snímání kytary

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
delay

Příspěvek od delay » 30 kvě 2006 08:30

Ten Boss AD-3 jsem koupil za 2.500,- :-)
Ani ho teď moc nepotřebuju, ale v blízké době snad ano :-)

Rošky

Příspěvek od Rošky » 04 čer 2006 21:56

Dej ten mikrofon blíž, a? je tam víc "těla", klidně to pak kombinuj s trackem ze snímače. Zůstalo tam jen to škrtání. Dost to při mixu komprimuj...IMHO.
Rošky

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 05 čer 2006 15:30

phoniq píše:RE: dj-bobr
možná se mi to zdá, ale nehraje ten Tvůj snímač moc výškově? To jsi tak vyekvalizoval Ty, nebo to je clean signál? Kdyžtak dej poslechnout čistý neupravený signál. Hodně štěstí
Je to šíleně výškový... sám jsem se tomu divil. Ale na Amplionu mi to sinclair vysvětlil, proč tomu tak je - viz link

kexik

Příspěvek od kexik » 05 čer 2006 16:00

dj-bobr: bezne piezo je naprosto strateny menic... ako pubertak som sa s tym hodne zabaval a moja rada je ruky prec od toho... skus sa pohrat skor s elektretovymi lentilkami, z toho lezie celkom rovny signal, co treba vyriesit, je akusticka vazba na telo gitary. kupis to za par korun v kazdom kutilskom krame, potrebuje to fantom od 1.5 do 9V a bezny linearny preamp.

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 05 čer 2006 16:21

Na nenáročný PA je to piezo pořád lepší než elektret, nepodařilo se mi nikdy zařídit, aby to nevazbilo ani při nejmenších úrovních hlasitosti, i když jsem vyekvalizoval problémový frekvence, tak to začalo vazbit na jinejch...
Snímání dynamikou je OK, ale pak zase dost záleží na akustickém zvuku kytary (a tahle má akustickej zvuk dost nepoužitelnej :D)

kexik

Příspěvek od kexik » 05 čer 2006 17:18

elektret je desne citlivy, prve cim musis zacat je utlmit ho... idealne je pouzit dva elektrety v protifazi ("chrbtom" k sebe) a vystup z jedneho zoslabit odporovym delicom a primiesat k druhemu - ziskas hyperkardioidnu charakteristiku pri nizsej citlivosti. ak ich zmiesas 1:1, dostanes gulu pri najnizsej moznej citlivosti (a ak ich zmiesas 1:1 cez invertujuci zosilovac, dostanes osmicku pri dvojnasobnej citlivosti- co ovsem nemozes potrebovat)

tu mas daku "literaturu":
http://www.mp3forkidz.com/mic/blum.html
http://www.mp3forkidz.com/mic/circuits.html

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 07 čer 2006 05:15

Ono se to piezo dost rozjasnilo a vyčistilo, když jsem ho nepřipojil k PC přímo, ale přes krabičku (Boss MT-2), by? v nezkreslujícím režimu, krabička působila jako oddělovač - impedanční převodník a zní to o dost líp. Udělám nějakou zkušební nahrávku...

kexik: díky za tipy a odkazy, až budu mít čas, tak si s tím elektretem pohraju, jak je vidět, je ještě dost možností, co se dá vyzkoušet...

rastis

Příspěvek od rastis » 07 čer 2006 15:52

dj-bobr - keby si pouzil rovno orig. Di-box, znelo by to este lepsie.

kexik

Příspěvek od kexik » 07 čer 2006 16:09

ale rezonancnu frekvenciu krystalu a jej harmonicke to neriesi... piezo je proste hrebenovy filter...

kexik

Příspěvek od kexik » 07 čer 2006 16:37

toz ma este napadlo, ked uz tu teoretizujeme o bastleni, v mobiloch sa pouzivaju prtave elektrety so specialnym patternom, ktory sa nazyva "noise cancelling" a je to nieco ako superkardioida, ktora bere zvuk len v tesnej blizkosti mikrofonu a v ose - signal zo stran a vacsej vzdialenosti je potlaceny. takze "knoflik" z rozbiteho mobilu je mozno zaujimave riesenie.

dj-bobr

Příspěvek od dj-bobr » 08 čer 2006 03:27

To je zajímavý, ten noise cancelling elektret, moje primární zaměstnání je v servisu mobilů, takže se něco na pokusy určitě najde :)

Cyril

Příspěvek od Cyril » 05 úno 2007 15:47

Hele kluci jeste jsem nidky neslysel jak zni nylon spanelka z toho integrovanyho snimace, premejslim ze koupim nejakou total levnou tak za tri litry a vyzkousim to, vazne si myslite, ze z toho nepujde nic dostat ani masivnim (predevsim paralelnim) processingem, pokud mi nejde o zadnej "styl", ale o experimentalni vyuziti v experimentalni hudbe? "Ztlustit" to musi jit pluginama, simulacema lamp, pasku, exciterama... ne? Jestli tomu chybi ta "basovost", tak tu tam podle me dostanu umele.
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 05 úno 2007 16:25

predovsetkym lacny snimac nebere vsetky struny rovnako nahlas... a lacna spanielka obecne, ma tupy a tenky zvuk. kazdopadne, ked len experimentujes doma, musis si bohate vystacit s mikrofonom

vasek

Příspěvek od vasek » 06 úno 2007 08:28

kexik: teoreticky se zdá, že máš naprostou pravdu, ale zrovna jsem minulý týden chtěl nahrávat doma španělu přes mikrofon a vzdal jsem to. Je to moc tichej nástroj a mikrofon pak bere šumy, ruchy atd. Musí se do toho hodně řezat a zvuk pak není pěknej. Což neznamená, že snímač je řešení. Když už experimentovat se snímačem, tak bych volil kovový struny, protože to "hezký nylonový" se stejně asi do snímače vůbec nedostane. Chce to izolovanou místnost a i tak se nesmí člověk např. moc hlasitě nadechnout, protože se to nahraje.
Možná jsem to mohl zkusit v noci, kdy je trochu klid, ale nám jezdí občas pod panelákem autobus a určitě by jel zrovna ve chvíli, kdy jsem to zahrál nejlíp :-)

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2007 09:31

ako si mal ten mikrofon daleko a co to bolo zac? gitara? dobra spaniela je prave dost hlasna, tym sa celkom lisi od lacnej :)

Odpovědět