zvuk v tanecni clubovy hudbe

Ozvučení, nahrávání, mixáž a mastering
Odpovědět
Matheo

zvuk v tanecni clubovy hudbe

Příspěvek od Matheo » 27 bře 2005 20:42

Cuss zakladam tohle tema na popud tematu ve "Zvuky a samply" o hutnym kopaku.

Chtel bych se tady bavit !konkretne! o postupech ..jak docilit co nejlepsiho moznyho zvuku kterej se da vyloudit ze softwaru.
Zajimalo by me jak delate kopak,bassy,hajtky,snares,plochy,(vocaly) proste vsechno co patri k produkci tanecni hudby.....jde mi o styly techno,house,break,dnb,progressive"cokoliv"

chapu ze tu asi nejsou lidi kteri se do tohodle budou chtit zapojit,(je to na dlouho to chapu), ale myslim si, ze kdyz uz tady tohle forum je, a jsme "bohuzel" v CR a spousta lidi tady muze pouze experimentovat,bylo by fajn spojit sily a docilit treba toho, ze nekomu to ulehci a hlavne urychli praci.
film sound |breakbeat,dnb,progressive bb/house

DJ Wire (of the freeze)

Příspěvek od DJ Wire (of the freeze) » 27 bře 2005 22:35

tohle je velice zajimavy tema ale myslim si ze by bylo idealni to cele resit malinko jinak... navrhuju: pridat vzdycky ukazku toho cos udelal (nebo priklad toho jak chec aby to znelo) a jak aby bylo jasny o co presne de.

Tagze zacnu ja: http://nasersi.wz.cz/DJ/loop.mp3 tohle je jednoduchy loop z myho novyho dance tracku, je delany ve fruity studiu 5 producer edition... kopak je ukraden z clubovej verze PVD - Nothing but you, upraveny pomoci eq kde je lehce zvednuty vysky a basy asi o 1dB plus waves maxxbass(hodne jemny). Basy jsou delany v zakladnim synthu FL5 a to 3Osc nasledne zkresleny a projety maxxbasem na Eq jsou zvedle basy a stredy... hihaty a clap jsou jen lehce nareverbovany a maliiinko zvednuty vysky. Na celej mix je jeste zavesen Izotope3 s nastavenym lehkym reverbem a maximizerem...

Co si otom myslis mi napis... a kdyztak ukaz jak to delas ty... pokud mas nejaky dalsi otazky k tomuto tak se ptej...
Cusz Wire

matucha

Příspěvek od matucha » 27 bře 2005 23:40

;-) a je to tu zas ;-)

Zatim se mi osvedcilo pouzivat co nejmin procesu co de a ke kyzenymu zvuku se dostavat s pomoci vrstveni (multing). Chce to dobre vybirat zvuky a protoze nic neni idealni, tak se to proste nakombinuje z vice zvuku. Misto EQ pak ma clovek fadery, kdy vytahnes vic treba tu krabicouvou cast kopaku nebo treba se mi osvedcilo si separatne oddelit tecku a tu pak primichavat misto toho ji nejak docilovat kompresi. No a cely to posilam do groupy, na ktery je kompresor, kterej to cely stmeli, slepi... a domicham to do nej. Ted sem mi na tohle (bici) hodne osvedcil UAD Fairchild, ten fakt hodne celou vec nakop.

Chce si to hlidat dylky jednotlivejch samplu, faze hlavne u basovejch zvuku a pak taky poresit tu a tam nejakej highpass na necem, co ma nejakej hukot v subbas/bas regionu (napr hihaty).

Matheo

Příspěvek od Matheo » 28 bře 2005 00:23

az to poslechnu dam vedet....ale je to presne to o cem mluvim. ten zvuk je myslim dost slabej.nerikam ze by nekomu nestacil..ale ja jsem uz hrozne zhejckanej.tak jak to zni..si s tim spokojenej???

Matheo

Příspěvek od Matheo » 28 bře 2005 00:36

to zka4...byla tady tahle otazka uz mockrat...ale nikdy jsem z niceho vlastne nevyvodil jak to kdo presne dela....kdyz treba zminim track "eyesawrainsquaw" kde jsou rovny beaty tak tam zrovna nejsou ty kopaky,ktery by zabraly jinde..tam ale sednou.co takhle poslat sem cistejen ty kopaky pred upravou a po ni....nebo jak velkou roli v tom tracku hral mastering? dik

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:06

mastering nehral prakticky zadnou roli

v eye saw rainsquaw se mi zrovna temer poprvy podarilo najit kopak, kterej fungoval sam o sobe... ale zadnej zazrak to neni

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:08

...tohle je takova etuda, co sem udelal pro kamarada, kterymu sem neco na tom vysvetloval... nic dokoncenyho

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:14

faze - tak nejak jak se to dalo... podle toho jak to hralo nejlip no ;-)

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:20

no a tady je jak to hraje:

snr1 je jedinej vic eqckovanej (asi +10dB na 250Hz sirokym qckem - neco jako 0.5), nenasel sem rychle neco, co by me uspokojilo... mozna bych este zkusil nejakej vysokej kopak... no

snr2 ma malicko zvednuty vejsky nad 12kHz, chtelo to trochu otevrit, ale je to tak 2dB shelf

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:23

na groupe je UAD Fairchild a nejsou poreseny verby a vubec je to hodne strohy celkove, ale na ukazku je to vlastne spis dobre

neprobehla zadna limitace (pseudomaster), takze to bude relativne potichu (kdo to chce nahlas, otoci volume doprava ;-) )

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:32

Bez Fairchildu

Tady je docela videt, ze to hodne meni pomery a ze michani do kompresoru ma hodne vliv na to co clovek dela. Propadaj se nam tu stredy jinak sou vsechny ty hihaty a shakery. Mam moc rad to, co dela fairchild v attacich, ma to takovou "spravnou" obalku.

Kazdopadne bych u ty fairchildovsky verze este premejslel, jestli nejak z toho nevyndat kopak(y) nebo je neposlat este nekam cisty, protoze to precejen ztrati trochu spodek, malicko by to sneslo.

BTW basa je sci Pro-One a de mimo groupu

matucha

Příspěvek od matucha » 28 bře 2005 02:42

hm... no a kdyz uz sem to sem poslal, tak tady je mixak

DJ Wire (of the freeze)

Příspěvek od DJ Wire (of the freeze) » 28 bře 2005 09:25

2MATHEO: Slabej, jako potichu, nebo k nicemu?

Matheo

Příspěvek od Matheo » 28 bře 2005 11:53

to Dj Wire....promin, nerikam ze je to uplne k nicemu.Ted nejsem u sebe doma, takze potom ti k tomu reknu vic....

Matheo

Příspěvek od Matheo » 28 bře 2005 12:08

myslim ze tohle je pamatnej okamzik..tenhle pristup mi tady vazne chybel a je to vazne super super super super ze si to sem takhle poslal.doufam ze to neskonci jen u jedny veci.:) takhle by to sem mel posilat kazdej..diky moc

Odpovědět