Vyřešení akustiky místnosti

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Aleska

Re: Vyřešení akustiky místnosti

Příspěvek od Aleska » 05 led 2011 05:29

Na málo, ty polokoule (1020 ks) a Skyline včetně lepidel, barvy a zabudovaného osvětlení se vešel do 6.000 Kč. Basové pasti stály méně, asi 2.000 Kč.

120BPM

Příspěvek od 120BPM » 05 led 2011 09:52

Aleska: Vyborny, moc sikovny. Gratuluju. Taky bych potreboval trochu poresit svou mistnost. :roll:
Mac Pro "Nehalem" Quad-Core 2.66GHz, 10GB RAM, Mac OS 10.10.2, Pro Tools HD 9.0.6, Logic Pro 10.0.0, MOTU 828 MK2

Aleska

Příspěvek od Aleska » 05 led 2011 12:17

Díky za pochvalu.
Kolikrát si zoufám, když na HiFi fórech se někdo snaží vyřešit akustiku nákupem stále dražších a dražších přístrojů, ba dokonce i nákupem HighEndových reproduktorových kabelů a napájecích síťových ! :roll:

delay

Příspěvek od delay » 05 led 2011 12:31

Vypadá to hodně retro :)

rickysho

Příspěvek od rickysho » 06 led 2011 22:56

zdravim, nechci zbytecne zakladat novy topic tak pisu sem, protoze to je k tematu. chtel bych se zeptat zda by mi tu nekdo zkusenejsi trochu poradil s akustikou v mem necem co by se rado tvarilo jako domaci studio :)
na uvod nacrt pokoje (postoval jsem to i na zahranicni fora proto v AJ a udaje i ve ft.):

http://img833.imageshack.us/img833/3641/roomsketch.png

a tady foto monitorovaci pozice:

http://img843.imageshack.us/img843/6034/roomphoto.jpg

ty cervene sipky v nacrtu by mely znazornovat umisteni bass pasti (rohy) a absorbery (steny na boku + strop - ten znazornen neni ale vim kam umistit).

chci se zeptat:

1. myslite, ze je toto dostacujici? vim ze co se tyka basovych pasti tak cim vice tim lepe ale zadni zed je cca 6 m daleko a je tam zaclona a nejaky skrine atp takze dejme tomu...navic nepotrebuju aby byl zvuk dokonaly bez odrazu v celem pokoji, staci v oblasti u stolu kde skladam/mixuju. spis mi jde o zed za monitory (na fotce nejsou ale budou misto tech mini repraku co tam jsou vyfoceny)

:!: 2. a to hlavne: nemate nejake tipy na obchody/materialy/panely ktere se Vam osvedcily?
akusticke sety jako napr tyhle.....

http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog ... n-z12.html

....jsou sice asi ucinne i vypadaji dobre ale nechci za to dat x desitek tisic -> vyse sem cetl ze jste porizovali absorbery/b.pasti za x stovek/tisicu... kde koupit? a jsou opravdu ucinne/dobry material/vyrovnana absorbce celeho frekv. spektra?

dekuji za pripadne odpovedi a sry za takovy roman :wink:

jackies

Příspěvek od jackies » 06 led 2011 23:46

rickysho píše:spis mi jde o zed za monitory (na fotce nejsou ale budou misto tech mini repraku co tam jsou vyfoceny)
Co začít tím, že obětuješ alespoň 1 metr a ten stůl šoupneš víc od zdi ?

rickysho

Příspěvek od rickysho » 07 led 2011 00:22

jackies píše:Co začít tím, že obětuješ alespoň 1 metr a ten stůl šoupneš víc od zdi ?
a z jakeho duvodu? jde o to aby nikde nebyla prima spojnice odrazu vln od monitoru k usim -> nejlepsi jsou monitory primo ve zdi -> jistota ze se nic neodrazi za nimi. kdyz jsou pred zdi, odrazi se zvuk i za nimi, takze abych nemusel vrtat dve obrovske diry do zdi, tak mi prislo nejlepsi ze jsou nalepeny aspon primo na ni. tudiz ta otazka byla myslena spis tak zda je to dostacujici, nebo za ne stejne musi dalsi absorbery.

kdyz to posunu metr od zdi tak si moc nepomuzu spis naopak :) (i kdyz v par odbornych clancich psali ze se ma experimentovat se vzdalenosti mnitoru od zdi kdyz nejsou primo v ni, ale jestli jsem to pochopil, bylo to v radech cm)

jackies

Příspěvek od jackies » 07 led 2011 00:55

OK,promiň, já myslel že se ptáš, ale ty už to vše víš.

rickysho

Příspěvek od rickysho » 07 led 2011 01:26

dobre tak jinak. ptam se proto, ze toho moc nevim. to ze se rozepisuju ma duvod ten, aby clovek co by mi pripadne radil videl, co vim a co ne a tudiz na zaklade toho byl schopen napsat relevantni odpoved, popripade me vyvest z potencionalniho omylu.

jestli muj prispevek pusobil vytahovacne nebo arogantne, tak sorry ale nebyl tak zamyslen. mel sem za to ze tvoje reakce "a co zacit tim ze..." je v lehce posmesnym duchu, ale zrejme ne, tak fajn :wink:

takze to zkusime znovu - akustiku jsem nikdy neresil, neco jsem si nacetl na netu ale rozhodne bych nedal ruku do ohne za to ze to co sem naplanoval na tento pokoj je spravne - proc by pomohlo odsunuti stolu od zdi? +otazky vyse. opet dekuju za odpovedi

jackies

Příspěvek od jackies » 07 led 2011 02:25

rickysho píše:mel sem za to ze tvoje reakce "a co zacit tim ze..." je v lehce posmesnym duchu, ale zrejme ne, tak fajn :wink:
no jo, to je nějaké mé prokletí :wink:

Niméně. Další rada bude raději, trochu pohledat tu na fóru, problematika akustiky, materiálů, obchodů, cen, samodoma vyrobených akustických "vychytávek" ...... je tu probrána docela vyčerpávajícím způsobem.
( To už vyznělo lépe ? Snažil jsem se ! Jiný by to tak hezky nenapsal a hned tě zjebal )

btw : Na ten Smoke On The Water si neměl sahat. Jsou věci, které si tohle nezaslouží. Nemám tě za to rád :wink:

rickysho

Příspěvek od rickysho » 07 led 2011 02:43

jackies píše:Niméně. Další rada bude raději, trochu pohledat tu na fóru, problematika akustiky, materiálů, obchodů, cen, samodoma vyrobených akustických "vychytávek" ...... je tu probrána docela vyčerpávajícím způsobem.
jojo to je klasika na vsech forach ze kazdej je linej nejdriv hledat, me slo ale primarne o to jestli zrovna moje konkretni mistnost dle nacrtku je nejak obstojne resena tim co sem vypsal nebo neco chybi no a kdyz uz to tu bylo tak sem si rek ze ten dotaz o materialech a obchodech rovnou pripojim... ale urcite zabrousim pres search.
jackies píše:btw : Na ten Smoke On The Water si neměl sahat. Jsou věci, které si tohle nezaslouží. Nemám tě za to rád :wink:
:D uz pri tvorbe mi bylo jasny ze asi naseru par ortodoxnich rockeru/odpurcu EDM. ja posloucham ale vesmes vsechny styly a bavi me zkouset je spojovat, a tenhle remix byl zamyslen vzasade jako pocta tomuhle nesmrtelnymu dilu ... (ale technicky je dost nedokonalej a sprznil sem to to uznavam :mrgreen: )

Aleska

Příspěvek od Aleska » 07 led 2011 04:22

rickysho píše:
jackies píše:Co začít tím, že obětuješ alespoň 1 metr a ten stůl šoupneš víc od zdi ?
a z jakeho duvodu?.............kdyz to posunu metr od zdi tak si moc nepomuzu spis naopak :) (i kdyz v par odbornych clancich psali ze se ma experimentovat se vzdalenosti mnitoru od zdi kdyz nejsou primo v ni, ale jestli jsem to pochopil, bylo to v radech cm)
Nechceš-li vybourávat stěnu abys do ní zabudoval monitory, musíš na problém jít opačně = od té stěny je posunout daleko. To "daleko" není v cm, ale minimálně v metrech (> 1 metr), dokonce se doporučuje až 1/3 délky místnosti. Navíc symetricky k ose místnosti a opět daleko od bočních stěn, co to jde. Na dokonalé vyladění při poslechu hudby je to potom otázka posunů v cm, ale to již skutečně závisí na tvojí citlivosti "slyšet", co každý posun v cm udělá.
A hlavně: vše musí být souměrné, ne pouze něčím "obložit" dvě stěny, protože to přece stačí, nestačí !

PS: Jsem aktivní posluchač, názor tvůrce hudby muže být rozdílný, ale určitě ne diametrálně... :lol:

rickysho

Příspěvek od rickysho » 07 led 2011 12:43

jojo od bocnich sten to mam zmereno tak aby to bylo soumerne (i kdyz na jedny jsou okna a zaclony, druha je hola coz se taky chova pak jinak). co se tyka toho odsunuti od steny to sem nevedel, jeste budu muset dost googlovat :) kazdopadne diky za radu. a jj producent nebo narocny posluchac, rekl bych ze cil mame stejny.

jinak zacinam uvazovat ze bych si proste pozval domu odbornika kterej by to vsechno zmeril, nahral, navrhl reseni a vykoumal, je mi jasny ze za to par tisicovek vyplaznu ale aspon budu mit jistotu ze to je reseny spravne. nebo jsou to zbytecne vyhozeny penize? koukal jsem napr na stranky tohole typka:
http://www.soundman.cz/

biscuit

Příspěvek od biscuit » 07 led 2011 12:50

jo tak safa byl tady dlouho aktivni na foru... asi by ti umel poradit

rickysho

Příspěvek od rickysho » 07 led 2011 13:09

hmm nechapu ze jsem se tady neregistroval driv, tahle stranka se mi zacina libit cim dal vic :) skoda ze "byl". no tak ci tak nejspis ho teda zkusim kontaktovat, vypada to ze o tom vi dost :wink:

Odpovědět