Vyřešení akustiky místnosti

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
pavlii
Moderátor

Re: Vyřešení akustiky místnosti

Příspěvek od pavlii » 07 led 2011 13:16

Ví, zkontaktuj, poradí :wink: Třeba zase někdy v budoucnu začne být aktivní opět i zde.

P.

Aleska

Příspěvek od Aleska » 07 led 2011 15:48

rickysho píše:....jinak zacinam uvazovat ze bych si proste pozval domu odbornika kterej by to vsechno zmeril, nahral, navrhl reseni a vykoumal, je mi jasny ze za to par tisicovek vyplaznu ...
Těch pár tisícovek za změření a návrh ti stačit (možná) bude, ale na profesionální úpravy ještě přidej nulu a raději přichystej několik párů tisícovek. V profesionální kvalitě je to drahá záležitost, ale to určitě víš.

Velice poučné je toto čtení: Realizace akustiky stropu

mario.severin

Příspěvek od mario.severin » 14 led 2011 08:37

Měl bych ještě jeden dotaz k tomuto tématu. Jak je to s tou prašností u Rockwoolu a celkově se zdravotním hlediskem a případným rizikem??? Přecejenom v té místností spím a přes víkend jsem tam zavřený pořád. Nebylo by možná nakonec z těchto důvodů lepší se poohlídnout po něčem jiném? Třeba by mě zajímalo, jak je to s tímhle výrobkem http://www.akusticka-pena.cz/zbozi-ceny/panel-9cm ? Vyšlo by to dráž než Rockwool, ale jestli je to zdravotně méně rizikové, tak se do toho vyplatí investovat. Zároveň by mě zajímaly zkušenosti s tímto (českým?) výrobkem. Má to někdo???

Pak je ještě možnost ty RW panely potáhnout více vrstvama látky s různou hustotou Obrázek http://www.namaste.cz/prosteradlo-mesic ... 825-prodej Tohle je tak hezké, že to sem musím dát :)

Jestli už to tu bylo řešeno, tak se omlouvám...

Díky

PELF
Profesionál

Příspěvek od PELF » 14 led 2011 09:02

o akustické pěně se mluvilo třeba tady ./zvuk/diy-basove-pasti-the-official-thread-t6343-630.html#p242108
audio::video::postprodukce
Studio ATLAS

Aleska

Příspěvek od Aleska » 14 led 2011 16:40

Kdyby u Rockwoolu byly problémy s prašností, tak by již dávno byl zakázán. Již slyším odpůrce, že narážející zvuk do tohoto materiálu jím vibruje a že tedy nutně jeho částice ve vzduchu musí být..., ale to vám dříve poteče krev z uší, než se něco takového stane.
Z hlediska ochrany zdraví bych spíše nevěřil právě těm pěnovým jehlánkům, které (ať chceme či nechceme) degradují daleko rychleji než inertní materiál Rockwoolu.
Navíc si nejsem jist, zda ta slavná akustická pěna není náhodou přesně to, na čem většina z nás spí. Pouze bez slinutého povrchu, protože se to nevyrábí v uvedených rozměrech, ale řeže z obrovských bloků. A protože je to výroba vypěňováním do forem je povrch slinutý a uvnitř jsou lehce profouknutelné, ne uzavřené, buňky.
Takže pravděpodobně (můj osobní názor) je z toho "akustická" pouze ta cena, velký humbuk, velké zisky.

jackies

Příspěvek od jackies » 14 led 2011 16:59

Aleska píše: Navíc si nejsem jist, zda ta slavná akustická pěna není náhodou přesně to, na čem většina z nás spí. Pouze bez slinutého povrchu, protože se to nevyrábí v uvedených rozměrech, ale řeže z obrovských bloků. A protože je to výroba vypěňováním do forem je povrch slinutý a uvnitř jsou lehce profouknutelné, ne uzavřené, buňky.
Takže pravděpodobně (můj osobní názor) je z toho "akustická" pouze ta cena, velký humbuk, velké zisky.
+1
Jako bych to napsal já sám.

Aleska

Příspěvek od Aleska » 28 led 2011 17:24

O vyřešení akustiky mé malé miniposlechovky jsem napsal pro HiFinázory článek, je zde: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi ... =38&t=6637

Calibier

Příspěvek od Calibier » 24 bře 2011 17:59

Aleska píše:Dnes jsem dokončil (konečně) Skyline difusor o ploše 1,55 x 2,05 metru se třemi zabudovanými 20 W světly na poslechovou plochou:
Obrázek
Pro mne ta nej, nej, nej.........nej investice do HiFi co jsem mohl udělat ! :D
Myslim, že i na Expu 58 by to mělo úspěch 8) Ale je to hodně dobrý...!!

Odpovědět