Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Interní a externí zvuková rozhraní
Microdesignum

Re: Akou zvukovkou prehrávať MIDI súbor

Příspěvek od Microdesignum » 30 dub 2014 09:09

Také existuje za rozumnou cenu toto: Miroslav Philharmonik Orchestra
Info v češtině: http://www.audiotek.cz/product-32364-ik ... ilharmonik
Český výrobce MIDI ovladačů
http://www.microdesignum.cz

romi

Příspěvek od romi » 30 dub 2014 12:09

Chcem to použiť jednak pre svoje potešenie, ale aj na zábave, použiť skladby ako karaoke, teda spievať s tým. Používam VanbascoKaraoke, čo je pomerne dobrý program, lebo premieta aj texty piesní, a dajú sa skladby zoradiť, aby išli jedna za druhou, ale to znenie tej hudby ma trápi.

Ďakujem za všetky rady
Máš takový "vzorový" soubor MIDI ? Pokud ano ,pošli mi ho mailem. Napíšu ti co jde s ním udělat, aby se to dalo poslouchat a vytvořim wav nebo mp3 pro tvojí představu......Tady to řešit NEBUDU. :palec-:

MDudas

Příspěvek od MDudas » 02 kvě 2014 03:12

Romi, on zrejme ma stovky free karaoke skladieb, ktore mu tahaju usi. Ale pochybujem, ze by sa chcel pustat do nejakeho vacsieho boja s MIDI. To by svoje otazky formuloval inac.
Ale zato tato komunita by mozno nejake rady ocenila.

Diogenes

Příspěvek od Diogenes » 02 kvě 2014 06:38

Kvalitní midi soubor ve spojení s kvalitním zvukovým modulem může hrát hodně dobře.

Tuším, že i pro nástroje Kurzweil existuje příslušná zvuková banka.

Kvalitní midisoubory je možné získat tady:í http://www.midi-hits.com/

romi

Příspěvek od romi » 02 kvě 2014 08:11

MDudas píše:Romi, on zrejme ma stovky free karaoke skladieb, ktore mu tahaju usi. Ale pochybujem, ze by sa chcel pustat do nejakeho vacsieho boja s MIDI. To by svoje otazky formuloval inac.
Ale zato tato komunita by mozno nejake rady ocenila.
Skladeb free je opravdu velké množství.... Hodně jich je např. ve formátu GS, uživatelé ji přehrají jako GM a pak se diví.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 03 kvě 2014 01:01

Toť vše? :|

romi

Příspěvek od romi » 03 kvě 2014 13:00

Udělal jsem to jednoduše...Požádal jsem tazatele o nějaký vzorek MIDI. Vzorek jsem bez úprav protáhl zvukovým modulem a vrátil mailem ve formátu mp4. Tazatel sám usoudí , jestli mu to vyhovuje :) . Jinak je to tady "tlachání" o ničem. Např. - má uživatel Microdesignum instalováno to co propaguje? - Miroslav Philharmonik Orchestra.. Pokud ano, at udělá to samé co já.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 04 kvě 2014 03:11

No tak teda uprimne - cakal som trosicku viac, nez len "pretahl jsem vzorek bez uprav modulem". To skutocne dokaze vacsina miestnych uzivatelov. :wink: Myslel som nejake triky, ako vyslednu kvalitu zlepsit. Napr. ako efektivne vyvazit hlasitosti stop, nejake "rychle a jednoduche" upravy swingu ci vyrazu, ako skontrolovat, ci je skladba prehravana kompletne (GM vs. GS vs. XG), ake nastroje pouzivat na spevovu stopu, aby neboli otravne, ... a tak pod. (toto mi napadlo len tak narychlo, kludne pridaj ine)

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 13 čer 2014 10:01

romi píše:Udělal jsem to jednoduše...Požádal jsem tazatele o nějaký vzorek MIDI. Vzorek jsem bez úprav protáhl zvukovým modulem a vrátil mailem ve formátu mp4. Tazatel sám usoudí , jestli mu to vyhovuje :)
Tú istú kvalitu dokáže aj môj program Mixcraft, ktorý prevedie MIDI do tvaru *.Wav, alebo Mp3, ale to už súbor stratí svoj MIDI karaoke charakter, myslím to, že stráca schopnosť premietania textu na plnú obrazovku. Hľadal som aj také programy, ktoré by dokázali hoci aj s mp3-kou spolu premietať text piesne, ale som nenašiel nič takého, čo by vyhovelo tomuto účelu. Preto hľadám prehrávač, ktorý by dokázal prehrať MIDI v dobrej kvalite, ale pritom zachová svoj charakter karaoke.

A ešte je tu jeden aspekt: práca so súbormi mp3, mp4, wav a podobne, je robustnejšia, ako s malými MIDI súbormi, lebo ich mám skutočne stovky, až tisíce. Piesne v tvare MIDI dokážem napísať aj sám, ale zahrať piesne na nástroji, poprípade aj ako orchester, to nedokážem.

Tak a teraz som napísal, prečo mi záleží na kvalitnom MIDI prehrávaní

MDudas

Příspěvek od MDudas » 14 čer 2014 01:03

vicsubul píše:ale to už súbor stratí svoj MIDI karaoke charakter,
vicsubul píše:A ešte je tu jeden aspekt: práca so súbormi mp3, mp4, wav a podobne, je robustnejšia,
vicsubul píše:Piesne v tvare MIDI dokážem napísať aj sám,
Ak clovek suverenne pise o niecom, comu nerozumie, a este pritom divnym sposobom pouziva cudzie slova, casto inych dost rozosmeje... to len aby si vedel, ze po tomto prispevku si miestna komunita zase tuka po cele... :wink: :lol:

Vidim, ze Ta stale nase odpovede neuspokojili, tak Ti pridam viac info, aby si mal nad cim premyslat:
1/ hladaj .lrc (synchronizovane lyrics = texty). myslim, ze to budu nejake plug-iny do MP, Winamp, atd
2/ MIDI v dobre kvalite su jedine take, ktore robil profik (a take nikto nedava zadarmo)
3/ fakt dobre MIDI su optimalizovane pre konkretne zariadenie, teda nie su prenositelne tak, aby si zachovali kvalitu = ak aj vezmes total profi skladbu a prenesies ju na ine zariadenie, stane sa z nej vacsinou fuj
4/ univerzalne MIDI skladby su na 99.9% hnusne a NEMOZU byt lepsie, lebo v nich chyba strasne vela informacii pre interpretaciu :!: navyse byvaju casto matematicky zarovnane, aby sa z nich dali pekne tlacit noty...
5/ super, ze Ti zalezi na kvalitnom prehravaci, ale cely problem je vlastne uplne inde...

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 14 čer 2014 22:50

MDudas píše:Ak clovek suverenne pise o niecom, comu nerozumie, a este pritom divnym sposobom pouziva cudzie slova, casto inych dost rozosmeje... to len aby si vedel, ze po tomto prispevku si miestna komunita zase tuka po cele...
Mám taký dojem, že sa považuješ za boha, ktorý všetko vie, všade bol, a keď niekto sa vyjadruje inak, ako si to predstavuješ ty, tak je to iba červík a treba si pritom ťukať po čele. Takto sa chovajú ľudia, ktorí práve skončili nejakú školu, kde niečo o tej téme počuli, (z ďaleka nie všetko), nemajú žiadnu prax, ale sa zvysoka pozerajú na ostatných, lebo oni už zjedli všetku múdrosť sveta! :D Pripomína mi to prípad môjho synovca, ktorý keď skončil tretiu triedu základnej školy, povedal svojmu otcovi, že on už nevidí dôvod, prečo by mal chodiť ďalej do školy, keď už všetko vie, lebo vie čítať, písať a počítať!

Aby si vedel, MIDI súbor, ktorý obsahuje aj text piesne, sa označuje ako karaoke. A keby som tú vlastnosť pomenoval ako charakter, to je už iba detail!

Aj to je pravda, že mp3, mp4, a wav súbory sú robustnejšie, ako MiDI! Alebo snáď nepoznáš význam slova "aspekt"? Prezradím ti: je to uhol pohľadu, a výraz pochádza z latinčiny!

Aj to je pravda, že dokážem napísať MIDI súbor, aj keď možno nebude podľa tvojich predstáv.

A keď ti prezradím, že si v tých múdrych radách nepovedal nič také, čo by som už aj tak nevedel, dovolím ti, keď si si objavil, kde máš čelo, aby si si po tom čele ťukal! (alebo ako si písal: tukal po cele :wink: ) A vôbec sa nebudem čudovať, keď takýto "múdry" človek sa vysmieva hlupákom, ktorí sa opovážia opýtať na niečo, načo by skutočne chceli odpoveď. Ale keďže asi ani tí "múdri" ľudia odpoveď nepoznajú, musím sa uspokojiť s výsmechom. :(. (s tukanim po cele)

dendy
Vybavení

Příspěvek od dendy » 15 čer 2014 00:02

viscubul: :palec+: niektorych miestnych "chrobakov truhlikov" bude lepsie ked si nebudes vsimat... v nastaveniach profilu je taka fajn vec ze "nepriatelia" tam si vlozis nick dotycneho a potom ti uz forum nebude rozbalovat jeho mudrosti .. doporucujem ;)

vicsubul

Příspěvek od vicsubul » 15 čer 2014 21:52

Ďakujem za dobre mienenú radu, ale dúfam, že toľko stačilo. Niektorí mladí ľudia nevedia ako dať svojmu okoliu na vedomie, čo všetko oni už vedia! Ale zato ho nechcem považovať za nepriateľa. On potrebuje iba skúsenosti, a po čase jeho rady môžu byť aj cennými. Ale zatiaľ sa ešte musí veľa učiť, a uvedomiť si, ako málo toho o téme vie. Skutočne múdri ľudia si uvedomujú ako veľa toho ešte nevedia. Iba tí si myslia, že všetko vedia, ktorí toho veľa v skutočnosti nevedia.

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 čer 2014 01:25

No vidis dendy... a mas uz aj primeraneho kamarata ...mozete si spolu pokecat trosku...

MDudas

Příspěvek od MDudas » 16 čer 2014 01:39

vicsu, :lol: :lol: :lol: kolko mas rokov, prosim Ta? si ma trosku rozosmial so svojimi "elder" recami...
takto ze..... okrem toho ze ....sama voda... tak si este aj urazlivy.
ja som Ti tam dal dostatok info. mozem to urobit aj ako ostatni. budem sa tu za klavesnicou uchechtavat, nenapisem Ti zhola NIC, a Ty budes spokojny... lepsie bude tak? (bud si isty, ze si to zopar chytrich ludi tu precitalo :wink: )
- hladaj .lrc
- nedufaj, ze najdes kvalitny univerzalny MIDI prehravac
- ak aj nieco najdes, bude to mat sice cistejsi, lepsi zvuk, ale za usi to bude tahat stale
- tymto koncim s neplodnou diskusiou

(jo, a este k dendyho rade - je to vyskusane a funguje to - dendy si ma skryl uz davno, a prave preto ma nevidi a nikdy na moje prispevky nereaguje... :mrgreen: )

Odpovědět