ucme se od profiku!!!

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
xdudy

Příspěvek od xdudy » 19 úno 2004 12:24

ještě k těm kytarám - no dělal jsem něco podobnýho vodřizl jsem to ale jen k 80hz a vejšky sem přidal až na celkovym mixu - tak jak to máš ty se mi to zamlouvá víc

ještě bych potřeboval ujasnit pojem VYSSI STREDY - co sem našel nekde na netu tak do tohodle pojmu je zahrnuto 1,2 - 3 khz je to tak myšleno?
pak jsou tam VYSOKE STREDY - 2,5 -6 khz a VELMI VYSOKE STEDY + VYSKY 6 -20 khz - jde mi vo to abysme aspon priblizne mluvili vo stejnej věci.

dan

antousek se hlasi

Příspěvek od dan » 19 úno 2004 12:25

to dudy: vcera sem si to stahnul a parkrat to poslouchal. Ke zvuku se nemuzu vyjadrovat, protoze tomu az tak nerozumim. Jenom jsem chtel napsat, ze se mi to libilo. Dovedu si predstavit, ze tuhle hudbu bych si dal nahlas do sluchatek, kdyz bych se potreboval soustredit dve hodiny na nejakou praci.

Konec laickeho vstupu... :wink:

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 19 úno 2004 13:31

Sample delay je takova zalezitost, co ma v sobe Logic. V nem delam, to je asi zrejme. Predpokladam, ze Cubase ma urcite neco takoveho taky. Funguje to tak, ze tu mono stopu rozhodi na stereo a nastavujes si tam zpozdeni jednoho kanalu. Timto se vytvori dojem stereo signalu.
Da se toho dosahnout i tim, ze udelas duplicitni mono stopu, kterou zpozdis.
K tomu EQ. Ja to rezal trochu vyse z duvodu, abych udelal prostor base a slapaku (to tak naokraj). Jinak ke kazde stope kytary jsem EQ daval trochu jinak. Pouzil jsem na to Hi Shelf a u kazde to taham nahoru od jine frekvence (3,7 kHz a 2,5 kHz + tech 12 kHz na vyskach).
Faze - je to tak jako na mixu. Na kopak se mi to zdalo na poslech vhodne, protoze s tim jde zaroven ten sample. Ted jsem si uvedomil, ze jsem to dal i na stopu virblu, protoze ty preslechy z hi-hat jsou velke a timto se to zcitelnilo.

kexik

Příspěvek od kexik » 19 úno 2004 16:19

Dudy píše: nojo ale jak? - dalo by se to takhle: audio stopu s kopákem vyexportuju z cubase , v sound forgy pomocí pluginu waves gate vygejtuju přeslechy
pak to vyřežu Ekvalizerem aby mi tam zustal hlavně atak toho velkýho bubnu, pak z toho udelam midi - v Recykle , midi natahnu do cubase a spouštim s nima zvuk třeba z Battery a ten podmícham pod původní stopu kopáku ? uff to je úkonů :-)

no ale takhle bych to mohl zkusit - nebo to jde nějak jednodušejc? čiste v kompjůtu
dudy, na onu operaciu je zopar vst pluginov, jeden je free a vola sa tusim midiizer (?), pustis do nich audio a oni vytvoria virtualny midi in, ktory mozes nahrat do midi stopy; mava to aj daky threshold na silu signalu, takze gejtovat netreba... skus si to zohnat
ked uz mas midi fajl tak si zjavne poradis; ak mas svalnaty stroj, tak to mozes urobit on the fly a rovno zavesit to vygenerovane midi na baterku bez nahravania midi

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 19 úno 2004 23:20

NO .. Vypocul som si ten PV mix .. mne sa to zda prebudene .. maly bubon neni taky placaty , ten je prijemnejsi .. ale jak zacnu hrat gitary , tak to pumpuje a hlavne to je cele take nakreslene .. DUDYho mix sa mi zda pocuvatelnejsi .. V sobotu to skusim zmixovat .. Celkom sa na to tesim ..

xdudy

Příspěvek od xdudy » 20 úno 2004 00:02

no ja ted asi pul dne řešim, jak z toho slapaku udelat ty midi a nedaří se mi to , nemužu nikde vobjevit ten plugin a v recykle mi to nák nejde nastavit - zkoušel sem drummagoga ale to se mi nelíbí a schazuje mi to komp - ta midi stopa ba byla použitelnější. Nevýtte někdo jak se přesně te plugin jmenuje?

nemo

Příspěvek od nemo » 20 úno 2004 10:20

Nuton Musiciendoz is a real-time audio-to-midi converter for VST hosts. It is monophonic, meaning it can only detect one note at the time. It will help you feed your favorite VST instruments with midi data generated by your favorite acoustic/electric instrument. It could be your guitar, your voice or your grand piano that controls a sampler, a virtual analog synth or a drum machine!

http://nuton.ca/

nemo

Příspěvek od nemo » 20 úno 2004 10:26

Sorry, tenhle je free:

MIDIFIER
http://www.knzaudio.com/index.php

kexik

Příspěvek od kexik » 20 úno 2004 11:30

to je on...

Pavel Vantuch

Příspěvek od Pavel Vantuch » 23 úno 2004 08:39

Pytkin: Prave v tom byla ta moje nejistota. Patrne moc komprese na masteru :oops:
Brzy budu michat punkovou kapelu moji mlade, doufam, ze to dopadne lepe :lol:

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin » 23 úno 2004 22:24

PV : Vela stastia ! :)

Odpovědět