snímání kytary

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
vasek

Příspěvek od vasek » 06 úno 2007 10:44

S tou kytarou máš samozřejmě pravdu, dobrá nebyla, ale že by byla hluchá, tak to taky ne. Mikrofon jsem měl nějakých těch 10-15 cm daleko, směr 14. pražec :-)

matucha

Příspěvek od matucha » 06 úno 2007 10:55

to zni relativne vpoho, ale podle mikraku to muze bejt dost boomy

snimat spanelu jinak nez mikrakem mi pride fakt "zverstvo", resp. nemam rad ten zvuk

ad ruchy... zalezi na hracovi, jak ciste zahraje

musim se priznat, ze se mi na kytaru libi omni diky tomu, ze nema proximity effekt a casto ma zvyrazneny vejsky, coz mi u spanelky zrovna prislo dobry, protoze snimana "tlustou" kardiodou hrala trochu poddekovite

Cyril

Příspěvek od Cyril » 06 úno 2007 10:58

nemate nekdo nejakej link na mp3 kde je nylonka snimana snimacem?
Grafický design – http://www.cyrilkriz.cz (velmi rád navrhnu tiskoviny pro kapely, producenty a studia)

kexik

Příspěvek od kexik » 06 úno 2007 11:15

15cm je ok na dynamiku, mala konda tak aspon 30cm, inak basuje... (zavisi HODNE od typu). este je tu krizovy variant mala konda na blizko a bas odekvalizovat, to som na gitare nikdy nerobil, na flautu to funguje a ziskas ten "blizky" flautovy zvuk ala Ian Anderson (OT)
koli ruchom je samo odolnejsia dynamika
matucha: mne sa viac lubi omni skoro na vsetko, ale omni snima bohuzial aj susedove prdy, ako som zistil :)

vasek

Příspěvek od vasek » 06 úno 2007 11:25

jasně, kdybych hrál nějakej backglide, tak to bude přebasovaný, ale zkoušel jsem nějakou melodii na tenkých strunách, takže tam s basama nebyl problém. Dost mě to nasralo, protože jsem měl v hlavě, jak to bude celý znít a pak jsem se té španěly musel vzdát.
matucha: ruchama jsem myslel ruchy odjinud, šoupání kytary po stehně, popř. rukávu po kytaře atd. je jiná kapitola :)
Jinak v mým případě se jedná o sE 2200A, budu na něj zkoušet i flétnu, takže jsem zvědav, jak velkou vzdálenost budu muset zvolit, aby to nebylo (jak říkají profíci ;-) ) boomy.

Odpovědět