1 zvukovka; 2 programy

Interní a externí zvuková rozhraní
biscuit

Re: 1 zvukovka; 2 programy

Příspěvek od biscuit »

není třeba se omlouvat. mně jen přijde, že by se mělo postupovat systematicky a ty tak imho nečiníš :-)
1) jestli nevyužíváš integrovanou zvukovku, zakaž ji v biosu (jestli ti hraje ze systémovýho reproduktoru, tak ji asi nevyužíváš)
2) ve windowsím nastavení zvuku si vyber jako výchozí zvukovku e-mu - to není e-mu asio, takže není možný, aby tady tudy hrál zvuk z jedný aplikace. jak můžeš vidět na přiloženým obrázku, běží mi dvě asio aplikace (aimp a reason, který se neperou, protože mám multiclient asio) a obě se ve windowsím nastavení zvuku neobjevují, protože tudy prostě nejdou. všechny ostatní, který jdou systémovou cestou se tady ale zobrazují, hrají najednou a všechny windows směruje do jednoho výstupu, stejného, do kterého směruje i asio driver, takže fyzicky pak hraje asio i windows cesta současně z jednoho (stereo) výstupu.

jediný co si dovedu představit, a byl by to teda ten scénář kterej popisuje oxyygen, je to, že po spuštění aplikace která aktivuje asio, dojde k tomu, že asio odpojí windowsí zvukovou cestu k výstupu a usurpuje si výstup jenom pro sebe. to ale poznáš naprosto jednoduše - spuštěnejch x "neasio" aplikací, který hrajou současně a následný spuštění asio aplikace, která zvuk odpojí. jestli se tohle děje, tak je ta e-mu bohužel muzeální neštěstí... ale mně se tomu prostě pořád nechce věřit :-)

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Je to přesně tak, jak píše Oxyygen. Můžu spustit zvuk z Chrome a Media playeru zároveň, ale jakmile zapnu DAW nebo standalone nástroj, je konec :-)

Půjčím si novou zvukovku Behringer a zkusím jestli to s ní všechno funguje. Pokud ano, je to asi jasná volba.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Tak to šlo hodně rychle. Behringer 0404HD: šlape jako hodinky.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

Tak sorry, že jsem to do tebe tak hustil :-D

chose

Příspěvek od chose »

pavlii píše:
07 dub 2020 23:32
Pytkin tím myslel nastavit to v tom programu, kde chceš klávesy používat. Ne v systému. Pokud raděj hraješ a nestuduješ, tak holt hraj - ale musíš tomu přizpůsobit setup a ne hledat jiné možnosti (ty by sis musel totiž nastudovat) ;-)

Každému co jeho jest - bez urážky (=každý nemusíme umět všechno).

P.
Staci to vyresit jen spravne nastavenym midi(bez daw ci externi zvukovky)? Nemam problem se naucit neco noveho. Jde mi spis o to, abych zbytecne neplytval energii a sel spravnym smerem, kdyz uz se do toho ponorim, aniz bych to nutne potreboval.

biscuit

Příspěvek od biscuit »

chose: jasne a rozhodne to neni zadna raketova veda ;-)
v podstate by melo stacit prepinat si na keyboardu midi kanaly.

pavlii
Moderátor

Příspěvek od pavlii »

2chose: co chápeš pod pojmem "správné nastavení MIDI"? Jde mi o to, abychom se zbytečně netočili.....

P.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

biscuit: v pohodě, taky mi to nejdřív přišlo jako naprostá haluz. Hlavně že se to vyřešilo.

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Tak jo, teď už jde vážně do tuhého.

Rozhoduju se mezi M-Audio AIR 192/6 a Behringer U-Phoria UMC204 HD. Máte s některou z nich dobrou/špatnou zkušenost?

Vybral bych si i lacinější model, ale potřebuju dva vstupy plus midi a zdá se, že výrobci začali na midi šetřit. Asi bych vybral Behringer, na ty moje pokusy to stačí, ale M-Audio vypadá o dost líp :-)

biscuit

Příspěvek od biscuit »

na m-audio posledni dobou hodne lidi nadava, hlavne skrz ovladace. ale neber me prosim jako nekoho s konkretnima zkusenostma. zvukovku od nich jsem prodal pred mnoha lety (a byla bajecna ve sve tride) a od te doby nic...

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Ach jo, to nerad slyšim :-)

Možná by to šlo vyřešit s pomocí jednodušší zvukovky (Native Instruments, Tascam) bez midi a usb to midi kabelu.

Kermitak
Moderátor

Příspěvek od Kermitak »

Mne prijde, ze posledni slusny zvukovky od M-audio byly Delty a pak to slo strme z kopce. Konkretne o AIR jsem slysel, ze ma naprosto katastrofalni drivery a vyhnul bych se ji obloukem, to uz radsi toho Behringera (pry ty jejich novy levny zvukovky nejsou za ty penize uplne spatny). Nebo jak pises midi pres usb a poridit neco overenyho jako Scarlett.

Pytkin
Moderátor

Příspěvek od Pytkin »

Ani ten novy Audient EVO4 nevyzera zle :

post410211.html

Stardust
Vybavení

Příspěvek od Stardust »

Audient EVO4 vypadá zajímavě. Ale trochu mě děsí plná automatizace vstupů. Navíc automaticky vypíná výstup pro připojení sluchátek, což je trochu nepraktické.

Čím víc recenzí a porovnání čtu, tím víc mám strach si něco pořídit. Třeba NI Komplete Audio neumí direct monitoring do hlavního výstupo. To mě dost překvapilo.

Scarlett asi funguje bezvadně. Taky je o něco dražší...

Petr PAN

Příspěvek od Petr PAN »

Ahoj. Mrkni se taky na Focusrite - mám Scarlett 6i6 a naprostá spokojenost. Petr
Cubase 7, Roland Fantom XR, Roland RS-70, Yamaha MO6, Alesis DM10, Edirol FA-101, Rode NT1A

Odpovědět