

Příspěvek od matucha » 08 zář 2012 21:32

Prvotsky píše:Nevim no.. já vim že nejlíp bych udělal , kdybych vzal do ruky abc hudební nauky a donutil se...
Na deephouse myslim, ze urcite ne ;).

Ale rikam si... to je tak tezky si vzit veci, co hrajou supr a zanalyzovat si je? Zkusit je treba okopirovat? Zni to sice hrozne, ale tak si clovek pocvici strasne moc veci (od zvukovyho designu, pres harmonie, aranz, po analyzu toho co hraje).

Na analyzu doporucuju vzit ekvalizer a delat si bandpasy a poslouchat v jakym pasmu co jak hraje, jak vypadaj transienty. Co hraje v monu, co do sirky (jsou pluginy, ktery umej zasolovat M a S).

Tim ze si das za cil udelat neco fakt na urovni, tak napnes vsechny svoje znalosti, vyzkousis vsechny svoje kompresory, transient designery, eq, multibandy, de-essery, chorusy, delaye, early, reverby, haas delaye, vrstveni, m/s procesingy, sidechainovani....... ;) a budes tyhle svoje sroubovacky a udelatka znat zas o neco lip nez predtim.

Odpovědět