študio a akustika

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
dzod

študio a akustika

Příspěvek od dzod » 01 říj 2009 14:24

vopred sa ospravdlnujem za spanovanie a novy topic (dufam ma preto neukamenujete)
potrebujem poradiť: chcem si z jednej miestnosti urobyť študio zacinam sa venovať trošku tvorbe a aj mixovaniu setou ale hlavne by som chcel prejsť na tvorbu.(hudobne štyly akym by som sa chcel venovať - Trance,techno,progressive,house,ambient)chcem to mať aj ako skušobnu na tvorbu setov lebo doma to nemôzem počuvať moc nahlas (rodičia uz maju svoje roky a mame doma aj maleho synovca ktory spi aj cez den)tak že sichcem urobyť kutik pre seba.
ale o čo ide:
-mam miesnost z rozmermi 285 na 340 cm a vyškou stropu 210 cm
-v prvom rade ju musim zatepliť no len to budem musieť vyriešiť z vnutra z vonku to nieje reale (aj strop)
- musim tam zabudovať aj kurenie na pevne palivo (komin bude z vonkajšej strany) - je to len malinka piecka (vid. obrazki)
- bude tam nove okno a dvere (asi budem musieť zvoliť plastovu variantu nie drevenu je to totiž finančne menej naročne)
- a samozrejme musim vyriešiť akustiku

Obrázek

Obrázek

čo ma zaujma :

- ako vyriešiť to zateplenie (material)
-ako s kurenim
-čo by ste poradili ku akustike
-ake materialy by ste odporučili
- a čo je hlavne aby to nebolo drahe (nemôžem totiž do toho vraziť 100 000) :lol:

prečital som trocha na nete par člankou ale nazory su rôzne tak neviem
radšej vam ukažem a napišem čo asi chcem a necham si poradiť

vopred dakujem za odpovede

matucha

Re: študio a akustika

Příspěvek od matucha » 01 říj 2009 15:27

par postrehu:

1) je to pomerne hodne maly a strop hodne nizkej
2) jestli to potrebujes zateplovat, tak informace, ktery si napsal nestacej, chce to konkretnejsi vykres ty stavby vcetne legendy materialu, muze se ti totiz stat, ze zateplenim zevnitr dojde k tomu, ze ti bude kondenzovat voda mezi izolaci a vnejsim plastem, protoze se na tu stenu toho plaste nedostane dostatek tepla a vznikne tam rosnej bod. Co to znamena je jasny, plisne a degradace materialu.
3) schazi jakykoli navaznosti na dalsi objekty.... nebo je to soliter?
4) topeni? elektrickej primotop pripadne ve verzi "stara konzole" ;). To ale samo zalezi na spouste jinejch vecech, ktery proste neuvadis.

dzod

Příspěvek od dzod » 01 říj 2009 18:01

matucha píše:par postrehu:

1) je to pomerne hodne maly a strop hodne nizkej
2) jestli to potrebujes zateplovat, tak informace, ktery si napsal nestacej, chce to konkretnejsi vykres ty stavby vcetne legendy materialu, muze se ti totiz stat, ze zateplenim zevnitr dojde k tomu, ze ti bude kondenzovat voda mezi izolaci a vnejsim plastem, protoze se na tu stenu toho plaste nedostane dostatek tepla a vznikne tam rosnej bod. Co to znamena je jasny, plisne a degradace materialu.
3) schazi jakykoli navaznosti na dalsi objekty.... nebo je to soliter?
4) topeni? elektrickej primotop pripadne ve verzi "stara konzole" ;). To ale samo zalezi na spouste jinejch vecech, ktery proste neuvadis.
toto viem som stavbar :)
ano navezuje to na dalsie objekty tak ze by sa to dalo zatepliť len z 2 stran
plany od toho niesu je to cca 20 rokou stara buda.material stien je z škvarovej tehly na ktorej je z vonku aj z vnutra klasicka omietka strop a podlaha - železobeton
to zateplenie z vonku by aj troška šlo len 2 steny by boli nie uplne zateplene ale strop jedine z vnutra
kurenie by bolo normalne na drevo starsia mala pec
takto vypada pôdorys celeho obiektu

Obrázek

podlaha celeho je odstupnovana čiže ta strana kde by bol komin je cca do štvrtiny v zemi tak že ta strana a ešte jedna by bola zateplena z vonku len cca trištvrte plochy preto som rozmyslal to zateplenie z vnutra ale strop musi byť z vnutra inač sa neda este by sa dala jedna vec ze by sa podlaha prerobyla a usetrilo by sa asi 10 cm tym padom by sa zmenila vyska na 22Ocm cca

boro

Příspěvek od boro » 08 říj 2009 13:03

najdi si iny priestor

dzod

Příspěvek od dzod » 10 říj 2009 19:08

tak dik za take rady :(

kurenie som vyriesil inač komin a pec tam nebudu budu tam plinove ohrievače a tie môzem postaviť kam chcem
nejdem sa hudbe venovť profesionalne tak si myslim že ten priestor mi na zaciatok staci a ak mi to pôjde tak potom si najdem alebo postavym nieco ine

masouna

Příspěvek od masouna » 15 říj 2009 15:35

zdaravim,
Mam otazecku a nechtel jsem zakladat nove tema.
Stehuji se do nove mistnosti (cca 4x4m) ktera je castecne v krovu. Jedna strana je klasicky sikma od strechy, naproti pak rovna. Kam je podle vas vhodnejsi aby monitory zarily? Smerem ke krovu nebo na rovnou stenu?
predem dekuji za nazory...

matucha

Příspěvek od matucha » 15 říj 2009 16:46

dzod píše:tak dik za take rady :(

kurenie som vyriesil inač komin a pec tam nebudu budu tam plinove ohrievače a tie môzem postaviť kam chcem
nejdem sa hudbe venovť profesionalne tak si myslim že ten priestor mi na zaciatok staci a ak mi to pôjde tak potom si najdem alebo postavym nieco ine

Hele repraky bych dal na stranu, kde mas to topeni, pokud to pude... blby je ze ty kamna mas v rohu kde by se hodil rockwoolovej kominek od spoda az nahoru. No a zbytek mistnosti tak z 50-75% pokrej 10cm rockwool panelama. Nic vic me nenapada... ono to bude cely dost nouzovy bych rek.

kexik

Příspěvek od kexik » 15 říj 2009 16:49

masouna píše:zdaravim,
Mam otazecku a nechtel jsem zakladat nove tema.
Stehuji se do nove mistnosti (cca 4x4m) ktera je castecne v krovu. Jedna strana je klasicky sikma od strechy, naproti pak rovna. Kam je podle vas vhodnejsi aby monitory zarily? Smerem ke krovu nebo na rovnou stenu?
predem dekuji za nazory...
imo na rovnu stenu. dolezitejsie/neprijemnejsie su blizke odrazy, cize od stien a objektov blizsie k bedniam

dzod

Příspěvek od dzod » 16 říj 2009 20:52

matucha píše:
dzod píše:tak dik za take rady :(

Hele repraky bych dal na stranu, kde mas to topeni, pokud to pude... blby je ze ty kamna mas v rohu kde by se hodil rockwoolovej kominek od spoda az nahoru. No a zbytek mistnosti tak z 50-75% pokrej 10cm rockwool panelama. Nic vic me nenapada... ono to bude cely dost nouzovy bych rek.

dik za radu tak neak som si to aj ja predstavoval

Obrázek
Obrázek

matucha

Příspěvek od matucha » 17 říj 2009 02:54

schema sedi... jako z ucebnice ;)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 17 říj 2009 09:43

offtopic: aauuuuu... "zavesi, absorberi, prvki" ... ty si asi na zakladnej nemal z diktatov lepsie ako za 4 co ? :mrgreen:

nixx

Příspěvek od nixx » 17 říj 2009 10:58

dzod: jestli muzes, posun stul trochu vic do prostoru, aby repraky nebyly tak blizko od zdi. Dobry by bylo, kdybys je dostal do 1/3 mistnosti - nejakych 115cm od predni zdi. A aspon takovych 60cm od bocnich zdi.

dzod

Příspěvek od dzod » 17 říj 2009 12:33

dendy píše:offtopic: aauuuuu... "zavesi, absorberi, prvki" ... ty si asi na zakladnej nemal z diktatov lepsie ako za 4 co ? :mrgreen:
to jo :lol: ale čo už nik nie je dokonaly :D

dzod

Příspěvek od dzod » 17 říj 2009 12:36

nixx píše:dzod: jestli muzes, posun stul trochu vic do prostoru, aby repraky nebyly tak blizko od zdi. Dobry by bylo, kdybys je dostal do 1/3 mistnosti - nejakych 115cm od predni zdi. A aspon takovych 60cm od bocnich zdi.
dik za radu to bol len nakres, umiestnenie budem riešiť ked to bude hotove čiže aš po zime
ale dobre že to viem už teraz :wink:

matucha

Příspěvek od matucha » 17 říj 2009 13:22

Jo s tim budes este hodne laborovat, doporucuju pocitat s dostatecnym prostorem pro umisteni beden, nekdy sice u zdi hrajou nejlip, ale jindy zas funguje dobre neco co je hodne v mistnosti. Bedny na stojany - ne na stul.

Odpovědět